american factory

mei kusakabe mei kusakabe
m.imdb.com

"steven bognar ve julia reichert tarafından yönetilen, çinli bir şirket olan fuyao'nun dayton, ohio yakınlarındaki moraine meclisi'ni kaplayan general motors fabrikasını işgal eden moraine fabrikası hakkında yönettiği 2019 yapımı belgesel filmdir."

nasıl bu kadar diplerine kadar girip çekmelerine izin vermişler bilmiyorum ama çok iyi gerçekten.özetle fuyao'da işçilerin sendikalaşma daha doğrusu sendikalaşamama sürecine odaklanıyor. akıbeti biraz üzücü olsa da ben iki kültürün kaynaşma girişimleriyle ilgili kısımlarda baya eğlendim. bi ara çinliller bi marş söylüyorlardı, prc national anthem zaar bu dedim. şirket marşıymış meğer.kepazelik. çinli patron efso zaten.bakar mısınız?
neyse son olarak

"işçiler kardeş, patron kalleş"

saygılar...
delikadirulen delikadirulen
müthiş bir belgeseldir. belgeseli müthiş yapan ise belgeseldeki lokal çalışanların yaşadıklarının yüzde 90'ını yaşamış olmam. yani şu konuda sizi temin ederim ki belgeselde yaşanan her şey gerçek.
jitemci astsubay jitemci astsubay
sendika, mendika, prius seviciliği ayağına koskoca gm fabrikasını kapattırıp yerine çinli oto camı fabrikası açtıran amerikan sevgi pıtırcıklarının, çinli patronun uygulamaları ile şamar oğlanına dönmesini konu alan, yapımcısı barack obama olan netflix belgesel / filmi. gm yöneticileri izlerken götleriyle gülmüşlerdir muhtemelen sesini yükselten amerikalıyı hemen kapıya koyup yerine çin'den ikame adam getiren patronun uygulamalarını. abd kapitalizmi zor mu geldi cicim? al sana çin kapitalizmi hahahah.