avcılar merkez camii

neden at mı var arkamda neden at mı var arkamda
kendisi bölge müftülüğü tarafından yıkılmış, yerine 4000 mü'min kapasiteli altı 4 katlı otopark olan ibadet ve ticaret kompleksi açılması planlanmıştır. gayet yeri ve yapısı düzgün , çürüğü çarığı olmayan , ibadete uygun ve görseli hoş olan bir camii iken sırf ticari kaygı için alaşağı edilmiştir.
yürüyen adam yürüyen adam
depremi allah yapıyor sanıyorlar insanlar inanılır gibi değil. eğer öyleyse sevdiğiniz allahın camilerle arası pek yok anlaşılan sadece o yıkılmış çünkü. zaten şehrin içinde garip garip yapılar minareleri deprem anında yıkılabilir füze gibi mimari mi olur? olmaz. yüksek binalara laf ederler ama bu garip füzeye benzeyen yapıları kutsal sayarlar.


ulan insan olmak enteresan şey gerçekten. gücü eline geçiren paşa oluyor. ben olsam ülkenin başında yıkardım bütün camileri. şimdi bir takım andavallar inanç özgürlüğü saygı duy bıdıbıdısı yapacak şimdiden sesleniyorum siktirin gidin abi. saygıyı bekleyen hep sizsiniz. ezandan rahatsız olan binlerce insan var siz neden onlara saygı göstermiyorsunuz? sonra inanmayan insanlar dinle ilgili bir şey söyleyince babanızın malı gibi sahiplenip aga deme öyle saygı duy demeyi biliyorsunuz. ulan müslümanım diye gezenlerin yüzde biri de layığı ile müslüman olsa saygı duyacağım da sikişip alkol içip üzerine aga saygı duy diyorlar ya iyice hassiktir diyesi geliyor insanın.
dumrul dumrul
hadi her şeyi çalıyorsunuz bari sözde kutsal mekanlarınızı malzemeden çalmadan yapsaydınız

bunlar her köşeye bir cami yaptıkları için tabii hangi cami hangisidir artık karıştırıyoruz ama bildiğim kadarıyla eski avcılar merkez camii depreme dayanıksız diye yıkılmış ve yerine yenisi yapılmıştı. açılışı da birkaç ay önce yapılmıştı. bilen varsa aydınlatsın.

edit: o değilmiş.
2