bahar alerjisi

1 /
vinum lilac vinum lilac
yılın en güzel zamanlarını şişmiş bir burun,kızarmış gözler,hapşırmaktan yorgun düşmüş bir bünyeyle geçirmenize sebep olan, öldürmeyen ama süründüren rahatsızlık.
strobist strobist
minicik bir hap ile herşeyin normale dönmesi de ayrı bi tartışma konusudur.

ilaç ismini merak edenler mesaj atsın özelden söyleyebilirim. her yıl bahar aylarında şak diye kesiyor alerjiyi. en azından bende işe yarıyor.
elayazen elayazen
nefes kesen bir hastalık.soluksuz,koşarak savura savura,kaçacağınız bir polen savaşı,elinizden hiç düşüremeyeceğiniz aklınızın sınırlarını zorlayan bir mendil tüketimi.etrafınızdakilere ''ne oluyor lan'' dedirtecek, arka arkaya gelen hapşırma desibelleri.bir bildiğin saman nezlesi .allah a çok şükür,başka dert vermesin bu baharda da vizyonumda.
zihinhastalığı zihinhastalığı
cileğe rağmen bahardan nefret ettiren durumdur.
yaklasik bir ay once burnumun icinde nefes almama engel olan kabuklar olusmaya basladi. sumkurup burnumu aciyorum sonra bakiyorum kanamis naif buruncugum. bir garip kuruluk hissi. bana yazik degil mi. hersey bu kadar ust uste mi gelir. kabuklar ve kanama hala devam ediyor. ha tabi burundan nefes alamayinca agizdan aliyoruz normal olarak. sonuc dudaklarim da soyuluyor.

ne zaman iyilesecegim doktor?
loonii loonii
yılın en güzel mevsiminde gençliğimizi sömürmüş merettir . göz ve burun kaşıntısı ani gelen hapsirma krizleri insanı hayattan soğutur . çeşitli sprey ve göz damlalariyla bi nebze dindirmek mümkün .
beyaz atlı kurbağa beyaz atlı kurbağa
havaya düşen cemre ile beraber burun farkıyla bünyeme düşen meret.
hapşırıklar eşliğinde zorla kutlatır kendisini.

bahar sevincini kursakta bırakır.
ne yediğinden bi şey anlarsın ne içtiğinden.

saman nezlesi de denir, ömür törpüsü de.
bahara tepki olarak doğmuştur.
mavi sever mavi sever
bahar desem bahar değil, sürekli bu alerji. en son benim uzun vadeli nezle durumum alerjik olmuş. alerji hapını günlük alıyorum. çok ağır uykusu oluyor. hapşırık krizleri de cabası. kaşınan burnu koparmamak ise ayrı bir meziyet doğrusu.
1 /