altınbaş

1 /
oda sicakliginda saklayiniz oda sicakliginda saklayiniz
japon balıklarının en büyük boyutlu olan türlerinden biridir. vucudu beyaz kafası kırmızıdır. diğer japonlardan hiçbir farkı yoktur. en çok taciz edilen balıklardan biridir. genelde isimleri suşi koymak makbuldur. onlarda kıçlarını sallaya sallaya yüzdükleri için etrafındaki insanları taciz ederler. şahsen 2 kez ısırma girişimimden başarı ile kaçacak kadarda kıvrak balıklardır. ayrıca (bkz: japon balığı) ve (bkz: oranda)
dünyayı kurtaran adam dünyayı kurtaran adam
istanbul nurusomaniye'de bulunan kuyumculuk firmalarındandır. bünyesinde altınbaş ve assos olarak iki marka vardır. bu aralar kıbrıs'taki factoring şirketini bankaya çevirmek için uğraşmaktadırlar. ayrıca tmsf'den birkaç sene önce toprak factoring'i satın alıp, adını factotürk factoring olarak değiştirmişlerdi. yönetim kurulu başkanı imam altınbaş'tır.
harici gazelhan harici gazelhan
kaçaksaray'ın altından yapılma yeni ve dayanıklı eşyalarını envanter kaydına sokarken kullanılması gereken tanımlamadır.

tdk sözlük :

demirbaş : bir yerde kullanılan, bir yere kayıtlı olan, bir görevliden öbürüne teslim edilen dayanıklı eşya

harici gazelhan sözlüğü :

altınbaş: bir yerde kullanılan, bir yere kayıtlı olan, bir görevliden öbürüne teslim edilen altından mamul dayanıklı eşya.
nhxmh nhxmh
bizim eski çaycımız nedin abimiz bunu, tomurcuğu ve filiz çayını karıştırıp bir formül yapardı ama bardağa da koca simidi sokardık.
orgomelih orgomelih
1. sürgün olmasının da sebebiyle kara sınırlarımız içinde hemşin çayı'na yetişebilecek tek çaydır.

fakat bunun gerçeği marketlerde satılan altınbaş'tan ziyade sadece çaykur'un satış yerlerinde satılan ve hemşin çayı gibi otantik bir metal kutu içinde satılan tomurcuklu olanı var, hah işte gerçek altınbaş çayı bu diyor insan.

muhteşem bir lezzeti var. tek kelimeyle mükemmel!
benbircenin benbircenin
allah senin belanı versin altınbaş. altınbaş eş zamanlı olarak tüm mağazalarında yangın çıkar ve fakir fukara her dükkanını yerdeki parkelere kadar yağmalar inşallah. altınbaş senin tüm pırlantalarını alıp bir pırlanta en değersiz ne şekilde kullanilabilirse o şekilde kullanmak istiyorum. o pırlantaları instela yönetimi ile reklam konusunda anlaşan personelinizin götüne büyük bir törenle bir çok ülkede aynı anda ortak canlı yayında sokmak istiyorum.
şerefsizler. bi huzur verin ya. buraya iki kafa dağıtmaya geliyoruz ne işin var şenin burada ya?? sokaklar bilboard dolu. git orayı kirala yavşak altınbaş?
1
benbircenin benbircenin
bu reklamlar kalkana kadar her gün burada kahır ve bela okuyacağım altın satan parlak suratlı ılık götlü ibnelerle dolu pırlantacıdır.
sımsıcak çölde günlerce susuz kalsam ve en sonunda biri bana su verse ama bardakta altınbaş logosu olsa yere dökerim o suyu içmem. zeytine ve sina dağına and olsun ki pırlantaya ihtiyacım olursa eğer zen den atasay dan alacağım. ama asla ve asla katiyen en ufak bir şüphe duymaksızın kapısının önünden bile geçmeyeceğim bu huzur bozan şirketin.
ürkek ürkek
evde kaldığımı bu kadar ima etmeye çalışmanızı takdir ediyorum. lütfen şu reklamı artık kaldırabilir misiniz? tek taşımı kendim almak istemiyorum. henüz buna hazır değilim.
düş doktoru düş doktoru
bi dur iki saniye geçsin be altınbaş. tamam anladık parayı bastırmışsın, reklamı vermişsin de, biraz chill ya. instela'yı işkenceye çevirdin. 14 şubatla, takınla tokanla zerre ilgilenmiyoruz. sana verecek paramız da yok zaten. bari ömrümüzden çalma daha fazla. bu ne arkadaş ben her saniye altınbaş reklamı görmek zorunda mıyım. reklamı kapat düğmesine basmaktan parmaklarım kireçlendi.

siktimin altınbaşı.
1 /