asgari ücretliye bedava elektrik vermek

mncdprssv mncdprssv
üstteki tece vatandaşı yeteri kadar anlatmış durumu..

yani sayfalarca geri zekalı yazabilirim..

o kadar bıktım..

topraklardan mal fışkırıyor resmen..
mncdprssv mncdprssv
ha bir de sanki başka dilde bir makarna olgusu gibi duruyor dimi?

o kadar çok aşağıladınız ki şu makarna meselesini milleti makarnadan ettiniz..

şimdi prize çubuk kraker sokup sokup kızartır artık insanlar..
the red queen the red queen
millet alın terinin karşılığını istiyor, bir densizin sadakasını değil. insanlarla dalga geçmeyi ve hakaret etmeyi bırakmaları lazım. bırakmıyorlarsa hakarete uğrayanların bıraktırması lazım. böyle bedavacılıklarda sorun veya hakaret görmeyenlerin de haysiyet edinmesi lazım.
typokiller kesköse typokiller kesköse
hükümetimizin bir sonraki adımı olacaktır.

yok parayla geçinmelerini bekledikleri vatandaşlarına elektrikli sandalye keyfi yaşatmaktan da çekinmeyeceklerdir muhtemelen. beyinler tam uyuşmadı, bir ölçek düşük voltaj elektrik can do the trick.
rene rene
devletin vatandaşa vermekle yükümlü olduğu "zorunlu" hizmetlerini ücretsiz vermesi size niye dokundu anlamadım, sosyal devlet olmanın çok büyük bir adımıdır zorunlu hizmetleri ücretsiz veya çok cüzzi rakamlarla vatandaşa verebilmek. bunun sadaka ile ne alakası var, attığın adımda vergi ödüyorsun devletine tabi ki yapabiliyorsa bunu yine senin vergilerinle yapacak zaten uzaydan bütçe hazırlayıp yapmayacak. tıpkı şimdi güncel olduğu için örnekliyorum afrin operasyonunun faturası gibi devletin her adımını siz ödeyeceksiniz başkası değil.

kaçak elektrik kullananlar olmasa siz yine o kol gibi şişirilmiş faturayı ödeyeceksiniz zaten bunu neden anlamıyorsunuz anlamamak mı istiyorsunuz, fetişist veya mazoşist bir eğilim mi bu sizdeki bunun araştırılması gerekiyor. elektriğe gelen zamlara son 10 yıl içerisinde bir bakalım ne hale gelmişiz, kaçak kullanım oranı ise geçmişe göre "az" da olsa azaldı, asgari ücret %100 zamlanırken asgari ücretle çalışan okumacıların fatura kesintisi %10000 artmış, ödediğini faturalarda geçmişten bu güne asgari ücrete oranla kat kat artmış, google "elektrik faturası haksızlığı" yazıp şikayetvar.com da vatandaşın yazdıklarını bir okumanızı öneriyorum. lütfen rica ediyorum, aklı başında insanlara, bunu milli görev kafasıyla başka etnik kimliklere olan öfkenizi kusmak için kullanmayın,çok komik oluyorsunuz.

dogruhaber.com.tr

www.milligazete.com.tr


Yorum: Elektrik Faturasındaki TRT Payına Danıştay Neşteri Geldi


kayıp kaçak bedeli bu kalemlerin sadece bir tanesi, ve dava açıp bu kesintiyi reddedebiliyormuşsunuz. tek sıkıntınız kaçak kullanımı niye ben ödüyorum ise dağıtımcı firmaya dava açın, emsal karar da var elinizde ;

