asgari ücretliye bedava elektrik vermek

1 /
lanetherif lanetherif
www.sozcu.com.tr

mhp ankara millet vekillerinden birinin dahiyane yasa teklifidir! kabul edilmez ama böyle bir teklifin verilmesi için bile çok ağır seviyede geri zekalı olabilmek ve ciddi manada bu geri zekalılık seviyesine erişebilmek için çaba sarf etmek gerekir. yani bu seviyede geri zekalılık doğuştan falan olamaz, bu seviyede geri zekalı olabilmek için özel antrenmanlar, ödevler, çalışmalar şart!

böyle bir yasanın geçmesi durumunda yaşanabilecek senaryoları tahmin etmek çok güç değil! hali hazırda malum ırkın faturasını zaten ödüyoruz, üstüne bir de bu yükün sırtımıza bineceği aşikar.

bir evde 3 kişi deli gibi çalışıp ayı zor bitiren aileler biliyoruz. marmara bölgesi içerisinde yaşayanların hayat pahalılığı, kira, gıda, yakıt giderleri ortada. o aileler evine asgari ücretten fazla para getirdiği için bundan faydalanamayacak. peki fakir faydalanacak mı? elbette hayır... yine zengin faydalanır.

nasıl mı? söyleyim.
zaten vergide bazı kolaylıkları olması nedeniyle firmamız emekli olan babamın üstüne.
ben şu an yaşadığım evde yalnız yaşıyorum... kiracıyım. dolayısıyla babamın firması üzerinden sigorta pirimimi ödemeyi bıraktığım anda bu sınıfa dahil olacağım.

böyle bir yasa çıksa ben kullanmaktan ar ederim. ama hepimiz biliyoruz ki benim gördüğüm bu açık gibi yüzlerce açık bulunacak, hiç hak etmeyen kişiler bundan faydalanacaklar!..

mercedes'e binen yeşil kartlılar daha çok geçmişte kalmamış bir hikaye iken böyle saçma sapan bir düzenlemenin yapılmasını geçtim, teklif edilmesi dahi tam manasıyla ahmaklık, bilinçsizlik, beyinsizliktir.

sosyal devlet olmak bu değil! sosyal devlet yapısından beklentimiz de bu değil! zaten sosyalistvari bir ekonomimiz var iken bu derece sosyalist aromalı düzenlemelerin dile getirilmesi tbmm'de yer alan kişilerin ne derece zihinsel engelli ve bizi temsil etmekten uzak olduğunun göstergesidir!.

edit:
ayrıca asgari ücretlilerin tüm ısıtma gereçlerini bırakıp alayının evine klima taktırmasına neden olabilecek düzenlemedir.

şunu akıl edemeyecek kadar mal milletvekillerimiz var. ülkenin hali budur.

edit 2:
bedava olan şey hizmet değil lütuftur. bugün bedava verdikleri elektrik hizmeti yarın rezil bir hale gelip kesildi mi gelmeyen bir şey haline dönüştüğü zaman şikayet dahi edemeyeceğini akıl edemeyenler gelmiş akıl dağıtıyor...

arkadaş anlayın piyasa ekonomisinin getirdiği dengeyi ya artık. bu kadar safdil olmak gerçekten hayatınızı zorlaştırır.
mncdprssv mncdprssv
üstteki tece vatandaşı yeteri kadar anlatmış durumu..

yani sayfalarca geri zekalı yazabilirim..

o kadar bıktım..

topraklardan mal fışkırıyor resmen..
rainthequeen rainthequeen
asgari ücretliye evini geçindirebileceği,hak ettiği tutarı ödememek için yapılan manevralardan yalnızca biridir.

böyle yasa taslaklarını oluşturmak ve kabul görebileceğini düşünmek bile bencilcedir. canını dişine takıp çalışan milyonlarca insanın geçimsizlikten yakındığı ülkemizde bedava elektrik kullanıp köşeyi dönmesini beklemek ancak aklıevvel kesime yakışabilecek bir harekettir. milletvekilleri haklı olarak (!) asgari ücreti kendi maaşlarıyla kıyaslayamadıklarından mantıksızca açıklamalarda bulunuyorlar ve bir de kimseye faydası dokunmayacak önerilerinin desteklenmesini,sırtlarının sıvazlanmasını bekliyorlar. devletten gelecek en ufak prime muhtaç halk da "iyiliğin küçüğü büyüğü olmaz" mantığıyla kendi seçimleriyle başa getirdikleri yetkililer tarafından rezil ediliyor,eziliyor.

derin bir sistem eleştirisi gerekmiyor elde kesin veriler varken. insanlar aç,muhtaç ve üst konumdaki yöneticilerin sadakaları karınlarını doyurmuyor.
mncdprssv mncdprssv
ha bir de sanki başka dilde bir makarna olgusu gibi duruyor dimi?

o kadar çok aşağıladınız ki şu makarna meselesini milleti makarnadan ettiniz..

