asgardia

sodalimon sodalimon
bugün pariste düzenlenen bir etkinlikte tanıtılan, uzayda kurulması planlanan bağımsız ülkenin adıdır.

asgardia - citizenship any human living on earth can become a citizen of asgardia. asgardia
adresinden vatandaşlık başvuruları yapılabiliyormuş. aklıma liberland'i getirdi.

yaklaşık 100.000 insanın dünya yörüngesinde kurulacak olan bir uzay istasyonunda kendi kural ve yasalarıyla yaşamasını öngörüyorlar. meteor, uzay çöpü ve diğer tehditlere karşı yeryüzünü korumaya çalışacaklarmış.

iskandinav mitolojisinden tanrı odin'in hüküm sürdüğü asgard'dan esinlenilerek isimlendirilen ülke, resmi internet sayfasındaki bilgilere göre, "yeryüzü'ndeki diğer ülkelerin kısıtlamalarından tamamiyle bağımsız, özgür bir ortam" teklifi sunacak.

asgardia'nın ilk aşaması önümüzdeki 18 ay içerisinde fırlatılacak olan bir uyduyla başlayacak. insan yapımı ilk uydu sputnik'in 60.yıl dönümünde fırlatılacak olan bu uydunun ardından henüz ne zaman olduğu belli olmasa da insanların yaşayabileceği bir uzay istasyonu da yörüngeye yerleştirilecek. tabi etkinlikte tanıtılan nihai asgardia planlarının gerçekleşmesi maddi problemler dolayısıyla çok uzun yıllar alacak.
ersan kuneri ersan kuneri
bu gezegeni terk ediyorum, alın sizin olsun, sata sata da bitiremeyin, yiye yiye de bitiremeyin, öldüre öldüre de yetinemeyin alın,
ne asgardia da ne de valhalla da hırsızlara yer yok, cepçiler ve sıfırlayıcıgiller boşa uğraşmasın.
ellisande ellisande
tarihin ilk uzay ülkesi olmaya aday asgardia için geçtiğimiz günlerde asgardia-1 adlı uydu yörüngeye fırlatıldı.

yaklaşık 100k insanın dünya yörüngesinde kurulan bu istasyona taşınacağı söyleniyor bu gerçekten çok heyecan verici.

asgardia uzay ülkesi için vatandaşlık başvurusu yapanlar arasında tabii ki 2. sırada güzel yurdumun insanları var (ben dahil), 1. sırada ise çinliler var. işte bu ikiliden korksun tüm uzaylılar.

aklıma nedense cüneyt arkın'ın dünyayı kurtaran adam filmi geliyor bu projeyi ve türkleri düşündükçe.

hevesle beklemedeyiz.
harley davutoğlu harley davutoğlu
(bkz: çiftlik bank)

yani bir kere başkanın adı igor. güven vermedi. azerbaycan asıllı yani türk. güven vermedi. verdiyse de ben alamıyorum kusura bakmasın. ramazan programı sunucusu gibi bir profil fotoğrafı var asgardia sitesinde. güven vermiyor. rusya adına çalışıyor. güven vermiyor.

cv'sine baktığımda rusya'da bir bilimcinin alabileceği en üst düzeydeki onur ödülü olan devlet bilim ve teknoloji ödülünü almış olmasından viyana'daki havacılık uluslararası araştırma merkezi'ni kurmasına kadar olan her şey de güven veriyor.

çiftlik bank ile tabi kıyaslamamak lazım dr aşurbeyli kendini ispatlamış bir bilim insanı olarak portre çizmiş. yaptıkları ortada. ama nedense ben bu projenin ayaklarının yere bastığına inanmıyorum. uzay boşluğunda bir proje olacağına da inanmıyorum. ve evet ben de vergi almayacaklarsa sembolik olarak da olsa vatandaşları olmak isterim.

hayır bir de cebimizden karşılıksız para alınacaksa şu an "asgaria"da yaşadığımı kendilerine de hatırlatarak kusura bakmamalarını rica ediciğim. asgariden aldığımız maaşla zor donate atarım hocam. ama manevi destek veriyorum yani. alkış.

asgardia.space
sageeth sageeth
seçim yapmışlar, başkan seçilenin ilk işi üyelerden 100 euro vatandaşlık ücreti istemek olmuş. hahahahahah. çiftlikbank olduklarını hemen belli etmişler. çabuk ürkütürsünüz böyle, ilk karar bu olmamalıydı laskdjaşldkjsaş. birtakım psikolojik sorunları olan insanlarca kurulmuş saadet zincirinden ibaret bir oluşum. bu işi ortaya atan adama "kurucu babamız" diyorlar oradan anlayın dalgayı. asgard'mış, yok odin deseydiniz. ben de thor amk.