barış çakan

mersburglu mersburglu
2 ayaklı bir it yavrusu tarafından, kürtçe ezgi dinlediği için öldürüldü. bu milliyetçi geçinen aşağılık mahlukatlar asırlardır analarını belleyen ingiliz müziğini dinlerler. fakat bu toprakların müziğine tahammül edemezler. bağnazlığa bakın değişik dilde müzik dinlediği için canına kıyılıyor!. . www.evrensel.net
yo mr white yo mr white
bırakın bu işleri amk kürtçe müzik dinliyor diye öldürülmüş. yersen! ulan o zaman her kürtçe konuşanı da vurup öldürürlerdi, daha önce dinleyeni de vururlardı. burası türkiye öyle düşündüğünüz gibi olmuyor o işler. çakal sürüsünün öyle işine geliyor ki böyle mevzular salyaları aka aka anlatıyorlar. orada çıkan bir tartışma sonucu gerçekleşmiş bir olay bu, ne zannediyorsunuz? gitti 'bunu dinleyemezsin' deyip bıçağı çocuğun kalbine mi sapladı? yapılan doğru değil ama olayı saptırmaları da doğru değil. çakallar.
acarabi acarabi
kürtçe parça dinlediği için öldürüldüğünü söylüyorlar ancak, durumun o kadar basit olacağını düşünmüyorum açıkçası.
o kadar basit olsa, bırakın kürtçe şarkı türkü dinleyenleri, sırf kürtçe konuşuyor diye ortalığın birbirine girmesi gerekmez mi?
öldürenin -öldürenlerin- hedef saptırmak ve adaleti yanıltmak için planlı ve programlı olarak çıkardıkları ve sosyal medyayı gaza getirmek için yapılan çalışmadır.
absimiliard absimiliard
valilik ve içişleri bakan sözcüsü gerekli açıklamayı yaptı. olayın kürtçe şarkı ile alakası olmadığı gibi çalınan şarkı da türkçe. yüksek ses olayından çıkıyor kavga ve ülkemizde bu tarz olaylar çok fazla. ama olayı kaşımaya çalışan , provoke etmek isteyen insanlara karşı ayık olmak gerekiyor. daha olayın netliğe kavuşmadan sözlüğe atlayanlar, başlık açanlar var. ayrıca"bu şekilde olduğuna ihtimal vermiyorum" tarzı yorumlar da katmayın. zira ellerine koz verirsiniz

hdp milletvekilleri, (milletimizin vekilleri!) dün ırkçılık teması üzerine kışkırtıcı twit attılar. hem şırnak milletvekili hem de istanbul milletvekili art arda. bu şekilde mesnetsiz atılan twitler halkı kin ve tahrik etmekten öteye gitmez. buna izin vermeyeceğiz

kışkırtmalara gelmeyelim. ellerinde patlamış oldu dünkü çabaları.
sithin sene sithin sene
hiç yere çıkan bir hır gür neticesinde malesef can vermiş gençtir.

şu, olayla ilgili valilik açıklaması;
şu da babasının anlatımı ile olayın iç yüzü;

kürtçe dinlediği için, kürt olduğu için öldürüldü diyen azılı türk düşmanı solcu bozuntusu kürtçü hevalleri çünkü yalancıyı sikmiyorlar başlığına alalım.
sokollu sokollu
cami olayı, hirand dink vakfına tehditler, kilisenin haçıni kirmalar en son da bu dezenformasyon yapılan olay acikca gösteriyor ki toplumunun sinir uçlarına dokunmaya çalışıyorlar.
elimde hıyar var diyene tuzla koşan geri zekalılar ve de bu ateşi kasten harlayan hainler yüzünden de doğru ortaya çıkana kadar herkes yalana inandiriliyor.
hz musa gibi dmeek lazım " içimizdeki beyinsizler yüzünden bizi helak etme ya rabbi"
a sami bayraklı a sami bayraklı
buraya ektiğiniz sevgi görünümlü nefret ve provokasyon tohumlarınıza sövmeye geldim ama hak etmiyorsunuz. dünkü şehit polis başlığında da beklerdik ama o kadar iki yüzlü yalancı ve nefretten gözü dönmüş insanlarsınız ki aydın geçinip en büyük körlüğü, kara cehaleti yaşıyorsunuz. anadolu çomarından farkınız kendinizi akıllı ve okumuş sanıyor olmanız ha bir de kendinizi halkın üzerinde görmeniz. o insanlar hiç değilse "ben bilmem ağam" diyebiliyor. nefretinizde ve yalanlarınızda boğulun.

