ateist ile evlenmeyin

1 /
nemlendirici kullanan ebu leheb nemlendirici kullanan ebu leheb
başlıkta geçen cümle, meb'in (`milli eğitim bakanlığı) çocuklar için hazırladığı ders kitabında yer alan ifadelerden yalnızca biri.

diğer ifadeler ise şöyle:

- ateist, müşrik, mürted ile evlenmeyin.
- dindar aile kurun.
- çocuk gelin örfümüzde mevcut.
- kocaya itaat ibadettir.

meb, evliliğe dair konu başlıklarını ise muhammed'in bu yöndeki sözleri üzerine oluşturmuş. hani 23 karısı ve sayısız cariyesi (seks kölesi) olan arap.

buyurun haberin linki:

tr.sputniknews.com

buradan iki sonuç çıkar:

1) islam, kadının köleliğidir.
2) "otoostlor nodon oslom'o sovmoyor" diye hiçbir müslo ağlayıp zırlamasın.
3) ter kokulu kızlarınızda evlenmek istediğimizi nereden çıkardınız ki böyle bir yasak getiriyorsunuz?
bizzatsahsen bizzatsahsen
içeride dana gibi uyuyan sevgilime ona göre nişanlıyız söyleyeyim de kurtulayım. bey koş evlenmiyoruz çünkü ateistsin.evlilik karşıtı bir insanım meb saolsun bahanemi de buldu.anama babama da söyliyim de gari darlamasınlar beni.
gelelim çocuk yaşta evlilik örfmüş. sikerim öyle örfü adeti tecavüzcü orospuçocukları sizi.
sosyalismet sosyalismet
bebelere evcilik oyunu gibi anlatmış olmalı meb. malum yolundan gittiklerinin o yaşta karısı olduğu söyleniyor.

ben olumlu tarafından bakmak istiyorum bu olaya.
çocuk; "öğretmenim ateist nedir?" diye soracak olursa müfredat çerçevesinde. öğretmen nasıl anlatacak bit kadar çocuğa?
bir de öğretmen ateistse sorma gitsin.

çocuk ilerde evlenmesinin yasak olduğu ateist ve ateizm hakkında bilgi edinmek isteyebilir.
bu da bardağın dolu tarafı.

diyanet bir yerde çocukların aklına kötü de olsa ateizmi düşürüyor.
çocuklar iyiyi ve kötüyü merak ederler.
yavru ateistler çoğalabilir, yavru kurtlar gibi.
elchupacabra7 elchupacabra7
bu tür haberlere şaşıranlar için açıklayayım. arabizm fazlasıyla yerel ve dönemsel bir din, yani evrenselliği geçtim, gezegensel bile değil. zamanın birinde orta doğu'nun ufak bi kısmına hitap etmiş, sonra yayılmış, bilim ve teknolojinin gelişmesi ve modern çağ ile ise yayılması durmuş durumda. sonradan okuyup da dine geçenlerin sayısı da çıkanların yanında çok az kalıyor. haliyle devamlılığını bol çocuk ve küçük yaştan beyin yıkamaya dayamak zorunda. arabistler için ölüm kalım meselesi yani bu, onlar da çok iyi biliyor normal bir eğitimle büyüyen birinin orta doğu peri masalı hikayelerini yemeyeceğini.
kahve içmeden sarhoş olamıyorum kahve içmeden sarhoş olamıyorum
hz. muhammet (s.a.v.) anlatılıyor. ne mutlu.. bugünleride gördük millet. atatürkü ilahlaştırıp tapınıcılacak hale sokan kitaplar yerine dünyanın uğruna yaratıldığı o peygamber anlatılıyor.

işte şimdi medenileşiyoruz...

daha 3 yaşında çocuğuna her gece incil okuyan hristiyan bir anne gibi. okul yemekhanelerinde hac bulunduran batı gibi. papayı ve ibadetleri her fırsatta kutsayan hristiyanlar gibi...

bu topraklar nihayetinde kendi benliğine dönüyor. atalarının dinine ve inancına... ne mutlu...
linukus linukus
vahabi/selefi kültürüne göre normal olan açıklama. yaptığımız en büyük hata, cahiliye dönemi sapık arap kültürünü islam diye kabul etmemiz. islamla gelen değişiklikler, 4 halifeden sonra tekrar eski sapık arap kültürüyle bozuldu. şuan bu bizdeki cemaatların yaptığı da dahil, islamın kadına bakış açısı, sapık vahabi/selefi kültürüdür. bunu din diye bize iteliyorlar. meb da alet oluyor buna. tebrik ediyorum. islama kimsenin saldırmasına gerek yok, bu sığırlar kendilerini yeterince rezil ediyor zaten.
karsenger karsenger
sizlere acı bir gerçekten bahsedeyim

dincilerin elinde yetişmiş kızların büyük bölümü ateistlere sıcak bakıyor eş olarak. bizzat kendi deneyimlerim bile bunu rahatça gösterir.

