aşk acısına iyi gelen şeyler

1 /
leonid leonid
çalışmak.

çok uyku uyumayı da sevmiyorsanız çalışın sürekli. günde birkaç saat uyuyun ama hep çalışın. düşünmemeye bakın, işe yoğunlaşın diyeceğim ama becerebilene saygılar lan.
uyumsuz uyumsuz
var dediklerine inanmayın. aşk acısına iyi gelecek hiç bir şey yok. sadece yaralarınız kabuk bağlar, acılarınız aşina olur. hepsi bu. yoksa aşk acısına iyi gelebilecek bir tane şey geliyor aklıma. o da can dostla saatler süren bir beyin ütüleme.
istikamet tayini ile meşgul istikamet tayini ile meşgul
tecrübeyle sabit bir öneri : evli olduğunu düşünün canınız ilk çok yanar fakat geçer sonra.bir arada her gün tükenmektense yarınlarınıza bir ışık yakılabilir.kimse vazgeçilmez değildir. tek doğar tek ölürüz ve acımızı tek yaşarız.kimseye fazla anlam yüklememeli.siz varsanız hayat vardır ve insanlar vardır.siz olmadan onlar'ın bir anlamı kalmaz hayatınızda.
can yücel yine haklı bu konuda :''çok seversen,çok üzülürsün (bağlanmayacaksın )..
life is ne good ne bad life is ne good ne bad
acı içinde korkuları barındırır, bir çocuk annesini kaybedince bir daha görememekten, sarılıp, kokusunu içine doya doya çekememekten korkar ve o andan sonra onu sarıp sarmalayan hiçbir kolun onun için bir önemi kalmaz.

annesini, babasını kaybeden çocuğu alırız ortamdan uzaklaştırırız. sanarız ki kaybın yaşandığı ortamdan uzaklaşınca acısından da uzaklaşacak, iyileşme süreci hızlanacak. hızlanır mı acaba acılardan kurtuluşumuz, yoksa öyle mi sanılır? maalesef öyle sanılır sevdiğini ilk gördüğün anda o iyileşme, kurtuluş adı verilen o suni mesafelerin aslında acıya iyi gelmediğini, annesini kaybeden çocuğun annesinin olmadığı ve bir daha da asla olamayacağı o eve ilk adımını attığında o sözde acılardan kurtulma operasyonunun hiçbir işe yaramadığını birfiil yaşayarak öğrenmesi gibi öğrenirsiniz.

hollywood fimlerinde sıkça rastlanan bir enstantane vardır. olabildiğine yapay bir coğrafyanın en kanlı canlı yansımasıdır bence. hollywoodda huzursuz ruhlar vardır; veda edememiş, elveda diyememiş ruhlar...

bazı insani duygular da tıpkı bu ruhlar gibi huzursuzdur. mesela; aşk acısı gibi. bu acılı duygular ne başka coğrafyalarda ne yaran yarmayan diyaloglarda ne de başka tenlerde huzur bulup acılarından azat olamazlar.

bir acı ancak ve ancak acı verenin gözlerinin içine baka baka, acısada, kanasada o elem veren her anı yaşayarak hafifler köşe bucak kaçarak değil.

aksi halde geride; bitirilmemiş bir iş, huzur bulmamış bir ruh ve geleceğin acı kumbarasına atılacak bir tomar hissiyatınız kalır.
1 /