ayet i kerime başlığında olan saçmalıklar

cok asabi psikolog cok asabi psikolog
son zamanlarda biraz yoğun iş temposundan burayı boşladım ama bu konuda hakkında harbiden artık canıma tak eden bir yazı yazacağım.

işinde, gücünde ve saygısızlığı olmayan insanlar aşağıda yazacaklarımdan tenzihtir. siz güzel günün ve bu güzel bahar akşamının tadını güzellikle çıkarın. yapacağız her güzel eylemi ne olur yerime de yapın.

evet, kalanlar burayı okusun. oğlum siz ne ayaksınız lan? ya da dur cinsiyetçlik olmasın, kızım siz ne ayaksınız lan? her şeyden önce siz kimsiniz?

siz busunuz.

önce yancısı ile başlayalım. (#17620941) - (#17618241) - (#17615732)

sonra da esas kahraman olan karakterimiz ile ;
bir de bu var ; (#17635940) - (#17634040) ve bunun gibi daha onlarca entry.

sorun şu, elbette güzel ve akıllı bir mizah ile dinimle dalga geçilirse ben de eşlik ederim. lakin bu entryler bayağı art niyet içeriyor yukarı fotoda görülen ve o yorumu yapan bir "bağnaz ateist"in iyi niyetli olduğunu söylemek çok komik olur.

dahası git mizahını farklı bir başlıkta, ya da farklı bir sohbette yap. onun yeri orası mı? değil.

insanların kutsalına küfür et, sonra da saygı. sıçarım öyle işe ben arkadaş. bir de bunun yancıları ve ergen tayfası var.

iş güç sahibi midir bilmem ama herifin hayatı tamamen "islam faşistliği" olmuş durumda. oğlum ben bile dinimle bu kadar meşgul değilim, olması gerektiği kadar meşgulum. gerçek ateist adam, konu "din" konusunda gelmediği sürece ya da dini bir mevzu gündeme gelmediği sürece din ile ilgilenmez bile, aksine cool takılır.

bunlar her gün kur'an'da açık arıyorlar, akp 2 salakça laf edince, 35 gün gündem yapıyorlar. tam tersini marx söylese, bertrand russell, freud söylese, "ama o marx/russell/freud, bir sebebi var reyizin." diye kafa ütülerler.

kimse, kimseye dini bir baskı yapamaz. siktir git sana bunu yapan mahalle bakkalına anlat, anlatmaya maçan yemeyince gelip içinde kalan leş düşüncelerini buraya akıtma. tutarsızsınız oğlum. yok ezan şöyle, yok bu böyle, dışarıda yapsana bunu ama yapamazsın, çünkü ötleksin, korkaksın.

anca sıcak koltuğunun götün yapışa yapışa gelip bana ve inananlara söversin, siz bu kadar da tutarsız ve iki yüzlüsünüz. yüz yüze gelse, zerre laf edemeyecek insanların klavye başında resmen bir "cihan padişahı" cesaretine bürünmesine de oldum olması hayran olmuşumdur. eleştirinin bir bir dozu, ayarı var arkadaş. bir insan hiç mi düşünmez ulan bunlarla yüz yüze olsam bunu diye bilir miyim acaba diye düşünmeden pervasızca böyle aptalca laflar edebiliyor.

troll olmanın da bir raconu var aslanım. din hakkında benimle yarım saat dahi konuşamayacak tiplerin (evet, bu konuda iddialıyım) gelip böyle boş boş bilmiş edasıyla cahilce konuşmasına hayranım.

blogum orada, açın argümanlara verin cevap. kur'an'dan ayetler var orada, hiç öyle eğip de bükmüyorum, bir kere "ama muhammed böyle demiş" asla demiyorum blogumda ve burada yazdığım dini yazılarda.

kaldı ki bu iktidarı senden daha fazla eleştirdim ve onlar benim dinimi istismar ettiği için onlardan emin ol senden daha fazla nefret ediyorum. malum dini savununca da siz adama "tayyipçi" de dersiniz.

ama iktidar millete "sen fetöcüsün" diyince de eleştirirsiniz, alın bir ikiyüzlü davranışınız daha ortaya çıktı spontane ehehe.

velhasıl kelam, insanların suratına ve gözüne baka baka diyemeyeceğiniz şeyleri söylemeyin. troll olacaksan da bir adabı var, yok harbi öyleysen bağnazlığına tüküreyim.

dincinin de, solcunun da, sağcının da, sosyalistin de, ateistin de, deistin de, agnostiğin de, fenerlisinin de, galatasaraylının da, beşiktaşlısının da...

kısacası bakışınız, duruşunuz ne olursa olsun bağnaz ve yobaz iseniz, hiçbir türlü tahammül edilmez ve çekilmezsiniz. o leş düşünceleri kafanızdan atın, kafandan atamıyorsanız da inzivaya çekilin ve toplumdan kimseyle muhatap olmayın. toplumun en büyük sorunlarından birisi de sizsiniz çünkü.

gerçi bunlar "bağnaz" olmayı sadece dine mensup bir kavram olduğunu zannedecek kadar cahiller.

bu tdk'yı da buraya bırakalım.
kaynaklar;

"bağnaz" kelimesi için = www.tdk.gov.tr

edit ; imla hatalarının ve 1-2 düşük/devrik cümlenin düzeltimi
alyssia alyssia
tınlamamak en güzeli. aslında bu tipleri bimer'e şikayet etseniz baya uğraşırlar ama değmez. inanmıyor olabilirsiniz tabii ki işte insanların kutsallarına böyle saldırmak anca klavye başından oluyor.