atatürk bile 3 kere yenildi

ekmeğe krem sürüp intihar eden adam ekmeğe krem sürüp intihar eden adam
muharrem ince söylemiş. ilginç.


acid rain acid rain
cb seciminde cikip insanlara adam gibi bir aciklama yapmaya gerek bile gormeden bir gazeteci pacavrasina whatsapp uzerinden "adam kazandi ya" diye mesaj atan zatin beyani. sen kim, ataturk kim ulan ? ataturk'un tirnagi bile olamazsin.
çay yoksa oralet içsinler çay yoksa oralet içsinler
yav sen kim köpeksin ki atatürk ile kendini kıyaslıyorsun? her önüne gelen kendini bu kadar ucuz numaralarla pazarlamaya çalışırsa siyasette kalite nasıl beklenebilir? bizim evdeki tekli koltuğa bile göz diken adam gelmiş atatürk bile 3 kere yenildi diyor. te allam ya!
psamathe psamathe
aslında takip edenler bilir, muharrem ince bu benzetmeyi daha öncede yapmıştı. muharrem ince'yi severim ve genel olarak başarılı bir siyaset adamı olduğunu düşünürüm. ancak burada ciddi bir kıyaslama hatası yapıyor. mustafa kemal atatürk'ü kutsallaştırma adına da söylemiyorum bunu. kıyaslama mantığında bir yanlışlık var. zira atatürk'ün yenildiğini ifade ettiği ve örnek gösterdiği şey, meydan muharebesi yenilgileri. cephede komutan olarak savaşa katılmak ile siyasi bir partinin seçimler için giriştiği mücadele, birbirinden bütünüyle farklı olgular. keza savaş stratejisi ile siyaset stratejisini oluşturan dinamikler ve işleyişleri de aynı kefeye koymak çok abartılı bir benzetme yapmak olur. devlet adamı olarak kendisine mustafa kemal atatürk'ü örnek almasında elbette itiraz edilecek bir nokta yok ancak bu tip kıyaslamalar içine girmesi bana çok doğru gelmiyor. siyaset alanında bir kıyaslama yapmak istiyorsa, yine siyaset üzerinden örnekler vermesi daha uygun olur bence. bu benzetme parti örgütünde belki bir motivasyon yaratabilir, ancak tabanda çok sevimli görünmeyecektir ve dahası siyasi rakipleri için de koz vermek gibi olur ki oluyor da zaten.

özetle ; cephedeki bir komutan böyle bir benzetme yapsa, şahsım için bu kadar abartılı olmayabilirdi. ama bir siyasetçinin bu benzetmeyi yapması doğal olarak sırıtıyor.