şimdi prize çubuk kraker sokup sokup kızartır artık insanlar..
the red queen the red queen
millet alın terinin karşılığını istiyor, bir densizin sadakasını değil. insanlarla dalga geçmeyi ve hakaret etmeyi bırakmaları lazım. bırakmıyorlarsa hakarete uğrayanların bıraktırması lazım. böyle bedavacılıklarda sorun veya hakaret görmeyenlerin de haysiyet edinmesi lazım.
typokiller kesköse typokiller kesköse
hükümetimizin bir sonraki adımı olacaktır.

yok parayla geçinmelerini bekledikleri vatandaşlarına elektrikli sandalye keyfi yaşatmaktan da çekinmeyeceklerdir muhtemelen. beyinler tam uyuşmadı, bir ölçek düşük voltaj elektrik can do the trick.
sosyalismet sosyalismet
mhp'li çok zeki milletvekili sayın bay, elektrik üretim ve dağıtım işlerini devlet yıllar önce başta dünür çalık grubu olmak üzere özel sektöre peşkeş çekildiğini bilmiyor mu?
ulan babanın şirketinden mi asgari ücretliye bedava elektrik dağıtıyorsun?
yoksa ananın bankadaki kasasından mı ödüyorsun?
resmen aklımızla dalga geçiyorlar.
rene rene
devletin vatandaşa vermekle yükümlü olduğu "zorunlu" hizmetlerini ücretsiz vermesi size niye dokundu anlamadım, sosyal devlet olmanın çok büyük bir adımıdır zorunlu hizmetleri ücretsiz veya çok cüzzi rakamlarla vatandaşa verebilmek. bunun sadaka ile ne alakası var, attığın adımda vergi ödüyorsun devletine tabi ki yapabiliyorsa bunu yine senin vergilerinle yapacak zaten uzaydan bütçe hazırlayıp yapmayacak. tıpkı şimdi güncel olduğu için örnekliyorum afrin operasyonunun faturası gibi devletin her adımını siz ödeyeceksiniz başkası değil.

kaçak elektrik kullananlar olmasa siz yine o kol gibi şişirilmiş faturayı ödeyeceksiniz zaten bunu neden anlamıyorsunuz anlamamak mı istiyorsunuz, fetişist veya mazoşist bir eğilim mi bu sizdeki bunun araştırılması gerekiyor. elektriğe gelen zamlara son 10 yıl içerisinde bir bakalım ne hale gelmişiz, kaçak kullanım oranı ise geçmişe göre "az" da olsa azaldı, asgari ücret %100 zamlanırken asgari ücretle çalışan okumacıların fatura kesintisi %10000 artmış, ödediğini faturalarda geçmişten bu güne asgari ücrete oranla kat kat artmış, google "elektrik faturası haksızlığı" yazıp şikayetvar.com da vatandaşın yazdıklarını bir okumanızı öneriyorum. lütfen rica ediyorum, aklı başında insanlara, bunu milli görev kafasıyla başka etnik kimliklere olan öfkenizi kusmak için kullanmayın,çok komik oluyorsunuz.

dogruhaber.com.tr

www.milligazete.com.tr


Yorum: Elektrik Faturasındaki TRT Payına Danıştay Neşteri Geldi


kayıp kaçak bedeli bu kalemlerin sadece bir tanesi, ve dava açıp bu kesintiyi reddedebiliyormuşsunuz. tek sıkıntınız kaçak kullanımı niye ben ödüyorum ise dağıtımcı firmaya dava açın, emsal karar da var elinizde ;

www.birgun.net

www.sozcu.com.tr

ödediğin vergiyle ücretsiz zorunlu hizmet alacaksın diyor, ben sadaka istemiyorum diyor, aıosfjıoasdjfgısopgdj, para sizin paranız, bütçe sizin bütçeniz. işin gerçekliğine gelince size kimse bedava zorunlu hizmet vermez zaten istemiyorsunuz, gerek yok boşuna bütçeyi sarsmaya, böyle seviyorsunuz. yeni vergiler soksalar keşke elektrik faturasına, daha zengin bir ek vergi skalamız olur baktıkça tebessüm ederiz bir elektrik faturasıyla ne çok şey ödüyorum kendimi harika hissediyorum müthiş bir duygu bu!! biraz daha! biraz daha lütfennn!!
mehmetorçan mehmetorçan
suistimale karşı kota koy internet gibi aylık 300 kw mesela yada onu geçtim elektrikten hiç vergi almasan dahi yeter en az yarıya düşer faturalar dsdfgdfg
enverhoca enverhoca
herkese bedava verilmeli elektrik su telefon hizmeti. artık internet ve okul ve hastane....
hassiktirrr ulan istedikçe istiyoruz, insanoğlu işte doymak bilmiyor değil mi.!
evet aynen öyle,bütün bunlar zaruri ihtiyaçlarımız - bence gereksiz bir kurum ama- vergisini her ortamda ödediğimiz yüce! devletimiz tarafından karşılanması gereken ihtiyaçlar.
sonrada efendim sanat eserleri bilmem ne diye adlandırılıyor.
en üsttekinden en alttakine aç millet aç.
sende kalkmış piramidin bilmem kaçıncı katındaki "estetik kaygı"yı duymasını bekliyorsun. zor kardeş zor...
genç atsız genç atsız
burada bu yasa teklifini eleştirip "böyle bir şey olur mu yhav?" diye çemkireceğinize keşke "sadece asgari ücretliye değil, tc vatandaşı herkese bedava elektrik verilsin" diye fikir sunsaydınız da ben de başım gözüm üstüne okusaydım. herif, "3 kişi çalışıp bir evi zor geçindiren aileler var. asgari ücretliye elektrik bedava olmamalı" diyor. cümlenin anlamsızlığını, saçmalığını, abesliğini okuyunca idrak ediyorsun ancak kendisi idrak edemiyor galiba. safi rüzgar çoğu kişi. kaz olmaktan bayağı mutlusunuz anlıyorum.
1 /