altay sözlük

harmonai harmonai
birçok sözlükte aktif yazmış, hepsinin az çok ortamını bilen bir yazar olarak; evimdir, yuvamdır, canımdır dediğim sözlüktür.

ön yargılarımla gittiğim ve 'türkçülük' vurgusundan ötürü çekindiğim hâlde, bugüne kadar yazarken kendimi bu kadar iyi ve özgür hissettiğim, bu kadar adil insanın bir arada olduğu başka bir sözlük görmedim. sürekli zıt fikirlerimle ortamı ne zaman gereceğim korkum, zamanla, her renge, her fikre saygısı olduğunu anlamama evrildi.

sözün özü; hiçbir şey dışarıdan göründüğü gibi değildir sözüne inanan herkese kapısı her daim açıktır. hani derler ya, çocukluğundan beri tanırım iyi çocuktur, işte ben de burayı o zamandan tanırım iyiden de öte bir çocuktur.
la bocca della verita la bocca della verita
arkadaşlar sözlüğe giriş yapabilmek için posta kutuma gelmesi gereken onay maili bir türlü gelmiyor. dolayısıyla da e posta onayı olmadan giriş yapamıyorum. hesap onaysız olarak kaldı öyle.

sözlükte kayıtlı olan biri varsa yardımcı olabilir mi ?
harmonai harmonai
sadece türkçü ülküsü üzerinden gitmeyen, saygı çerçevesinde her fikre açık, sözlük gibi sözlüğümdür. ara sıra ıssızlaşır, bazen çoşar bazen de huzurlu bir mahalle ortamı sunar. her sözlükte hesabı olan benim gibiler için günün sonunda eve gitmektir. sanal mecralarla kolay kolay gönül bağı kurmayan bünyeme ilaç gibidir. okurum, yazarım, gülerim, hiçbir karşılık beklemeden yardım eden dostları görürüm. her şeyi geçtim sıfır meriçli bir ortam olduğu için bile başlı başına övgüleri hak ediyor.

(bkz:barkın a o konuda sen de kırgın değilsin)
(bkz:artık itiraf etmenin zamanı gelmedi mi)
la bocca della verita la bocca della verita
dusunulenin aksine sadece içerisinde ırkçılık ya da katı bir tutumla türk milliyetçiliği barındırmayan, her fikirden ve görüşten insana açık, kendi içinde hoş bir ortamı olan, kimsenin kimseye karşı saygıda kusur etmediği, yenileşme ve büyüme sürecinde olan, küçüklü büyüklü yediden yetmişe , her renkten insana açık olan interaktif sözlük.


zamanla daha da çok gelişeceğine ve büyüyeceğine inanıyorum. ortam olarak hoş. rahatsız olabileceğiniz herhangi bir durum yok. yenilikçi yaklaşımları ve deneyimleri sevdiğim için içinde bulunduğum sozluktur efendim.

türkiye'de sözlük dendiği zaman belli başlı birkaç sözlüğün akla gelmesindense, yeni oluşumlara da şans vermek gerektiğini düşündüğümden tüm önyargılarınizi bir kenara bırakıp deneyimlemenizi tavsiye ettiğim sozluktur.
harmonai harmonai
gelişime ve yeni yazarlara açık, ön yargıların aksine asla tek tip düşüncelerin dile getirildiği bir yer değildir. güzel ülkem gibi çok sesli, birbirine saygılı bir mozaikle daha da güzelleşecektir. o yüzdendir ki eski sözlük deneyimini özleyen, yazmak isteyen herkese açıktır.
nick koymayi unuttum nick koymayi unuttum
vallahi billahi ne kadar ak trol varsa toplanmış ne kadar sözde milliyetçi olan milliyetçi harekat partisi üyesi varsa toplanmış siyaset tartışıyor. yok efendim araplar iyiymiş şeriat şartmış arap milliyetçiliği yapıyorlar beyinleri yok akp dışında çalışmıyor. alayı sözde türkçü milliyetçi daha çok arap suriyeli ülkeye gelmeli peygamberler de araptı suriyeliler gelirse dinimiz güçlenir diyenler var ne diyeyim ne kadar bokluk varsa orada sizde bir bok değilseniz uzak durunuz.
harmonai harmonai
şeriatı savunan ya da akgezen bir tane bile insan varsa ki olsaydı da en fazla kendi fikri olurdu, çıkıp özür dilerim diyeceğim sözlüktür. ortaya atılan argümanlar öyle komik ve mesnetsiz ki insan savunmak bile istemiyor. iddia edilen şeyler ispat edilmezse iftira olarak kalacak.

insanların emeklerini geçtim, savundukları atatürk değerlerinin tam tersi bir duruşa ait olan şeriatçılık ile bağdaştırmak vicdansızlıktır.

rica ediyorum, canınız sıkılıyorsa gidin başka şeyler yapın.
hayaletin garip huyları hayaletin garip huyları
kalitesiz trollerin, abazan kamiller veya ilgi budalası kâmilelerin, yıkık asosyallerin, burnundan kıl aldırmayan moderatörlerin, saçma sapan başlıkların, seri eksici ipnelerin bulunmadığı ütopya gibi bir sözlük.
neredeyse çaylak entelijans olarak instelada kariyer yaparken yazma isteğimi karşıladığım sözlük.
birgecevaktikoynumagel birgecevaktikoynumagel
asena nicknameini verirlerse geçerim, zaten burda bir yılım doluyor hayalet gibi geziyorum sözlükte. dedem her zaman şey der, koyunun olmadığı yerde keçi abdurrahman çelebi olurmuş. altay sözlükte abdurrahman çelebi olurum belki bilemiyorum. abdurrahman çelebi nicknamei alındı acaba lan