aşırı sosyal insanlar

1 /
steph steph
neseli insandir, hayatlarini duzene sokmuslardir. her gun oglen 2 gibi uyanip, 30yasinda undergrad okumazlar. ve en onemlisi kendi gibileri ile takilirlar. "hayat cok kotu yhaaa" diyen emo kabilesinin endise etmesine gerek yok yani, kimse kimseyi zorla yaninda gezdirmiyor.
karni acikinca sehir degistiren insan iyidir.
8
everybody loves mahmut everybody loves mahmut
her girdiği ortamın şeklini alıp, herkesin yüzüne gülen, doğruya doğru diyemeyip, yanında yandaş ile candaş diyebileceğimiz yalakalarla gezen, buna rağmen sürekli entrika çeviren samimiyetsizler kümesidirler. her şeyin aşırısı zarar, aynı zamanda ölçülü ol der aristoteles.
di mi ama di mi ama
senin katlamadığına katlanan, sevemediğini seven, veremeyeceğin ödünü veren insan da olabilir. yapısı, dayanıklılığı ve zevkleri buna uygundur. o kadar insan ve curcunanın içinde yaşamak kolay değil. özellikle de; insanlarla belli bir derinliği olan ilişkileri varsa.

herkese kanka çekenler bunların zirvesi ya da bir üst boyutu olabilirler.
psamathe psamathe
haklarında olumlu veya olumsuz bir görüşüm yok. sadece enerjilerinin sırrını merak ediyorum. sürekli etkinlikler, partiler, toplantılar, yeni insanlarla tanışmalar, sene içinde bilmem kaç şehir gezmeler vs. nedir bu enerjinin sırrı gerçekten ?
ithinkthereforeiam ithinkthereforeiam
ya uykudan ve/veya dinlenmekten feragat ediyorlar yada iş ve/veya okuldaki başarılarından...

sosyal olmak yoğun ve yorucu bir iş, çok zaman alan bir eylem; sürekli insanlara vakit ayırmanız gerekiyor... hem kendinize vakit ayırıp hem de sosyal olmanız çok da mümkün değil... yani mümkün ama bu sefer de uyumamanız lazım... hadi sosyalsiniz ve uyuyorsunuz diyelim, işe veya okula ayıracak vaktiniz kalmaz bu sefer de...

bu arada, ben uyumayı tercih ediyorum... bu saatte cafeye, bara, discoya gidip tufanlar ile buluşup, çıkışta da berkelere geçen, sabah 8 de kalkıp kahvaltıya gidecek olan tiyatro sevdalısı, opera hayranlarına selam olsun... hadi iyi geceler...
driving einstein driving einstein
tek bahsedecekleri şey arkadaşları, çevreleri, arkadaş grupları ve ne kadar eğlenceli vakit geçirdikleri olan kişiler...

instagram'da zaten şov yapanların yarısı böyle de instagramı olmadan da tek övüneceği şey arkadaşları olan kişiler var. bu sıkı bağlardan da olabilir, yalnız kalınca intihara meyilli olacaklarından da olabilir.

şahsen hiç arkadaşım olmazsa deliye dönecek kadar kafayı sıyırmadım, sosyallik de kime göre neye göre yani. maddi şeylerden başka bir halt bilmeyenler maddi olarak göze sokar, maneviyata düşkün olanlar da maneviyat, dostlarım diyerek yapar bunu.

herkesle iyi geçinmeyi de gerektirir ki bu da samimi olunmaması gereken insanlarda başı çeker, güvenilmezdir arkadaşları ve çevresi dışındaki kişilere.
3
1 /