ayşen gruda

1 /
kobalt kobalt
özellikle çöpçüler kıralı, bizim aile ve gülen gözler filmlerindeki performansıyla çok takdir ettiğim;yıllar sonra sultan makamı'nda farklı bir rolle tekrar seyretmekten büyük zevk aldığım; şimdilerde show tv' de güz yangını isimli dizide seyretmeye hazırlandığım;adile naşit ve perran kutman'la birlikte türk sinemasının en mükemmel kadın komedi oyuncularından biri
miraystrawberry miraystrawberry
türk filmlerinde genelde evin ablası ve evde kalmış kız kurusu rollerini büyük başarıyla sergilemiştir.kıvırcık saçlı,şirin ve gevezedir.şener şenle paylaştığı rollerin tadına doyum olmaz.
stairway to heaven stairway to heaven
1946 istanbul doğumlu sinema sanatçısı. ankara çuvaldız ve devekuşu kabare tiyatroları'nda sahneye çıktı. asıl ününü televizyon için yaptığı skeçlerde kazandı ve bu skeçlerde "domates güzeli nahide şerbet" tiplemesini canlandırdı. daha sonra sinemaya geçerek aynı türdeki tiplemesini sürdürdü. "hisseli harikalar kumpanyası" adlı müzikalde rol aldı. tiyatro sanatçısı yılmaz guruda ile evlenip ayrıldı.
oynadığı filmler arasında tosun paşa, süt kardeşler, aile şerefi, çöpçüler kralı, hababam sınıfı tatilde, avanak apti, doktor, şark bülbülü, gırgıriyeyi sayabiliriz.
rene rene
hepsi iyi güzelde, uzun yılların içerisine serpiştirilimiş sanatla iç içe bir yaşam, o arada uzun dönem devam eden ana dizisi olmasaymış harikaymış diyorum. o ne menem ne gereksiz bir yapımdı öyle be. çat çat çat kel behzat falan. off.
1 /