arabası olmayan bir erkekle sevgili olmak

6 /
genç atsız genç atsız
arabada sakso çekemeyeceğinden dolayı kadın tarafından hoş karşılanmayan durumdur.

bir de ben bu cinsiyetçiliğe de hayranım. yukarıda bir saksosever de çıkıp "bir kadının, sevgilisinin arabasının olmasını istemesi son derece doğal" demiş. o halde benden de bir metafor: bir erkeğin sevgilisinin ilk geceden vermesini istemesi son derece doğal.

böyle bir şey olabilir mi ya? :)
sevgilide aradığı kritere bak kadındaki. yazık vallahi avamlık akıyor buram buram.

çalışıp kendi arabanızı kendiniz alsaydınız da sevgilimin arabası olsun diye dertlere girmeseydiniz keşke bayan göğüsler.

edit: kimse de çıkıp demiyor ki "aga bu başlıkta kadının zaten arabası olmaz. kadın araba için mecburen arabası olan sevgili bulmak zorunda manası taşıyor" diye.
portatif düşün portatif düşün
otuz yaşını geçmiş erkek arkadasından araba sahibi olmasını beklemek yerine, kendin bir araba almayı denesen daha onurlu bir tavır göstermiş olmaz mıydın? bu tarz beklentilerin " toplu taşımada tacize uğruyoruz" gibi bahanelerle normalleştirilmesi hiç doğru değil. yapmayın etmeyin allah aşkına, bir kadın olarak kendinizi bu şekilde konumlandırmayın. araba ile hayat arkadaşı arasında ne tür bir bağlantı olabilir yada bir insan arabası yok diye, neden tercih olmaktan çıkarılır. hangi akıl yada vicdanla bu bağlantı kurulur. değer verdiğiniz şeylerle özdeşleştirilirsiniz, dünya görüşünüz ve kişiliğiniz atfettiğiniz bu değerlerle ölçülür biraz da, herhangi bir metaya kriter olarak bakan birinin kendisi de,bir başkası tarafından aynı ölçülerle kritize edilebilir.umarım bu ve bu mantıkta insanlar bir gün asıl mühim olanın, ender rastlanılan şeyin gerçek bir "insan" bulmak olduğunu acı bir tecrübeyle öğrenmek zorunda kalmazlar.
kek degil kekstra kek degil kekstra
bir kadın olarak kendinizi bu noktaya düşürmeyin. yani her kelimeden buram buram basitlik akıyor. sevgilide yani seveceğiniz insanda aranılan kriter bu mu gerçekten? e sen arabasının modeline göre sevgili oluyorsan, 10-15 yıl sonra daha genç daha güzel birine tercih edildiğinde ağlamayacaksın üzgünüm. elbette rahatlığı var ama bu bir kriter olamaz olmamalı, açıkçası düşünüyorum yaşadığım ilişkilerde de arabalı-arabasız bir fark göremiyorum. eğer hayat arkadaşın olacaksa en iyi şartları da, en kötü şartları da beraber göğüslemelisin.
delinin zoruna bak delinin zoruna bak
benim ilk doğru düzgün sevgilim 26 yaşındayken falandı.. aile şirketinde sallama bi işi, altında son model arabası vardı..

bir gün olsun "beni şurdan alır mısın?" demedim, hatta o geleyim alayım dediğinde de "gerek yok ben buluşacağımız yere gelirim" dedim her seferinde.. onun evine daha yakın civardaysak da onun eve bırakma tekliflerine teşekkür edip, taksiyle yada toplu taşıma ile evime döndüm. hesap geldiğinde ya hep ortak oldum ya da eşit bölmeye uğraşmayıp paranın bir miktarını ben koydum masanın üstüne.

ilişkimizin 4. ayında bu arkadaş beni aldattı çünkü talepkar değilmişim, ondan hiç bişi istemiyormuşum, hesap bile ödetmiyormuşum! o da bu sebeple ilişkideki erkek olan taraf (baskın olması gerektiği fikri sanırım kastetmek istediği) olduğunu hissedemiyormuş...

böyle erkeklere müstehak olan kızdır. arabası da olsun, evinden de alsın, evine de bıraksın hatta ihtiyaç olunca özel şöför gibi falan da kullansın... hak ediyor öylesi!

35 yaşıma geldim hala da huyum karakterim değişmedi çok şükür!
5
gildor tulcakelume gildor tulcakelume
araba gibi periyodik olarak değiştirilmesi gereken kadın söylemi.

olm bu tip kadınları eleştirdikten sonra niye ön savunma olarak "not: arabam var" yazıyorsunuz ki? bu tiplere mi kanıtlayacaksınız kendinizi amk. ben zeka olarak 100-200 tl'lik arabayı alabilecek kapasitedeyken, kafası arabanın ön konsolunda oynayan oyuncak köpek gibi sallanan karıyı gözlemleyip, niyetini anlayamayacaksam, bana da yuh olsun zaten.

bilmiyorum böyle tipler var mı harbiden ama 1 bilemedin 2 kullanımlık olurlar muhtemelen.
groovegang groovegang
ne yalan söyleyeyim eskiden bu durumu kesinlikle dert etmeyen ,hatta birlikte araba alabilicegimiz birlikte x y yapabileceğimiz kadinlarin olduğuna kendimi inandırır idim. lakin şu anı gözlemlediğimde bunun çok mümkün olmasını beklemiyorum. bazı entrylerde yazıldığı üzere konuşmalardan basitlik aktığı doğru. lakin bu şekilde konusmayip gayet kültürlü , entel (!) kimseler ile olan diyalogumun alt metninde devamlı okuduğum şey yine bu basit konuşma. yani alttan alttan o kayit hep sürüyor. ezcümle bu ülke de kimse gerçekliği değil , gösterişi arıyor. kim olursa olsun aynı durum.
yürüyen adam yürüyen adam
ulan asalak mı yaşıyorsunuz hayatı yok şusu olmayan erkekle sevgili olmak, busu olmayan erkekle bilmem ne yapmak.. bu ne yahu? adamın arabası varsa var kadının da olsun arabası yani mal mülk için bedeninizi mi satıyorsunuz? bu mudur olay? çok çirkin. biraz gururunuz olsun yahu! arabası var diye biriyle sevgili mi olunur? benim de takıldığım hatunların arabaları oluyor ama benim yok mesela kimse de kimseyle arabası için ya da maddi gücü için birlikte olmuyor. biraz onurlu yaşayın şu hayatı yahu!
6 /