amma da edebiyatı yapılan şeyler

1 /
cafune cafune
görünce, duyunca yeter bu ne be vir vir vir diye sıçasımın geldiği birkaç türü var bunun:

-yalnızlık
-alkol
-midye, kokoreç, lahmacun, çiğ köfte...
-teoman, duman, ceylan ertem, kalben....

tamam sevin, sevmeyin demiyoruz da bir şeyin de bokunu çıkarmadan sevin. sizin elinize bir malzeme verilince berbat ediyorsunuz amk. sikmeseniz bari.
1
sessiz soylesi sessiz soylesi
acı
insanların çektikleri acılarla gelen acındırma edebiyatı. yahu bunun diğerlerinden en büyük farkı ağlak şekilde eziklenerek yapılması. yalnızlık edebiyatı bununla ne kadar kapışıyor olsa da yalnızlık acındırma evresinden sonra gelen, ben bana yeterim, beni benimle bırak, ben bana kendim için lazımım, vazgeçtim, pişman ol, vb. temalı atarlanmalarıyla ezikliğin kişinin üstünden atıldığının sanıldığı ama acınmaktan -bence- daha bi masum edebiyat.
hope is gone hope is gone
(bkz: yalnızlık)

geçenlerde bir belgesel izledim. ingiliz aile ve emlak danışmanı arasında şöyle bir diyalog geçti:

+ nasıl bir ev istersiniz? 4 odalı mı, mutfağı orta büyüklükte, bahçeli ve terası kaç metrekare olsun?
- biz bunların hiçbirini önemsemiyoruz.
+ peki nasıl bir ev istiyorsunuz?
- insanlardan çok uzak olsun.

birileri buna rağmen yalnızlık edebiyatı yapabiliyor, yapmayın lütfen. yalnızlık o kadar da olumsuz bir şey değil.
timshel timshel
duyar kasıcılık.

yağmur başladığında birden ortaya çıkan ninja şemsiye satıcılar gibi gizli bir tarikat bunlar. sağduyuya saygımız var, futbola saygımız var, ikinci yeniye saygımız var gelin ondan geriye doğru sayalım göğe bakalım sorun değil, el ele verelim efendi gibi çayımızı yudumlayalım buyrun gelin ama şu her konuda çok da şık durmayan duyar kasma bikbikimizi, ne bileyim... öyle işte.
simeranyadan selam simeranyadan selam
yalnızlık başı çekiyor. hem yalnızlığı tercih edip hem sürekli şikayet edenlerin ağzına kürekle vurmak gerek.
bir de, pek de fakir olmayanların yaptığı fakir edebiyatı var ki, onlara kürekle vurmak da yetmez.
arveles25mg arveles25mg
kedi edebiyatı. kimse söyleyememis ben size tercüman olayim bari. ya su hayvanları bi rahat bırakın gözünüzü seveyim bırakın şu şovları. kimseyi ıssız bi sokakta kedi severken görmedim hep ne hikmetse kalabaliklarda seviyosunuz,yolda belde gördüğünüz her kediyi sahiplendirmeye calısmayın,dusunun ki anne kedisiniz yavrunuza yemek bulmak icin geziniyosunuz sonra denyonun biri yavrunuzu sahiplendiriyo geliyosun yavrun yok, tövbe tanrıma.
kosmos kosmos
'kadın'
kadın şöyledir kadın böyledir, bir kadın ağladığında domatesler çok üzülür falan. yeter artık nolur bırakın bizi. aman güleceğim geliyor. bir kadın güldüğünde sdfgh
insana değer veren görünümlü erkek ve cinsiyetçi kadın replikleri bunlar. öyle bir kadın deniyor ki sanki nadir bulunur at türüyüz; insanlığın yarısından fazlasını oluşturan homo sapiens değiliz sanki.
1 /