atari

5 /
protein tozu protein tozu
herkesin olduğu gibi vakti zamanında benim de sahip olduğum o günlerin en kral itemi olarak değerlendirilirdi. anısı bende çok ilginçtir. babamın at yarışı oynayıp kazandığı para ile bana atari alması şokunu hala atlatabilmiş değilim. at yarışı bana o günden beri cazip gelmiştir neyse hala daha muhabbetini yaparız. 9999 in 1 diyip en fazla 20 oyundan sonra tekrar başa dönmesi bizi o zamanlardan isyankar yapmaya başlamıştır ama ne olursa olsun yeri çok ayrıdır.
setsuna meiou setsuna meiou
yamulmuyorsam ilk 1972 yılında çıkmış oyundur ama 30 yaş civarı insanlara 90'lar denilince aklınıza ilk gelen nedir diye sorsanız alacağınız cevaplardan biri ataridir ve o senelerde sorulduğunda yangında ilk kurtarılacaklar listesinde yer alır.
nazgulbacanagi nazgulbacanagi
biri sünnetimde alınmıştı. diğeri de vcd'lerle verilen oyun cd'siydi. hunt duck, mario, tank, elevator, road fighter, bomberman, pacman, uzay gemisi vurmaca, ice hockey, adventura island, rainbow island, bowling, olimpiyat, soccer daha başka ne varsa oynadım. sünnetimde alınan atarimden haberdar olan arkadaşıma bataryanın çalışmadığını söyledim. evinden batarya getirdi atarimi yaktı. eve vcd alınana kadar o güzel oyuncaktan mahrum kaldım. en sevdiğim oyunlar elevator ile tanktı.
elcordobez elcordobez
bu yaşımda hastası olduğum makinalardır. telefonuma indirdiğim hiç bir oyun bana bu retro güzelliğin tadını vermedi vermiyor. 4 yaşındaki yeğenime aldım, beraber oynuyoruz. bu yeni nesil tablet nesli olduğu için ilk zamanlar yüz vermedi ama şimdi o da hastası oldu.

geçenlerde ırak'taki siyasal karışıklıkla ilgili arapça bir makale okuyordum. genel anlamda şia partilerini eleştiren güzel bir yazıydı. ama yazıda şii lider mukteda el sadr için ''molla atari'' diye bahsediyordu. yazı boyunca atari sözcüğünün arapça'da ne anlama geldiğini düşündüm durdum. bakmadığım sözlük kalmadı bir yanıt bulamadım. bilen bir arkadaşa sordum sağolsun anlattı. sadr'ın öğrencilik yıllarında atari düşkünlüğünden dolayı lakabı ''molla atari'' imiş. bence sadr çok iyi bir adam. ırak'ta yaşasam kesin o'na oy verirdim.
sessizsakinbiri sessizsakinbiri
çocukluğumda benim yoktu, komşunun kızının vardı. pislik oynatmazdı bana pek fazla. bende giderdim hep saf gibi, atari var onlarda sonuçta. gel zaman git zaman biz o atariyi hiç alamadık. sonra kardeşime aldım bende çalışmaya başlayınca. koca kazık oldum tekrar bulsam keşke. alıp, geceleri benim oğlandan gizli gizli oynayacak potansiyele sahibim. . s
maça tangasını vuran adam maça tangasını vuran adam
evlilik yıldönümü hediyesi olarak aldım eşim hanımefendiye, yeni yapılan ürünler bokum gibi. dandik plastik, kısacık kablolar... ayrıca tabancası da vurmuyor aq. sanırım tv teknolojisi ile alakası bilemedim ama çok da önemli değil.
ayrıca evet ördek avında tabanca vurmaya yararken, diğer kullanıcı ördeği kontrol edebiliyor. denedim oluyo yani...
ama evet oynandıkça oynanıyor, değişik bir şey...
yalnızdım düşüyordum unutmamaya çalışıyordum yalnızdım düşüyordum unutmamaya çalışıyordum
çocukluğumdan bu yana yaklaşık otuz senedir atari/oyun konsollarına ve oyunlara verdiğim paraları biriktirsem bugün kendime ev alabilirdim sanırım. elimin altından kara kutu denen atariden başlayarak gameboy, gamegear, super nintendo, sefa mega drive, sony playstation1, 2, 3, gamecube, psp, ps vita ve xbox360 geçmiş. bazılarını bozup atmış bazılarını da birilerine hediye etmişim. pişman mıyım? hayır!
5 /