arakan

1 /
wulfgar wulfgar
myanmar'ın güneyinde bi' bölge. rohingya halkının yaşadığı bi' bölge. bu insanlar şu an etnik kökenleri (rohang - eski müslüman arakan krallığının torunları) ve dinleri yüzünden soykırıma uğruyor. sokaklarda kesiliyorlar ve canlı canlı yakılıyorlar. kaçabilenler bangladeş'e kaçıyorlar. kaçıyorlardı. artık kaçamıyorlar. bangladeş ordusu sınırlarda kol geziyor ve ülkeye girmeye çalışanları geri yolluyor.

birleşmiş milletler'in ve hükümetimizin o bölgede herhangi bi' çıkarı olmadığı için bölge halkı hiç kimsenin umrunda değil. ama siz bilin istedim.


amfiyoksus amfiyoksus
özgürlükçülerimizin ve bm nin unuttuğu,binlerce kişinin öldürüldüğü ve öldürülmeye devam edildiği myanmar'ın güneyinde kalan bölgedir.

edit:bu kadar insanın öldürülmesi kadar acı veren şeyler ise müslüman olduğunu iddia eden,insan olduğunu iddia eden kimselerin bu olayı bilmemesi,önemsememesi ya da üç maymunu oynamasıdır.

edit2:ülkesindekilere ağladığı için(!) katliamı zerre kadar umursamadığını belirten zavallı bir nesilin olduğunu gösteren katliamdır.tez zamanda bencillikleriyle,cahillikleriyle ağladıklarının yanına gitmelerini dilediğim bir insan topluluğunu ortaya çıkarmıştır.
leopold leopoldoviç leopold leopoldoviç
şimdi kusura bakmayın, bana da sövün de; her ay yüzlerce insanı ölen bir ülkede yaşayan; her gün birilerinin evinden alınma riskiyle karşı karşıya kaldığı bir ülkede yaşayan; kim olduğunun, ne olduğunun elindeki nüfus cüzdanından öteye geçtiği bir ülkede yaşayan bir insan olarak, zerre sikimde olan bir bölge değil. her kuşu siktiniz bir leylek kaldı amına koyayım. gözyaşlarınızı sevsinler.


alın, size sizin hümanizminizle karşılık veriyorum.
prestij prestij
filistin'de yaşanan katliamla somali'de yaşanan açlığın birleştiği, dünya üzerinde acil yardıma en fazla ihtiyaç duyan insanların yaşadığı bölge.

türkiye'de yaşanan sıkıntıları ileri sürüp bu faciaya sırtını dönen ve kulaklarını kapatan, bana dokunmayan yılan bin yaşasın zihniyetindeki insanların varlığını görünce tiksiniyorum.

keşke o insanlar türkiye'de, siz arakan'da dünya'ya gelseydiniz.
dedim ve noktayı koydum dedim ve noktayı koydum
insan olduğunu üzerine basa basa belirtip yine de ölenleri, anasız babasız kalan çocukları, sadece inancı için yuvasından olanları s.klemediğini belirten insanların! unuttuğu bölgedir. kendi insanlarımız için acı çekeceğiz elbette hatta oturduğu koltuktan sallamaktan çok daha fazla birşeydir bu, acı çekmek yani insanlık belirtisidir.

yazıktır ki bir insanın çektiği acıya duyarsız kalabilen insanlar var. rengi, dini, ülkesi, cinsiyeti ne olursa olsun haksız yere acı çeken her insan, dünya üzerindeki her canlı bizim utancımızdır.
anarşistkedi anarşistkedi
ciddi bir katliamın yaşandığı yer. önce şunu belirteyim biz şehitlere ağlıyoruz, siz arakan'a diyenler adına ben utanıyorum. bunun müslüman olmakla falan da alakası yok, insan olan oradaki duruma duyarlı olur. ben müslüman olmamama rağmen sıkıntı duyuyorum.

ancak türkiye cumhuriyeti de şu riyakarlığa son vermeli. batı'nın riyakarlığını uyguluyoruz ve sadece müslümanların sorunlarına yöneliyoruz. batı'yı ise hıristiyanlar dışındaki bireylere yardım etmemesi ile suçluyoruz.

