arabası olmayan bir erkekle sevgili olmak

6 /
dobrabro dobrabro
arabasi olmayan erkekken arabalı hatunlarla flört edebilmişsem arabalı iken de beni bir arabasız hatun tercih edebilir, doğaldır.

ama arabası yok diye erkeği reddedersen ey sen arabasız hatun, arabalı erkekten de karşılık bekleme o zaman.
id can t be blank id can t be blank
tespit sıçmak istemem ama kadınların %80 gibi bir çoğunluğu erkeğin arabasına bakıyor. hem de ne bakıyorlar, modeline göre randevu veren kadın gördü bu gözler.
fruit fly fruit fly
birbirini sevmek anlamak anlaşmak eğlenmek konuşabilmek ten uyumu falan hepsi tamamsa arabalıymış kelmiş tinerciymiş bence farketmez
5
skordan sorumlu devlet bakanı skordan sorumlu devlet bakanı
kadınların içten içe istemediği olay. bir audi'ye tav olan bir arkadaşım vardı benim cinsiyeti kız. ve bunu söylerken hiç de utanmıyordu. sırf bu tarz kızları eleyeyim diye yıllardır araba almıyorum. şöyle düzgün bir kız bulur bulmaz çakacağım arabayı.
fruit fly fruit fly
arabası olmayan erkekle olmaz diyen kadına, yo o o zomon bodolono do odorson diyen erkek de aynı kalibrededir bence birlikte çok mutlu olabileceklerini düşünüyorum.
mesele yapma mesele yapma
tercih edilmek istenmemesinin sebebi kadınların güce tapmasıdır. bu güç eski çağlarda fiziksel güç iken, modern çağda büyük ölçüde ekonomik güçtür. hiç öyle kadınlara bıdı bıdı yapmayın, doğanın kanunu bu. kadınlar en azından öyle veya böyle sonradan edinilebilen bir şeye tapıyor, bizim gibi doğuştan gelen güzelliğe tapmıyorlar.

kadın-erkek ilişkilerine gereğinden fazla anlamlar yüklemeyin. evrende belirgin bir düzen yok, o yüzden adalet aramak, etik sorgulama yapmak da anlamsız. maddi durumunuz iyi, altınızda arabanız varken güzel bir sevgiliniz olur. bir gün işsiz ve arabasız kaldığınızda sevgilinizi de kaybedebilirsiniz. çünkü artık tanıştığınız zamandaki siz değilsinizdir onun gözünde. bunda şaşılacak bir durum yok, doğa bizi buna göre programlamış. biraz realist olun ve siktir edin.
genç atsız genç atsız
arabada sakso çekemeyeceğinden dolayı kadın tarafından hoş karşılanmayan durumdur.

bir de ben bu cinsiyetçiliğe de hayranım. yukarıda bir saksosever de çıkıp "bir kadının, sevgilisinin arabasının olmasını istemesi son derece doğal" demiş. o halde benden de bir metafor: bir erkeğin sevgilisinin ilk geceden vermesini istemesi son derece doğal.

böyle bir şey olabilir mi ya? :)
sevgilide aradığı kritere bak kadındaki. yazık vallahi avamlık akıyor buram buram.

çalışıp kendi arabanızı kendiniz alsaydınız da sevgilimin arabası olsun diye dertlere girmeseydiniz keşke bayan göğüsler.

edit: kimse de çıkıp demiyor ki "aga bu başlıkta kadının zaten arabası olmaz. kadın araba için mecburen arabası olan sevgili bulmak zorunda manası taşıyor" diye.
portatif düşün portatif düşün
otuz yaşını geçmiş erkek arkadasından araba sahibi olmasını beklemek yerine, kendin bir araba almayı denesen daha onurlu bir tavır göstermiş olmaz mıydın? bu tarz beklentilerin " toplu taşımada tacize uğruyoruz" gibi bahanelerle normalleştirilmesi hiç doğru değil. yapmayın etmeyin allah aşkına, bir kadın olarak kendinizi bu şekilde konumlandırmayın. araba ile hayat arkadaşı arasında ne tür bir bağlantı olabilir yada bir insan arabası yok diye, neden tercih olmaktan çıkarılır. hangi akıl yada vicdanla bu bağlantı kurulur. değer verdiğiniz şeylerle özdeşleştirilirsiniz, dünya görüşünüz ve kişiliğiniz atfettiğiniz bu değerlerle ölçülür biraz da, herhangi bir metaya kriter olarak bakan birinin kendisi de,bir başkası tarafından aynı ölçülerle kritize edilebilir.umarım bu ve bu mantıkta insanlar bir gün asıl mühim olanın, ender rastlanılan şeyin gerçek bir "insan" bulmak olduğunu acı bir tecrübeyle öğrenmek zorunda kalmazlar.
6 /