ateist ile evlenmeyin

1 /
nemlendirici kullanan ebu leheb nemlendirici kullanan ebu leheb
başlıkta geçen cümle, meb'in (`milli eğitim bakanlığı) çocuklar için hazırladığı ders kitabında yer alan ifadelerden yalnızca biri.

diğer ifadeler ise şöyle:

- ateist, müşrik, mürted ile evlenmeyin.
- dindar aile kurun.
- çocuk gelin örfümüzde mevcut.
- kocaya itaat ibadettir.

meb, evliliğe dair konu başlıklarını ise muhammed'in bu yöndeki sözleri üzerine oluşturmuş. hani 23 karısı ve sayısız cariyesi (seks kölesi) olan arap.

buyurun haberin linki:

tr.sputniknews.com

buradan iki sonuç çıkar:

1) islam, kadının köleliğidir.
2) "otoostlor nodon oslom'o sovmoyor" diye hiçbir müslo ağlayıp zırlamasın.
3) ter kokulu kızlarınızda evlenmek istediğimizi nereden çıkardınız ki böyle bir yasak getiriyorsunuz?
a me lee a me lee
hepsini geçtim de "küçük yaşta evlilik örfe dayalı" demişler. ben sizin örfünüze sokayım. nefreti falan geçtim iyice tiksinmeye başladım ben bunlardan.

ek; buna eksi veren arılar var. küfür ettiğim için eksiliyorsan eyvallah. ama sen küçük yaşta evlilik örfe dayalı ve bunu kabul ediyorsan. senin beyin hücrelerine de sokayım. daha da ağzımı bozmayım şimdi. geberin.
bizzatsahsen bizzatsahsen
içeride dana gibi uyuyan sevgilime ona göre nişanlıyız söyleyeyim de kurtulayım. bey koş evlenmiyoruz çünkü ateistsin.evlilik karşıtı bir insanım meb saolsun bahanemi de buldu.anama babama da söyliyim de gari darlamasınlar beni.
gelelim çocuk yaşta evlilik örfmüş. sikerim öyle örfü adeti tecavüzcü orospuçocukları sizi.
tarçınlı havuç tarçınlı havuç
yahu çocuklara şimdiden evlilik öğüdü verme saçmalığı nedir en başta? manyak mısınız, kafayı evlilikle mi bozdunuz? geleceğimiz için çocukları, gençleri ilime, bilime teşvik etmek yerine böyle evliliğe teşvik etmek nasıl bir saçmalıktır?

şaka gibi ülke gerçekten. dinden bahseden, dindar insanların da neler yaptığını gayet net gördük. bunun yerine vicdandan, merhametten, saygıdan, sevgiden, adaletten bahsedin. insanları buna göre değerlendirmeyi bir öğrenin.

''evlilik, zihni sürekli meşgul eden gönlün sesini dindirmektir. insan fıtratı gereği karşı cinsiyle birlikte yaşamaya muhtaçtır. bunun dışındaki bir hayat insana saadet ve huzur vermekten uzaktır." şu cümlelerin saçmalığına bakar mısınız? 15-16 yaşında, bana göre hala çocuk olan insanların aklına evliliğin mucizevi bir şey olduğunu işlemek, hayatı sadece evlilikten ibaretmiş gibi anlatmak nasıl bir ahmaklıktır? kadını sadece kocasına itaat eden köle gibi yansıtıp, sadece çocuklarına bakması gerektiğini söylemek nasıl bir pisliktir? asıl bu ülkenin bir adım ileri gitmesini istemeyen, hep yerinde saymasını isteyen hainler sizsiniz. zihniyetiniz batsın gerçekten.
sosyalismet sosyalismet
bebelere evcilik oyunu gibi anlatmış olmalı meb. malum yolundan gittiklerinin o yaşta karısı olduğu söyleniyor.

ben olumlu tarafından bakmak istiyorum bu olaya.
çocuk; "öğretmenim ateist nedir?" diye soracak olursa müfredat çerçevesinde. öğretmen nasıl anlatacak bit kadar çocuğa?
bir de öğretmen ateistse sorma gitsin.

