arkadaşlığın bir üstü sevgililiğin bir altı

2 /
evcil kaktüs evcil kaktüs
olacağı şeyin arkasında duramamak. duygusal bi tabirle arada kalmışlığı anlatmayacam kusura bakma. bildiğin iki tarafa da hallenmek. olursa biri çıkarsa başka biri karşında o zaman o kızı arkadaş kategorisine iteleyeceksin. ha çıkmazsa kıza sevgili kategorisine ittireceksin. menfaate göre duruma göre kalıba sokma.
kızıl kurt kızıl kurt
kimi insanı rahatsız eden, kimisini de rahatsız etmeyen durum.

karşı taraftan hoşlandığını bariz belli eden, bir yanıt bekleyen insan için elbette zordur. çünkü karşısındaki kadın, ondan hoşlanıldığını anlamasına rağmen, anlamamazlıktan geliyor, karşı tarafın en ufak bir ataklarını başarıyla savuşturuyor, kendine yaklaştırmıyordur. fakat, bir yandan da tamamiyle de onu bırakmıyordur çünkü sürekli etrafında ilgi gördüğü bir erkeğin olması, pohpohlanmak, değerli hissetmekten vazgeçemiyor. bazı kadınlar bilerek ilişkiye başlamayıp hayatındaki bir çok erkeğe böyle yapar, çünkü sevgili olduğu zaman sadece tek bir erkekten bunları görebilecek bazen de göremeyecekken, böyle birden fazla erkek tarafından önemli hissettirilmeye körü körüne tutulmuş durumdalar. sonlarını iyi görmüyorum.

aslında bu giriyi ekşi'de gördüğüm bir giriden sonra yazma kararı aldım. o giriyi görmem de bu dertten müzdarip bir arkadaşımın, duvarında paylaşmasıyla oldu. yüreği biraz yaralı bir arkadaş, tıpkı benim gibi ve bir ilişkiye başlamaktan korkuyor. çünkü yaraları henüz geçmemiş. artık oda bahtsızlığımızdan mıdır, kimse de yaralarımızı sarıp bağrına basmak istemiyor, tam aksine yaralarımızın olması onlara güçsüz olduğumuz imajını çiziyor oysa ki alakası yok. erkekler sümme haşa yarı tanrı ya da tanrı değildir, kanar, aldatılır, gücenir, kimi konularda korkar, kadınından, hoşlandığı kadından ellerini tutmasını bekler.

o giriyi yazan arkadaş da erkeklerin korkak olmasının bu duruma sebebiyet verdiğinden falan bahsetmiş. evet kendince haklı yönleri var, hatta bir çok konuda haklı yönleri var fakat arkadaşın hitap ettiği ''kadın'' kitlesi farklı. güce tapan, erkeğin en ufak bir zayıflığına tahammül edemeyen, en ufak bir ayağı kaydığında erkeğini terk etme potansiyeli hayli yüksek olan kadınların nasıl etkileneceğine dair tavsiyeler vermiş. oysa aklı başında bir erkeğin bu karakterde kadınlarla işi olmaz.

çünkü düşmez kalkmaz yalnızca allah'tır. sen maske takarsın, yaralarını saklar, biraz da şişik bir egoyla ''ben güçlü erkeğim, alfa erkeğiyim'' der o kadınları bir şekilde elde edersin çünkü güçle rahatlıkla satın alınabilir onlar. fakat ileride o güç bir şekilde gerek ekonomik gerek manevi elinden gittiğinde, maskeler düştüğünde ve gerçek benliğin ortaya çıktığında bu kadının hala seninle olabileceğinin bir garantisi var mı? yok.

yapmayın arkadaşlar. olduğunuzdan farklı insan gibi davranmayın. ben zamanında çok yaptım, sonu yine hayal kırıklığı. er geç gerçek benliğiniz ortaya çıkıyor. en başından insanlara olduğunuz gibi yaklaşırsanız, ziyanı yok hoşlandığınız kadın belki sizi kabul etmez, belki onlarca kadın sizi reddeder biraz da zor ve yaralı bir adamsanız, ama eninde sonunda da doğru insanı bulursunuz.

hep derler ''benden ayrıldıktan sonra gitti bir köylü kızı buldu, onla mutlu olamaz'' diye. olur hanımefendi, bal gibi olur. sen güce taparken, erkekle ego yarışına girerken, aşırı beklentiler içindeyken o cahil dediğin köylü kızları erkeğinin korkularının da, yaralarının da farkındadır ve ona şefkatle yaklaşır. şüphesiz ki, şefkat ve annelik bir kadına yakışan en asil duygulardır. bu duygulara sahip kadınları eş olarak alın. güce tapanları kendinizden ve ailenizden uzak tutun, çünkü onlar yalnızca bir gün sönecek bir şeye göre geleceklerinin şekillendirirler.

ha ama şu konuda arkadaşa katılıyorum. hoşlandığınız kadınla kesinlikle friendzone'da kalmayın. sizi kullanır çünkü. üzerinizden bu pisliği yapmalarına izin vermeyin. kadınlar masum değildir, erkeklerden aşağı kalır yanı yoktur. özellikle de modern kadın tam bir lilith olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.
solotürk solotürk
birinin adım atmasi gereken ama kendi icinde de cok huzurlu olan bir durum aski yasar gibi ama bagimli olmadan yasar gibi olan efsane durum sonu güzel biticekse tabi
duygusal anlamda birbirini tamamladigi yaninda oldugu sevgili öncesi zaman dilimi flört dönemi
michael kohlhaas michael kohlhaas
bir ilişkinin en ideal aşamasıdır.

trip ve kıskançlık krizleri, romantiklik yarışı, bozuk ruh hali hiç birisi yok. ama sana karşı hislerinin de farkındasın. bakışmalar, imalar falan.

tadından yenmez.

ama bu durumun da doğal bir düşmanı vardır elbet; (bkz: biz şimdi neyiz)
edgexy edgexy
aslında burada tarif edilen evliliğin ta kendisi insan birsüre sonra eşine hem arkadaş hemde sevgili gözüyle bakıyo ama sevgililiğin birazcık azaldığı aşikar;)
2 /