www.birgun.net

www.sozcu.com.tr

ödediğin vergiyle ücretsiz zorunlu hizmet alacaksın diyor, ben sadaka istemiyorum diyor, aıosfjıoasdjfgısopgdj, para sizin paranız, bütçe sizin bütçeniz. işin gerçekliğine gelince size kimse bedava zorunlu hizmet vermez zaten istemiyorsunuz, gerek yok boşuna bütçeyi sarsmaya, böyle seviyorsunuz. yeni vergiler soksalar keşke elektrik faturasına, daha zengin bir ek vergi skalamız olur baktıkça tebessüm ederiz bir elektrik faturasıyla ne çok şey ödüyorum kendimi harika hissediyorum müthiş bir duygu bu!! biraz daha! biraz daha lütfennn!!
mehmetorçan mehmetorçan
suistimale karşı kota koy internet gibi aylık 300 kw mesela yada onu geçtim elektrikten hiç vergi almasan dahi yeter en az yarıya düşer faturalar dsdfgdfg
enverhoca enverhoca
herkese bedava verilmeli elektrik su telefon hizmeti. artık internet ve okul ve hastane....
hassiktirrr ulan istedikçe istiyoruz, insanoğlu işte doymak bilmiyor değil mi.!
evet aynen öyle,bütün bunlar zaruri ihtiyaçlarımız - bence gereksiz bir kurum ama- vergisini her ortamda ödediğimiz yüce! devletimiz tarafından karşılanması gereken ihtiyaçlar.
sonrada efendim sanat eserleri bilmem ne diye adlandırılıyor.
en üsttekinden en alttakine aç millet aç.
sende kalkmış piramidin bilmem kaçıncı katındaki "estetik kaygı"yı duymasını bekliyorsun. zor kardeş zor...
genç atsız genç atsız
burada bu yasa teklifini eleştirip "böyle bir şey olur mu yhav?" diye çemkireceğinize keşke "sadece asgari ücretliye değil, tc vatandaşı herkese bedava elektrik verilsin" diye fikir sunsaydınız da ben de başım gözüm üstüne okusaydım. herif, "3 kişi çalışıp bir evi zor geçindiren aileler var. asgari ücretliye elektrik bedava olmamalı" diyor. cümlenin anlamsızlığını, saçmalığını, abesliğini okuyunca idrak ediyorsun ancak kendisi idrak edemiyor galiba. safi rüzgar çoğu kişi. kaz olmaktan bayağı mutlusunuz anlıyorum.
yeni bir üye yeni bir üye
askeri ücretliye bedava verilmesi sosyal devlet ilkesi gereği olumlu bir adımdır. daha da olumlusu elektrik su ısınma gibi giderlerin çok cüzi yada tamamen ücretsiz olarak tüm halka dağıtılmasıdır. ayrıca sığırlar neden bu kadar alındı bilemiyorum ama mhp'nin verdiği teklif normal vatandaşın ücreti artmayacak şekilde yapılabilir. tabi bunu türkiye şartlarında düşünemeyecek kadar acizleştirilip, kapital düzenin boyunduruğu altına alındık. buda duyunca teklifi veren milletvekiline bile salak damgası yapıştırmamıza vesile oluyor. belki biraz kendimize bakmalı ve bizden başka insanlarında aklının olabileceğini (mesala bir mv) düşünmeliyiz.
di mi ya di mi ya
anayasanın 10. maddesi der ki :

herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasî düşünce, felsefî inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir.

hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz.

devlet organları ve idare makamları bütün işlemlerinde kanun önünde eşitlik ilkesine uygun olarak hareket etmek zorundadırlar.

bu durumda ben kalkıp demez miyim, onun benden ne farkı var ?
ya da beriki demez mi ben neden bedava ulaşım hakkı alamıyorum, günde 3 vasıta ile işime gidiyorum ?

o işler yaş , kimse kusura bakmasın. herkese geçinebileceği düzeyde kazanç maaş vermekle daha kolay çözülecektir. kodamanların cebine giren paradan alınabilen vergi bile bin bir şekilde kırpılarak hesaplandığına göre. ki verginin geri dönüşümü % 47-50 lik düzeyde. tahakkuk edilenin yarısı bile tahsil edilemiyor. önce onları tahsil etmeyi denesek, daha kolay çözeceğiz sorunlarımızı.