antik yunan heykellerinin penisleri neden küçük

doyen isg doyen isg
büyük penisler obur iştahları temsil ediyorsa, "küçük, sarkık penisin irade gücünü temsil ettiği sonucuna varılabilir"
"antik yunan'da penis asla diğer kültürlerde olduğu gibi ayırt edici bir özellik, erkekliğin ya da cinsel gücün simgesi değildi." bir erkeğin gücü, çocuğuna babalık etme, ailenin soyunu ve oikos'un [aile birimi ya da hane halkı] devamlılığını sağlama ve polis'i [şehir devleti] yönetme sorumlulukları için gereken akıldan geliyordu.Antik Yunan Heykellerinin Penisleri Neden Küçük?
1
selosa selosa
antik yunan döneminde büyük penis düşük zekaya ve cahilliğe, küçük penis bilgeliğe ve yüksek zekaya karşılık gelirdi.

modern zamanlarda dış görünüş ve zeka ilişkisi yön değiştirmiş ama yok olmamıştır. kas yığını erkeklerin, sarışın kadınların aptal olarak nitelendirilmesi buna bir örnektir. daha da detaylı örnek verecek olursam büyük göğüslü kadınlar küçük göğüslü kadınlara göre daha az zeki algısı da vardır.

kısacası dişiliğin ve erillik özellikler bir insanın dış görünüşünde belirginse daha az zekidir gibi bir görüşe dayanır bu mevzu. bu arada zeka seviyesi aşırı yüksek insanlarda aseksüelliğin yaygın olma konusu da vardır buda ayrı bir tartışma konusu.
wendera wendera
vücutları o kadar güzel ki kim takar penisi dedirtir. o kadar güzel vucutlu adam mı yoksa çirkin vücutlu güzel penisli adam mı? bence her türlü yunan heykeli vücutlu alır. (karakter bağımsız)
ambarda darı yok evde karı yok ambarda darı yok evde karı yok
bence olay çok ama çok basit. ereksiyon halinde olmayan penis zaten küçük görünür. hele ki soğukta.

kaldı ki seks oyuncağı değil heykel yapıyorsun. olay vücudun doğal halini esere dönüştürmek. ne diye bereket tanrısı benzeri kol gibi penis işlesin adam oraya.
clitor eastwood clitor eastwood
kişi başına düşen çük payının adaletsizliğindendir.
öyle ikonografik ve sembolik çözümler kasmaya; "küçük çükün bilgeliği" veya "damarların akşamüstü düşleri"vari romansı çıkarımlamalar yapmaya da gerek yok.

bu hadisede anahtar kişi priapos'tur.
tanrılar, kendi kuşaklarından biri olan priapos'a öyle büyük bir yarak bahşettiler ki, diğer yunanlılara, krallara yarak payı kalmadı, hep kot farkı oluştu.

sen efsanevi vücutlu bir kral olmuşsun, heykeltıraş seni yaparken "en iyi çalışmam" diye onurlanmış, mermerin eskiye eskiye 2 bin sene bütünlüğünü korumuş; büllümk kadar çük koymuşlar sana, onu da birtakım inanç erkleri orta ve yeni çağda koparmış, yerine ya yaprak imgesi koymuşlar yaratılış hikayesine uysun deyu ya da öyle kopuk bırakmışlar.

resmen skandal!
derhal yunan birliği alarma geçirilmeli, heykel reformu yapılmalı, sparta ve korintliler uyarılmalı derdim de; artık çok geç şemsettin, geldiler.
avangard jazz avangard jazz
sebeplerini yukardaki girilerde zaten yazmışlar ayrıca belirtmeye gerek yoktur da, dünya genelinde google aramalarında kadınların en çok merak ettiği şeylerden biriydi bu. gerçi hala da merak edip araştıran çoktur.

yani ne kadar gerçeklikten uzak şekilde yapmışlarsa, dünya genelinde kadınlar "bu işte bi yanlış var amk" deyip google da aratıyor düşün.

işin saçma yanı, estetik değere karar verenlerin erkekler olması.. o tarihlerde kadının o toplumlarda zaten pek bir yeri yoktu, kimse sormamış bile. halbuki kadınlara sorsalar muhtemeldir ki daha farklı heykeller ortaya çıkardı, sadece o kısımda değil heykellerin genel görüntüsü üzerinde. mesela sakalsız olarak tasvir edilen erkek heykellerinin de çoğunun yüzü yumuşak hatlıdır ki bu da ayrıca gerçeklikten uzaktır.. dikkat edin kız gibi tipler amk.

kafalarındaki güzellik, estetik kavramı o dönemler için olabildiğince "az maskülen" dir. bu çük olayı da doğrudan bununla bağlantılı.