ayrılık sonrası erkek ve kadın davranışları

1 /
freier freier
kim terk edildiyse:

+takmamazlık havalarına girmek
+kıskandırmaya çalışmak
+terk edilmenin verdiği eziklikte "zaten o ayrılmasa ben ayrılacaktım" demek

yalandır bunlar yalan. gel sana tekrar başlayalım dese koşa koşa gidersin ama, demez işte...
poivy poivy
erkekler normal hayatlarına devam edip gayet olağan davranışlar sergilerken, kadınlar nedense kendilerini sokağa atıverirler bir anda.
sevgiliyle birlikteyken akla bile gelmeyen bütün arkadaşlar tek tek aranır, saçlara mutlaka kuaför eli değer, kendini iyi hissetmek için baştan aşağıya bakıma girilir, alışveriş hastalığı baş gösterir.
o, evde sarmaş dolaş film izlenen naif aşk böceği, bir anda piyasa kuşuna dönüşmüştür.
eski sevgilinin gitmesi muhtemel tüm mekanlar seçilir eğlenmek için. eğlenmek de değildir yapılan aslında, giyinip, süslenip, yanına da sevgilinin kıl olduğu bir erkek alınıp gösteri yapma çabasıdır. ve dua edilir, gelse de görse beni böyle kıskansa çatlasa diye. ama kadınlar şunu hiçbir zaman anlamaz ki ortaya çıkan görüntü kıskançlıktan çok rahatlama hissi uyandırır karşı tarafta.
-ulan iyi ki ayrılmışım karıya bak ilk günden attı kendini sokaklara hiç oralı değil demek ki, devam etsem başıma neler gelecekmiş der er kişi ve içi huzur dolu siler sizi defterden.
hemen her kadının uyguladığı taktik yanlıştır. siz de gece sonrası arkadaşlarınızla dedikodu yapıp, ay nası kıskanmıştırrrr kesin arar şimdi eli kulağında diye düşünür ve telefon başında yaşlanırsınız. (bkz: geçmiş olsun)
heliad heliad
ayrılan taraflar görüşmeye devam ediyorsa bir tarafın saçmalaması ve çocuklaşması şeklinde sürüp giden davranışlardır. gereksizdir.
ronn ronn
eğer ayrılığı taraflardan biri istediyse ve diğeri kabul etmek zorunda kaldıysa şöyle bir durum ortaya çıkar:

biri sürünür, diğeri süründürür sonra pişman olur.
ellisande ellisande
eğer çok seven iki tipse, şahıslarda garip tiklerin oluşması, aşırı alkol tüketimi, barışmak için saçma salak yollara başvurulması, en önemlisi ağır keder ve üzüntü duyulmasıdır.metin olunuz ve merak etmeyiniz zamanla geçer ..
spaindustrial spaindustrial
çok severlerken zaman içinde biten bir ilişkiyse, erkekte zamanla yükselen sancı ve geniş bir zaman aralığı (7 ila 30 gün arasında) gözlenirken kadında survivor havaları ile yorgan altlarında ağlama, akabinde yüksek acıdan hızla azalan acı moduna geçiş ile eşlik eden kısa bir zaman aralığı (10 ila 3 gün) vardır. neden, kadın kısmısının duygularını daha iyi yönetmesidir. ama sorsanız, en çok acı çekenler onlardır.
kaskate kaskate
eğer bir taraf,diğer tarafın yapmaya cesaret edemediğini yapıp,çoktan bitmiş olan bir işin bitmiş olduğunu yüksek sesle söyleyebilmişse,cesaretli olanın davranışları gurur doludur,diğeri içinse zaten çok da g.tlemediği bir şey bitmiştir,umursamazdırlar.her iki taraf da mutludur.en güzelidir.
zedt zedt
erkek artık bekarlığın sultanlığını sürmenin planlarını yaparken; kadın hangi sultanın saltanatını devireyim diye düşünür.
wildboy wildboy
genelde yakın gördüklerine dert yanılır, biraz salaklaşılır. dalınır gidilir,zaman geçirilecek şeyler aranır(genelde işe/okula yoğunlaşılır), en fazla 2 ay sonra herşey eskiye döner.
eksiksizuyum eksiksizuyum
toplumdan topluma değişiyor sanırsam. misal, filmlerden izlediğim kadarıyla amerikan kızları cipse dondurmaya dadanıyor, kanepeye uzanıp siyah-beyaz film izliyor. amerikan erkeği bara gidip biraları çakıyor ve bilardo masasındaki harleyci ipnelerle kavga ediyor.

türkiye'de durum farklı. kız saçını boyatıyor genelde. sonra eğleniyor. sonra gizli numaradan çağrı atmaya başlıyor. dondurma-cips kültürü bizde pek yok. erkekte durum biraz amerikanvari. bira olayı var. rakı da olabilir. ama harleyci olayı yok. o da tam oturmamış.

yani bu ayrılık hususunda amerikan toplumunun epey bir gerisindeyiz. derhal silkelenip kendimize gelmeli, sınıf atlamalıyız.
heidi heidi
çamur atmak, fotoğrafları yırtmak, alışverişe çıkıp, kuaföre dalmak kadın davranışları iken, erkek de kıvamında bir sessizlik ve sorgu olur... bu dediğimiz kız kılıklı olmayanlar için geçerli...
1 /