arif v 216

1 /
mechulio trepunti mechulio trepunti
cem yılmaz ın zamanında büyük ilgi görmüş gora ve arog filmindeki arif karakterinin 216 ile birlikte olan yeni maceralarını izleyeceğimiz yeni filminin ismidir.kendisinin twitter ve instagram hesabında duyurduğu bu filmin oyuncu kadrosunda ise ozan güven,özge özberk,özkan uğur bulunuyor.filmin 2017 sonu veyahut 2018 başında vizyona girmesi beklenmektedir.
asteria asteria
cem yılmaz'ın merakla beklenen filmi.
tek kötü yanı 2018 yılında vizyona girecek olması. 2018'de vizyona girecek olması bendeki beklentiyi 2 kat arttırdı. fazlasıyla güzel olacağından şüphem yok.
vliegende nederlander vliegende nederlander
cem yılmaz'ın 100 kilo olması dışında pek sorun olmayan tanıtımlar. 100 kilo olması yüzünden erşan kuneri de, arif ışık da iyice şişmiş halde.

neyse, 1980'de gördüğümüz erşan kuneri'yi bu kez, erotik film sektörüne atılmadan önceki haliyle 1970'lerde göreceğiz muhtemelen. elindeki creme 21 ve arkadaki tarkan gümüş eyer filmi 1970'lerin eseri. çağlar çorumlu'nun zeki müren'i ise biraz ağır kalmış. daha ağdalı bir türkçe ve diksiyon olmalıymış.

merakla bekliyoruz.
a good day to die a good day to die
arçelik ürünlerinin gözümüze sokulduğu bir film olacak. kısa videolar gibiyse film olmamış gibi duruyor. tabiki diğer filmler gibi tüm esprileri fragmanlara taşımak istememiş gibi olabilirlerde.
mgun mgun
fragmanı beğenmedim diye tepinseniz de beğenmeyen tayfa da dahil olmak üzere hepimiz "kuzu kuzu" gidip izleyecez! kafa şişirmenin alemi yok!

götler!
vliegende nederlander vliegende nederlander
fragmana göre konusunu yazayım.

--spoiler--

216, dünyaya gelir. arif de bu sıralarda uzay ile alakalı işlerini büyütmüştür. garavel ile de muhabbeti sürdürmektedir. neyse, 216 ve arif bir bahane ile 1969'a dönerler. 216'nın eski türk filmlerini sevmesi bahane olabilir. 216 aşık olur. bu sırada 216, zafer algöz'ün karakterinin bir planı ile seri üretime düşer. muhtemelen seda bakan'ın karakteri olan gülbeşeker'in gözlerini açtırmak için gereken ameliyat parası karşılığında olur. neyse, gelecek değişir. farklı bir 2017 vardır. bunu da düzeltmek için garavel, erşan kuneri, zeki müren ile hep beraber bir aksiyona girerler falan. mutlu son.

g.o.r.a + back to the future 2 bizi bekliyor sanırım.

--spoiler--
skipper skipper
gideceğim sinema filmidir. fragmanına bakıp ön yargılı olmak istemiyorum zira asıl espirilerin filmin içerisinde yer aldığını düşünüyorum.

dilime dolanan ve oldukça hoşuma giden bir repliği ise zeki müren karakterinden " robot muymuş efenim? " olmuştur.
mesaisaati mesaisaati
çok iyi bir film olmamış. filmde öyle katıla katıla gülebileceğiniz bir sahne yok. yine en güzel espriler hep eski filmlerdeki sahnelere yapılan göndermelerde saklı. çok fazla gönderme olması iyimidir kötümüdür bilemiyorum ama ben beğendim. bulmaca çözmek gibi geldi bana. ne kadar dikkatli bir sinema izleyicisi olduğumu teyit ettim diyelim.

cem yılmaz skalası üzerinden değerlendirecek olursak film gora ve yahşi batı filmlerinin çok gerisinde kalmış, arogla kapışabilir belki zorlarsak. ama cem yılmaz skalasından çıkıp türk sineması üzerinden değerlendirirsek başarılı bir iş.

cem yılmaz filmlerinde en sevmediğim şey ise reklam olayı. belliki cem yılmaz bu işi yaptığını düşünüyor hikayeye yedirmeye çalışarak. ama kesinlikle çoğu filminde bunu başaramıyor. bu filmde ise bokunu çıkarmış tabiri caizse.

neyse lafı uzatmadan
7,1/10
1 /