aykut oray

1 /
allahına kadar ateistim bacım allahına kadar ateistim bacım
"vatandaş gözcü okusun sayın ağbicim!!"

sloganı hala kulaklarımdadır kendisinin..o çatallaşmış ses tonuyla, ciğeri ağzından "aha çıktı çıkacak" tarzı nefes alıp vermesi ile gönüllerin katili..
bizimkiler dizisinde çöp bidonlarını her devirdiğinde gülerdim..bir ara futbol yorumculuğu da yaptı kendisi..hasta beşiktaşlı diye biliyorum..
yanlışsam düzeltin sayın abicim!!
balefulwhisper balefulwhisper
bu acı haberi aldığımda aklıma ilk gelen gurbetçiler ve bizimkiler dizilerindeki görüntüsü oldu.ikisi de onlarla büyüdük bizdi benim için.ne denir ki ne çok sanatçıydı, ne çok emekçiydi aykut abi.sıkı beşiktaşlıydı aykut abi.kendisiyle bir kez telefonda görüşme imkanım olmuştu.televizyon programına davet etmek için.tamam kızım gelirim işlerim var ama ayarlar gelirim siz zor durumda kalmayın yeter ki demişti.sonra gelememişti.keşke gelseydi de tanısaydım.yüreği kocaman aykut abi'yi.nurlar içinde yatsın.
elano baros keita üçlüsü elano baros keita üçlüsü
küçükken bizim eve sürekli gırgır gelirdi.
küçükken galatasaray avrupa' da hala iyiydi.
küçükken büyük ağabeylerle daracık alanlarda tek kale maç yapardık, dizlerimiz kanardı.
bir de küçükken bizimkiler vardı, günümüzün birbirinin adını bilmeyen, birbirini tanımayan sözde komşularının tam tersi, balkondan balkona sohbetler edildiği, kekler verildiği zamanlardı. ali vardı bizimkilerde, katil vardı, en çok akılda kalanlardı.
katil bir türlü arabasını çöp kutusuna çarptırmadan park edemez, komşuları ondan korkardı.
ölmüş. katil ölmüş.
bize bu çelişkiler dünyasını bırakıp gitmiş güzel insan, güzel oyuncu. bir şeyler daha eksilmiş çocukluğumuza dair.
1 /