çok pardon ama bu ülkede ırkçılık yapan gazeteler var. hıristiyan ve musevilere aşağılayan geniş kitleler var. arakan yardımı kızılhaç'a verildi diye eleştiren insanlar bile var. bu riyakarlığı bırakalım artık. insanlık için çalışalım, müslüman için değil. batı kendi riyakarlığında boğulsun, biz insanlığımızla övünelim.
muhafazakar pileyboy muhafazakar pileyboy
myanmar'da merkezden idare edilen muslim bengallerin çoğunlukta olduğu yerleşim yeri. yanı facebook'ta bir evhamla duyup bir gazla unutmayalım diye yazayım, aslen bangladeşlilerdir. irken bengal veya tamillerdir. rohingya krallığı bakiyesidir. hanefi mezhebindendir çoğunluğu. bir kısmı banglades'e, bir kısmı hindistan'a ve bir kısmı da tayland üzerinden malezya'ya kaçmaya devam etmektedir. myanmar'in istediği de tam olarak budur: etnik temizlik harekatı ile bölge demografisini lehlerine değiştirmek ve çin petrol boru hattı akışında sakata gelmemek!
nemlendirici kullanan ebu leheb nemlendirici kullanan ebu leheb
ramazan ayı: filistin için yapılacak sömürü.

ramazan bayramı: doğu türkistan için yapılacak sömürü.

kurban bayramı: arakan için yapılacak sömürü.

yılbaşı: "müslüman noel kutlamaz" zırıltısı.

19 mayıs, 23 nisan, 30 ağustos, 29 ekim: "bir gecede cahil bırakıldık. dedelerimizin mezar taşını okuyamıyoz" zırıltısı.

her cuma: facebook, twitter, instagram, snap, foursquare ve geri kalan bilimum sanal mecrada "hıyırlı cımılır" paylaşımı.

tipik bir islam sömürücüsünün bir yıllık rutini bu şekilde sıralanır!
leopold leopoldoviç leopold leopoldoviç
bir uluslararası ilişkilerci olarak söylüyorum: arakan zerre umrumda değil çünkü halihazırda kapı komşumuz yanıyor, tutuklanıyor, işinden oluyor. gık çıkaranlar tutuklanıyor, hükümet evren paşaya rahmet okutuyor. başlatmayın arakan'dan bilmemnerden, seninle aynı apartmandaki adam açlıktan ölüyor!
kesik saç kesik saç
oluk oluk müslüman kanı alan yer. biz evlerimizde rutin dertlerimize ağlamakla sızlamakla vakit öldürelim. arakanda müslümanlar cehennemi yaşıyor. elimizden ne gelir bilmiyorum. sınır ülkemiz olsa eminim ki açardık kapıları gelirlerdi. en azından soykırımdan kurtulurlardı. keşke her mazlum ülkeye komşu olsak... dua edeceğiz... orda kardeş kanı akarken bizim aktif birşeyler yapamayışımızın hesabı bize sorulacak o dava gününde. bakalım bu veballe biz allahın karşısına nasıl çıkacağız?
tekil kişilik tekil kişilik
cihad ilan edilmiş arakanda sözde.
bu yüzden öldürüyorlar müslümanları.
oysa silahları bile yok fakirlerin.
şehitler veriyorlar hızla...
belli ki bir zafer var sonunda.
müslümanlar ölmez şehit olurlar...
onlara ölüler demeyeceğiz.
ey cehil cehaletinde boğul!!!
elbet çıkar kahraman arakanlı müslüman bir oğul!!!
jitemci astsubay jitemci astsubay
yine bir kurban bayramı öncesi gündeme gelmiş ülke. bizim buradaki kurban zamanı para toplamayı seven dinci vakıfların abartması olabilir. arakan'da ne oluyorsa bir günde başlamadı herhalde bu olaylar. neden kurban bayramı zamanı bu seferberlik başlıyor acaba her sene?
1 /