arizona dream

1 /
tainakan tainakan
"in the deathcar" ın müziği eşliğinde anlattığı balık ve insan arasındaki hikaye insanı düşüncelere balıklamasına atar üstüne de kahkahalara boğar.
kusmuk kusmuk
gelmiş geçmiş en güzel ve trajik intihar sahnesinin olduğu film.mükemmel johnny depp'in yanında vincent gallo inanılmaz oynamıştır. lili taylor ise saplantılı kişiliği, kaplumbağaları ve bakışlarıyla kendine aşık etmiştir.
quantum quantum
3 kere izlememe rağmen salak olduğum için anlayamadığım ve gidip bir arkadaşa "nedir olayı ?" diye sorduğum film...
sonra o arkadaş gidip o aralar birlikte olduğum insanla yatmıştı bu da ilginç tabi...nedeninin filmle bağlantılı olduğunu düşündüğüm film...
nighttimebird nighttimebird
1993 yapımı emir kustarica filmi. lili taylor bu filmde kendine hayran bırakırken faye dunaway de oyunculuğunu konuşturmuştur. karakterlerin hepsi ayrı ayrı özeldir; günlük yaşantımızda pek karşılaşabileceğimiz tipler değiller. herkesin peşinde koşmak istediği "uçuk" hayalleri vardır. emir kustarica belki de burada aslında bunun tam tersini; günlük yaşantımızda karşılaştığımız insanların da özel olabileceğini, hayalleri olduğunu anlatmak istemiş olabilir.
bu filmi konunun ana hatları bakımından biraz da 2002 yapımı lone scherfig filmi wilbur wants to kill himself e benzetiyorum (daha doğrusu wilbur wants to kill himself'in bu filme benzemesi olacak sanırım daha sonra çekildiği hesaba katılırsa?) : birden bir anne-kız'ın arasında kendini bulan ve onların hayatına bir değişiklik getiren axel ile bir abi-kardeş'in hayatına renk getiren, onlara bir parça olsun umut vermiş olan alice.. daha sonra oluşan aşk üçgenleri ve ortada kalan kişinin suçluluk duygusu, bunun ardından da taraflardan birinin ölmesi. fark; birinde(wilbur wants to kill himself) geride kalanlar birleşip hayatlarına devam ederken diğerinde karakterlerin tamamen fark yollara gitmesi.
glory glory
akordion , rus ruleti , herşeyi bilen balıklar .. , görüp görebileceğim en iyi intihar sahnesi ve lili taylor ve jonny depp vee tekrar izlenesi kusturica filmi.
unruly unruly
bu çok sevdiğim bir kusturica filmi kendisinin tek amerikalı filmidir johny depp oynamış ve hatta çılgın atmıştır. kusturica filminden beklelecek delilik densizlik ve kaos ortamı burda yine var ki olmazsa olmaz, intihar sahnelerini izleyen birininin hayatının geri kalanında unutması munkun gozukmez filmde yine metafor yağmuruna tutuluruz kusturica'ya eğlenir çaktırmadan düşünür saygı duyarız ve geçeriz
abece abece
"fish doesn't think because fish knows everything" gibi ben diyim süper bir aforizmaya siz deyin süper bir metafora sahip alnı olsa öpülesi film
1 /