babushka lady

a la carte a la carte
1963 yılında john f.kennedy suikastinde, olayı fotoğraflamış olabileceği düşünülen kişidir.

babushka lady, lakabını asıl olarak taktığı eşarptan almıştır.babushka, rusçada "yaşlı kadın" anlamına geldiği için ona bu isim verilmiştir.suikast analizi sırasında olay yerinde ilginç bir kadın fark edildi. kadının suikast sırasında yüzünün önünde tuttuğu şeyin kamera olduğu düşünülmüş. ilginç olan ise suikast gerçekleştiğinde insanlar sağa sola kaçarken, kadının olduğu yerde çekimlere devam etmesidir.
kadın, suikast anını görüntüleyen pek çok kamerada tespit edilmiş, polis ve fbi peşine düşmüştü.ancak suikasti araştırmak için kurulmuş birlikler, babushka lady'nin kim olduğunu bulmak için araştırmalarda bulunmuşlarsa da herhangi bir sonuç alamamışlardır.
1970'de beverly oliver isimli bir kadın ortaya çıktı ve bayan babuşka'nın kendisi olduğunu iddia etti.1963'te colony club'ta şarkıcı ve dansçı olarak çalıştığını söyledi.1994'te,kennedy suikastinin gerçekleştiği günü anlatan dallas'ta kabus başlıklı bir anı yayınladı.oliver yayınladığı anıda işyerinde kendilerini fbi ajanı olarak tanıtan iki kişiyle görüştüğünü ve adamların filmi banyo etmek için istediğini ve 10 gün içinde geri getireceklerini ancak filmin bir daha hiç geri gelmediğini yazdı.

beverly oliver'ın anısı oliver stone'un 1991 yapımı jfk filminde beverly isimli bir kadının dallas gece kulübünde jim garrison'la tanıştığı bir sahneye konu oldu.lolita davidovich'in canlandırdığı rolde oliver,suikastin gerçekleştiği yerde baş örtüsü takan ve çektiği filmi fbi ajanı olduğunu iddia eden iki kişiye verdiğinden bahseden bir kadın olarak tasvir edildi.
clitor eastwood clitor eastwood
babuşka leydi olduğunu iddia ettiği beverly oliver adlı kadının fizyolojik özelliklerinin benzeştiği gizemli kişilik.

babuşka leydi olay yerinde ikenelmacık yanakları ve saçının sağ döngülü sağa yatık kahkülüyle beverly olivertabi sırf benzeştiği içün sayısız kurgusal amerikan entrikalarından biri de olabilir, lakin olmayabilir de.
adamlar ülkenin her şeyini, istihbarat servislerini, ordusunu, gece ve iş hayatını pazarlayarak kocaman, yetenekli ve işlerine yarayacak olan herkesi orada yaşamak için uzaklardan çağıran bir rüya haline getirdiler, helal valla.

george carlin'in halkın bu tür şeylerle beslenip uyutulduğunu anlattıktan sonra dediği gibin:

"işte bu cazibeli şeye de amerikan rüyası diyorlar. inanmak için uyuyor olmanız gerek."