aşkım sen ikincisin diyen kız

1 /
çemkirella çemkirella
bu açıklamayı aşkına neden yaptığını anlamadığım kız.
dahası bu soruyu sorabilen zihniyette biriyle neden birlikte olduğunu (her manada) anlamadığım ve anlamayacağım kız.
takunyali stalin takunyali stalin
toplumca yaygın bir kanının aksine genelde kadınlar sevgililerine '' sen ikincisin'' palavrası sıkarlar. büyük ihtimalle de sizden önceki sevgilisiyle şöyle 3-5 sene birlikte olmuştur. tabi olabilir böyle şeyler ama bir kadın uzun süreli bir ilişkiden sonra en az 3-5 tane de kısa süreli dener. sakın yemeyin bu devrimsiz hareketleri.
dikkatsi dikkatsi
öss'de türkiye 2. si olmak kadar önemli bir başarı.

hep dediğim gibi, sıra sayı sıfatlarının bir önemi yok. zamanın birinde otobüste aynı tarafa gittiğiniz çocuk siz inerken yoluna devam etmek yerine size gülümseyip sizin indiğiniz durakta inseydi o sıralama değişecekti.

x marka tv aldım memnun kalmadım y marka telefona geçtim mantığı ile bakmayın olaylara lütfen
emir timur küregen emir timur küregen
gerçekçi olun hep bir bahane. bekaret için de böyle. yok aşkım banyoda kaydım düştüm sabun içime girdi, denizde yüzerken kılıç balığı girdi falan. geçin bunları.
wendera wendera
zar olayı yalan... bi kız isterse çok kolay sen ilksin bile diyebilir bakireyim diye bile yutturabilir. çoğunluk kanamıyor.
ama doğru bulmuyorum o ayrı! sonuçta hayatı paylaşıyorsun. sayı olmasa da kimler olduğunu söyleyebilmeli her 2 taraf da, bence yani.
anarcha feminist anarcha feminist
eskiden erkeklerin tavrı yüzünden böyle yaptığını düşünüp onaylamasam da empati kurabildiğim kız grubu.

artık öyle değil.
bir arkadaşım var, kendisi benim bir zamanlar yakın olduğum bir arkadaşın eski sevgilisi. dostluğumuz bitse bile eski sevgilisiyle arkadaş kalmayı sürdürdük, onlar da ayrıldı zaten.
bu kızla arkadaşlığım ilerledikçe, bu konuda sürekli yalan söylediğini fark ettim. başta, anlattıklarının birbirini tutmadığını anladım. geçen yaz beni telefonla arayıp her zaman yaptığı gibi ayrıldığı sevgilisi için saatlerce ağladı. arkadaşımdan ayrıldığında da böyle oldu. hassas olduğundan böyle oluyor diye düşünüp üzülüyordum.
ilk kez biriyle birlikte oldum hata yaptım diyordu, şimdi beni umursamıyor diyip ağlıyordu.
bir yıl oldu.
ben bir yılda aynı hikayeyi erkek karakterleri değişerek yaklaşık 5 kere falan dinledim.
artık o da ilk olduğu yalanını bana söylemiyor. battı balık yan gider diyip, anlatıyor her şeyi.
dikkatimi çeken bir diğer şey de şu oldu:
yeni biriyle flörtleşiyor ya da sohbet mi ediyor; hemen eski ilişkisinden çıkmış yıkık kız rolüne bürünüyor. acı çekmiş, terk edilmiş gösteriyor kendini ve o benim ilk sevgilimdi diyor. e daha dün şunun için ağlıyordun ona ne oldu diyorum? onu saymıyorum diyor.

ben hala gerçekten ilki kimdi bilmiyorum, ilgilendirmez de. ama söylediği bir şey ilgimi çekti: zorla oldu falan dedi. inanmıyorum. gerçekten başına gelen kadınlar var. gerçekten zorla olmuş, istemeye istemeye yapmak zorunda kalmış. yani, sizin gibi yalancı insanlar yüzünden bu kadınlara ne gözle bakılıyor? ne çirkin insanlarsınız siz ya?
1 /