burada çok eleştirse de sivil hayatta arkadaş çevresinde çoğu ateist durmadan din eleştirmez. aksine oldukça saygılıdır her tarafa.

dinci elinde yetişmiş kızlar da buna alışık olmadığı için başta garipser ama sonrasında ciddi anlamda hoşlarına gitmeye başlar ateistler.

belki kendileri için kurtuluş yolu diye bakarlar, belki "ben bunu efsane bir müslüman yaparım" diye bakarlar bilemiyorum. hiçbir zaman o kadar ileri gitmedim.

ama 6-7 kişlik türbanlı grubunun benim adımı içlerinden 2 tanesiyle çıkarmış olması bile kafi. ki bu kadar paylaşımcı olmaları da ne kadar dindar olduklarının ispatı gibi...
scott the dick scott the dick
- ateist, müşrik, mürted ile evlenmeyin. (müslümansanız doğrusu bu, inancı sizinkine ters olan bir insanla ömür boyunca nasıl mutlu olacaksınız zaten)
- dindar aile kurun. (üsttekinin aynı)
- çocuk gelin örfümüzde mevcut. (bunun din ile ne alakası var anlayamadım)
- kocaya itaat ibadettir. (kadının kocaya itaat etmesi gerektiği kuran'da geçer)

3. madde hariç vahabilikle, arapçılıkla falan alakası yok yani. islam'da var, kabul et ya da etme.

not: pastafaryanım.
dumrul dumrul
akp terör örgütünün iktidarında ateistlerin vatandaştan sayılmadığını gösteren bir ders ktabı cümlesi. yoksa "fake" dahi olsa laik bir devlet, vatandaşlarını dini ya da felsefi görüşlerine - inançlarına göre ayıramaz.

ayrıca kocaya itaatin ibadet sayıldığını, çocuk "evliliği" (gerçekte çocuk tecavüzüdür) örf, adet ve gelenekler sınıında değerlendirildiğini ve faydalı olduğunu filan da öğreniyoruz.

çoluk çocuğun nefretle doldurularak yetiştirilmesi de olayın üçüncü boyutu...

türkiye, müslümanların çoğunlukta olduğu ülkeler arasında hala iyi kötü insan gibi yaşanabilen az sayıdaki ülkeden biri. diğerleri de yine azerbaycan gibi laik ülkeler. türkiye'nin akp terör örgütü tarafından götürülmekte olduğu noktaya baktığınızda zaten oralarda ateist olmak idam nedeni. evet tam 13 ülkede ateist olursan, ateist olduğunu söylersen idam ediliyorsun. eğer uluslararası tepkiler nedeniyle öldürülmezsen bu kez 10 yıl hapis, 1000 kırbaç ve ağır para cezası ile karşılaşırsın.
bu 13 ülke dışında zaten islami terör örgütlerinin ateistleri hedef aldığını hepimiz biliyoruz. türkiye'de mesela turan dursun salt ateist olduğu için katledildi değil mi?

ama sorsan ateistler ona düşmanlık ediyor. hey yavrum. mağdursun sen mağdur kal...

not: bu arada elbette kişi dilediği kişi ile evlenir ya da evlenmez. ateistle, müslümanla, hristiyanla vs evlenirm diyen de evlenmem diyen de kendi kararını verir. devlete ise sadece bok yemek düşer.
saatli bomba saatli bomba
kur'an'da ateist diye bir kavram yoktur. şirke girenler ve ehl-i kitap mensupları diye insanlar anlatılmıştır. hadislerin uygunluğu kitapta karşılık bulmasıyla mümkündür, keza kitapta çocuk gelin, erken yaşlarda evlilik gibi yazılı tek kelime dahi yoktur. zaten kitapta en çok "aklınızı kullanın" vurgusu da böyle yanlış eylemlere karşı yapılan bir uyarıdır.

atalarınızın yolunun doğru olduğunu nereden biliyorsunuz derken örf ve adetlere gönderme yapılmıştır. gelenekler din içine sokuldu, din diye empoze edildi. sonuç ortada!
1 /