aynı ülkede yaşamıyor muyuz sorusu gelmiş hayır arkadaşlar başlığı açan çok büyük solcu ve ve sosyalist arkadaş avrupanın en kapitalist ülkelerinin birinde yaşıyor ama buralara gelip yarım yamalak türkçesi ile sosyalizm falan övüyor. lol. yoldaş yapma böyle kübada kanser ilacı bulunmuş orası paklar sizi.
arabada besk evde on besk arabada besk evde on besk
bugün hiç uzun yazı yazacak günümde değilim. zaten ne anlatırsan anlat boş. george floyd ya da barış çakan farketmiyor. beyaz adam neye inanmak istiyorsa, hangi senaryo işine geliyorsa ona inanır...

ama yurdum faşosunun sessizlikten güç almak gibi pis bir huyu var. hadi güç aldın ok, bir de birbirlerini gaza getiriyorlar...

1) kesin ezandır. zaten bu ülkede kimse kürtçe konuştuğu için bıçaklanmadı yada öldürülmedi, eved. kürtçe yayın yasağı kalkalı da ancak bir 15 yıl falan olmadı yani. o derece demokrat bir memleketiz

2) bu aralar avm'lerin açık camilerin kapalı olmasından mütevellit, benim evde oturmamı bile ezana bağlayabileceklerini bilmiyor muyuz?

3) hadi diyelim ki ezan olsun, abi kürdün solcusunda bile allaha inanan adam bulursun ya. en bariz örneği de selahattin demirtaş'tır. eskiden kürt gençleri üniversitelerde ulusalcı gruplarla karşılaştıklarında hiç paralize olmazdı. ama karşı tarafta islamcılar varsa bir elleri geri gidiyordu. yok eğer hakikaten ezan sesini basytırmak için müzik açmışsa da kürt gençlerini bu hale getirmek siyasal islamcıların başarısıdır. kendi iktidarlarında kendi gençleri arasında bile deizm akımı oluştu, neden acaba?

4) ya arkadaş atakan arslan için neyin duyarını kasayım ya? katil zanlısının götüne sokulan copu milletvekilleri, milletvekili danışmanları, profesörler türk polisinin şefkatli kolları diye twitter'da paylaşıyor bu memlekette. tutup kuru kuru başınız sağolsun desek işkenceyi geçtim, işkencenin resmi ağızlardan meşrulaştırılmasını es geçniş olacağız. yok bunu gündeme getirsek bu sefer "kamuoyu vicdanını rahatlattık" diyeceksiniz. abi afedersiniz sokayım sizin kamuoyunuza da vicdanınıza da... o yüzden yorum yapmıyorum, ne haliniz varsa görün diyorum. tertemiz... kamuoyu vicdanı meselesine girecek olursak bu memlekette öldürülen işkencecilerden sonra halay çeken, keyif sigarası yakan da baya bir insan var. çıkamayız o işin içinden. hatta siz zararlı bile çıkabilirsiniz bir teraziye vursak. siz tutup "devlet bu" diye işkenceyi sosyal medyada paylaşılmasına bi dur deseydiniz o iş farklı olurdu elbette...

abi bazen cidden çok yorucusunuz ya. iki dakika medeni olsanız hiçbir sıkıntı kalmayacak aslında. ama yok, herkese "ben bilmem ağam" diye biat ettirmeden rahat duramıyorsunuz. normalde ben elinde bira "one love one life" diye çimlere yayılıp karı kız kesecek adamdım ya, beni bile zorla komünist yaptınız amk:


arabada besk evde on besk arabada besk evde on besk
mersburglu dersim'den aşiretini toplayıp gelip haminnelerinin oğlunun kalbine bıçak saplasa "sebep" diye sormayacak adamların niye öldürüldüğünü çok önemsediği genç. genci değil ama niye öldürüldüğünü... tam olarak bu.
soğanınağlatamadığıadam soğanınağlatamadığıadam
dezenformasyon yapan kitleyi gözlemliyorum.


