anlatılamayan duygular

mülhem olmak mülhem olmak
çoğunlukla ne denli mutlu veya mutsuz olduğumda anlatmayı beceremediğim oluyor. bundandır ki iyi olduğumdan, kötü olduğumdan ya da ne kadar ne olduğumdan kimse bir şey anlamıyor. ifade gücü diyoruz ya, mimikler bilmem jestler onlarca kez dil dökmekten daha önemli aslında ama, insan ne kadar iyi ya da kötü olduğunu da anlatır geçer tabi, insanların aklında bir kanı oluşturabilir. bir de hiçbir şekilde ifade edilemeyen duygular var, sanki kişiye özel ama böyle de olduğunu sanmıyorum bir tuhaf.

belki 4-5 yaşımdan beri, uzun aralıklarla da olsa birkaç yılda bir gördüğüm acayip bir rüya var. neredeyse hiç değişmeyen bir rüya ve yaş 28 oldu hala görüyorum ve hissiyat hep aynı, anlat desen anlatamam tabi yaşattığı şeyi. hem güzel, hem de gizem dolu bir şey yaşıyorum bu rüyayı gördüğümde kabaca anlatacak olursam ama yaşadığım bu duyguyu net olarak birilerine izah edebilmem imkansız.

rüyamda ben daha çocukken oturduğumuz binanın 50-60 metre kadar üstünde havada asılı bir şekilde duruyorum abi öylece. karşıda, baktığım yönün çok ama çok uzaklarında bulutlara yakın, devasa bir zeplin duruyor.

rüya bu.
matmazeldrunk matmazeldrunk
kardeşim erkek arkadaşlar tarafından darp edilmek nedir yahu. bi ton eğitim aldım kariyer yaptım resmen kendimi ilkokul mezunu 9 çocuklu anadolu teyzesi gibi hisseder oldum. her zaman şunu diyorum matmazel güçlüsün siktir et aciz kadın durumuna düşme. ama inanın bu hiçbir zaman elinizde olan bir şey değil. erkek kaslı çünkü,erkek 2 katınız ve siz ne kadar ben şöyle güçlüyüm,şöyle çakım var, şöyle hukuk bilgim var, hakkımı da alırım deseniz de öyle bir zamanda vuruyor ki ne hakkınızı arayabiliyorsunuz bu ülkede, ne de savunabiliyorsunuz,ne de kendinizi koruyabiliyorsunuz o yanınızda taşıdığınız bıçaklarla.hayat inanın bu ülkede dedikleri gibi ağaç olurken zor, çocuk olurken zor, kadın olurken zor. kim ne derse desin bir erkeği çocukken de yetiştirmek zor, yetişkinken de yontmak zor. yaşasın feminizm diyecektim ki öhöm, umarım oraya kadar dalıp 40 kedili 40 yaşında olmam bi gün.
nutellamsı nutellamsı
bazen her şeyden o kadar çok bunalıyorum ki, ben çaresizlik içinde oturup katlanmaya devam ederken ruhum kalkıp eşyalarımı toplamaya başlıyor.