barış özcan

1 /
ukebrother ukebrother
şu ana kadar gördüğüm en kaliteli türkçe yayın yapan youtuber. elbette işini güzel yaptığından dolayı türkiyede pek rağbet görmüyor ama bence böyle daha güzel orası ayrı. sadece sanat, tasarım ve teknoloji hikayeleri başlıklı video serisi için bile abone olunması faideli eski adobe çalışanı zeki bir abimiz. işini böyle güzel yapan, insanın entellektüel derinliğini arttıran ve bunu yaparken keyif alan insanları seviyorum.
lungapausa lungapausa
zaman zaman fazla optimistik olsa da ülkedeki kaliteli youtuber'lardan biri.

edit: @loneliness'in uyarısı ile youtuber değil, "vlogger".

matrix'ten yola çıkarak 9 kompozisyon kuralını incelemesi, bunun peşine mr. robot'tan yola çıkarak bu kuralların yıkılmasını irdelemesi, yeni yayınladığı (optimistliğine örnek) "kumanda kimde?" videosu, bunlar gibi birçok videosu izlemeye ve takip etmeye değer olduğunu kanıtlıyor.


alex se douza alex se douza
az önce wondrous'ın girisi ile kendisi ile tanıştım ve, 'nasıl daha önce tanımamışım' dediğim kaliteli youtuber. heralde videoları izlemekten en çok keyif aldığın kanal hangisi denilse direk bu adamı liste başı yaparım, ki bak tanıyalı 1 saat falan oldu sırasıyla birçok videosunu izlemeye başladım ve hiç atladığım olmadı.
loneliness loneliness
ben de bir şeyler söylemek istiyorum bu insan hakkında. ha öncelikle olumsuz eleştirenleri cidden anlayamıyorum. bir insan başkaları için hiçbir maddi çıkar gözetmeden ve diğer içerik üreticileri gibi para için kendini paralamadan, samimi bir üslupla üstelik her hafta bilmediğimiz konularda mükemmel içerikler üretsin, oku projesiyle insanları kitap okumaya, güzel şeylere sevk etsin, 40sabaherkenkalk projesiyle yine insanların uyku düzenini, hayatının gidişatlarına olumlu etki yapacak şekilde düzenlemeyi hedeflesin ve üstelik tüm bunlara rağmen mütevazı duruşundan ve kişiliğinden ödün vermesin siz oturduğunuz yerden hunharca eleştirin. çok iyi, samimi, kültürlü, bilgili ve daha da önemlisi paylaşmayı seven ve maddiyat ile arasına mesafe koymuş güzel bir insan. inşallah o hep içerik üretsin biz izleyip, paylaşarak ona destek olalım ve böyle insanların sayısı artsın. mütevazı olduğunu söylemiştim sanırım.
pompeininkülleri pompeininkülleribu teşekkür videosunda sadece daha çok tık alsın, daha çok izlensin diye kalitesiz benzer saçma sapan içerik üreten diğer youtuberlardan ne kadar farklı olduğunu, nasıl bir farkındalığı olduğunu göstermiştir.

"bunun benim için gerçek anlamı ne biliyor musunuz? 100000 insan. 100000 hayat. benimle birlikte 100001 kişi hayatlarının bir kaç dakikalığına da olsa da bir bölümünü birlikte geçirdi. işte bu birlikteliğin anlamı benim için çok büyük.

bu aynı zamanda çok da büyük bir sorumluluk. dönüp de kanalımın istatistiklerine baktım. bu videolar toplamda 14 milyon dakikadan daha fazla izlenmiş. 26 yıl eder. toplam 100000 insanın hayatından 26 yıl almışım. bu çok büyük bir sorumluluk. o yüzden her kelimemi özenle seçerek konuşmaya çalışıyorum. "
1 /