hdp genel başkanlığı, hdp amerika temsilcisi, birkaç chp'li enayi vekil vd.
olay sıcak iken, birşeyler belli değilken bu söylemlere çok fazla karşı çıkmadım. ama çocuğun babası bile konuştu, gerekli merciiler açıklama yaptı ve buna rağmen söylemler değişmiyor.

a r t n i y e t .

her zaman demokrasiyi destekliyoruz, vekile, seçilene bir hamle yapıldığında demokrasiyi önde tutmak istiyoruz. belli ki hata ediyoruz. dokunulmadığında insanları galeyana getirmek için ellerinden geleni yapıyorlar ve çoğu zaman kan döküyorlar. veya dokunduklarında işim içeriğini paylaşmıyorlar.

kimse kusura bakmasın, şu durumda hala bu açıklamaları ve söylemleri devam ettirenler; şahıslar ve partiler. bu millete, memleketin bütünlüğü ve varlığına karşı olanlardır. herkesin de bildiği birşeydir bu.

bu ülkede iç savaş çıkarılmaya çalışıldı, hendekler kurdular, güneydoğu da bağımsızlık ilan ettiler ve siyasi olarak destek buldular.


hepsinin amk
sithin sene sithin sene
bu gencin öldürülme sebebi üstünde durulması kabahatmiş. e ulan o zaman adama sormazlar mı, neden 2 gündür "kürtçe konuştu diye pıçakladılar" diye götünüzden gerekçe uydurup feveran ediyorsunuz diye? gencin ölümünü bir kılıfa sokanlar sizlersiniz zaten, ama mızrak oraya sığmadı, gerçekler ortaya çıktı ki, tamamen saçma sapan bir hır gür yüzünden çıkan kavgada can vermiş bu delikanlı, bu gerçek söylenince birden "sebep önemsiz yhaa" mı oluverdi. bu kadar hızlı dönmeyin, narin bilekleriniz incinir sonra.
arabada besk evde on besk arabada besk evde on besk
şimdi bak bilader, ben sözlüğe gelip başlık açmadım. etimesgut'ta da oturmuyorum, dolayısıyla barış çakan'ı kim öldürmüştür, nasıl öldürmüştür üzerine ahkam kesmem. hem sıradan kötülük diye bir şey de var sonuçta. kürtçe müzik dinlediği için öldürülmüşse de bu yüzden öldürülen ne ilk ne de son insan olacaktı neticede. o yüzden fazla üstünde durmadım. ama sanki memlekette kimse kürtçe şiarkı dinlediği, konuştuğu için öldürülmemiş da bir tek barış çakan mevzusunda birileri götünden element uydurmuşcasına bir rahatlık da garibime gitti, ne yalan söyleyeyim. "biz hiç öyle şeyler yapmayız dış güçlerin oyunları hep" diyen arkadaşlara da ben bir yakınlaırnın kalbine bıçak saplasam, beni de aklamak için bu kadfar çaba sarfedecek misiniz diye sordum haliyle. yok eğer benim için de yırtınacaksanız, bir infaz listesi yapıp geliyorum =)
23
mersburglu mersburglu
hdp ankara il eşbaşkanı
sinemiloğlu, ailenin dün kendilerine olayla ilgili anlattıklarını şu şekilde aktardı: "barış dün akşam 20.00 sularında bir arkadaşı tarafından parka çağrılıyor ve parka gidip kürtçe müzik dinliyorlar. parkta bulunan 3 farklı genç barış ve arkadaşına 'kürtçe dinleyemezsiniz' diyorlar. bundan sonra da barış katlediliyor."

hdp milletvekili hüseyin kaçmaz, olayın sosyal medyada duyulması sonrası aileye ulaştıklarını, aile yakınlarının barış çakan'ın babasının yanında ağrı milletvekili dilan dirayet taşdemir ile görüştüğünü ifade etti. kaçmaz, "olayın kürtçe müzik dinlendiği iddiasıyla gerçekleştiği bilgisi paylaşıldı.
bir gün sonra ne oldu baba ifadesini değiştirdi.