çocuk ilerde evlenmesinin yasak olduğu ateist ve ateizm hakkında bilgi edinmek isteyebilir.
bu da bardağın dolu tarafı.

diyanet bir yerde çocukların aklına kötü de olsa ateizmi düşürüyor.
çocuklar iyiyi ve kötüyü merak ederler.
yavru ateistler çoğalabilir, yavru kurtlar gibi.
elchupacabra7 elchupacabra7
bu tür haberlere şaşıranlar için açıklayayım. arabizm fazlasıyla yerel ve dönemsel bir din, yani evrenselliği geçtim, gezegensel bile değil. zamanın birinde orta doğu'nun ufak bi kısmına hitap etmiş, sonra yayılmış, bilim ve teknolojinin gelişmesi ve modern çağ ile ise yayılması durmuş durumda. sonradan okuyup da dine geçenlerin sayısı da çıkanların yanında çok az kalıyor. haliyle devamlılığını bol çocuk ve küçük yaştan beyin yıkamaya dayamak zorunda. arabistler için ölüm kalım meselesi yani bu, onlar da çok iyi biliyor normal bir eğitimle büyüyen birinin orta doğu peri masalı hikayelerini yemeyeceğini.
linukus linukus
vahabi/selefi kültürüne göre normal olan açıklama. yaptığımız en büyük hata, cahiliye dönemi sapık arap kültürünü islam diye kabul etmemiz. islamla gelen değişiklikler, 4 halifeden sonra tekrar eski sapık arap kültürüyle bozuldu. şuan bu bizdeki cemaatların yaptığı da dahil, islamın kadına bakış açısı, sapık vahabi/selefi kültürüdür. bunu din diye bize iteliyorlar. meb da alet oluyor buna. tebrik ediyorum. islama kimsenin saldırmasına gerek yok, bu sığırlar kendilerini yeterince rezil ediyor zaten.
marine li şarkılar marine li şarkılar
atatürk ders kitaplarından çıkarıldı. atatürkçülük çıkarıldı, türkler'in yemek kültürünün olmadığı ve yukarıda denildiği gibi selefi / vahabbi düşünce tarzı yani arapçılığı küçücük çocuklara empoze edildiği kitapta geçen iğrenç ve aşağılık ifade.
karsenger karsenger
sizlere acı bir gerçekten bahsedeyim

dincilerin elinde yetişmiş kızların büyük bölümü ateistlere sıcak bakıyor eş olarak. bizzat kendi deneyimlerim bile bunu rahatça gösterir.

burada çok eleştirse de sivil hayatta arkadaş çevresinde çoğu ateist durmadan din eleştirmez. aksine oldukça saygılıdır her tarafa.

dinci elinde yetişmiş kızlar da buna alışık olmadığı için başta garipser ama sonrasında ciddi anlamda hoşlarına gitmeye başlar ateistler.

belki kendileri için kurtuluş yolu diye bakarlar, belki "ben bunu efsane bir müslüman yaparım" diye bakarlar bilemiyorum. hiçbir zaman o kadar ileri gitmedim.

ama 6-7 kişlik türbanlı grubunun benim adımı içlerinden 2 tanesiyle çıkarmış olması bile kafi. ki bu kadar paylaşımcı olmaları da ne kadar dindar olduklarının ispatı gibi...
scott the dick scott the dick
- ateist, müşrik, mürted ile evlenmeyin. (müslümansanız doğrusu bu, inancı sizinkine ters olan bir insanla ömür boyunca nasıl mutlu olacaksınız zaten)
- dindar aile kurun. (üsttekinin aynı)
- çocuk gelin örfümüzde mevcut. (bunun din ile ne alakası var anlayamadım)
- kocaya itaat ibadettir. (kadının kocaya itaat etmesi gerektiği kuran'da geçer)

3. madde hariç vahabilikle, arapçılıkla falan alakası yok yani. islam'da var, kabul et ya da etme.

not: pastafaryanım.
1 /