başbakanın fas kralı tarafından reddedilmesi

1 /
harici gazelhan harici gazelhan
yıllar sonra türkiye de cevabı verilecek olan davranıştır.

yıl 2023... fas kralı türkiye yi ziyaret etmektedir. teammüllerin aksine havaalanında dışişleri bakanı tarafından karşılanır..
kral bunca yılın tecrübesi ile bunu sorun etmez.araçlara binilir recep tayyip erdoğan'ın kralı kabul edeceği saraya intikal edilir.
kral maiyeti ile birlikte kabulün yapılacağı salona alındığında şaşırır. zira; salonda sırtı kendisine dönük kocaman bir döner koltuk vardır.sessizliği otoriter bir kasımpaşalı sesi bozar.
-kral!..kral!... hatırlarmısın bir zamanlar görüşmeyi reddettiğin bir başbakan vardı?
kral şaşkındır..kekeler...
koltuk gıcırtıyla döner ve tataaaaam...
-işte o başbakan artık başkan oldu...

intikam alınmıştır...

klişe "döner koltuk tribi"nin şoku ile "çoban matı" olmaya benzer bir hisse kapılan kral , bu acıya dayanamaz ve tez vakitte payitahtını terkedip, bir ingiliz zırhlısıyla... yok lan!.. karıştırdım o hikaye başkasınındı.
azwepsa azwepsa
fas kralı, "recep tayyip erdoğan" olarak reddettiyse eyvallah; yüce gönüllü, haysiyetli bir kralmış. bizim mahalleye gelse ben de yüzüne bakmam.

ama fas kralı, "türkiye cumhuriyeti başbakanı" olarak reddettiyse; senin ağzını yüzünü sikerim orospu çocuğu!!! bu ülkenin başbakanlık makamına artizlik yapan tüm ülkeye yapar.
ayabakan ayabakan
insanların elalemi kendilerine güldürmeleri için bir fırsattır.

başbakanla randevusu olmadığı ve 3 haftadır yurtdışında olduğu bilgisi geldi en son.

demek ki neymiş; her elimde hıyar var diyene bir avuç tuz alıp koşmamak gerekirmiş.

yeterince komik olduğunu düşünen dağılsın, gündem yoğun kasıyor zaar.
eusstas eusstas
fas ın yakın tarihi hakkında bilgisi olanlar için gayet normaldir. fas'ta akp yi rol model aldığını söyleyen ve adı ''adalet ve kalkınma partisi'' olan bir parti vardır. işbu akp çakması fas partisi son zamanlarda kral a soğuk terler döktürmekte ve bir çok yetkisini meclis ile paylaşmasını sağlamaktadır.

bahsedilen kral kendi hükümetinden bile nefret ediyor zaten. işin detayı şu ki fas taki ''adalet ve kalkınma partisi'' de bizdeki ile aynı ideolojiye sahip, halka ulaşmak için aynı yöntemleri kullanıyor ve bahsekonu kral bir laik!

fas'taki mevzu aslında türkiye ile bir çok yönden benziyor.

ekleme: fas taki adalet ve kalkınma partisinin de amblemi ampuldür. bu da ek bilgi olsun.

not: yahu arkadaş tamamen tematik bilgi verilmiş giriyi neden eksilersiniz anlamadım ki. okuduğunuzu da mı anlamıyorsunuz.
dragoncry dragoncry
fas medyasınca yazılan haber. türk medyası yazmazdı böyle bir haberi zaten elbette ki başka ülke kanallarından ya da gazetesinden öğrenebilirdik.
- fas kralı bize bir hi bile demedi...
1 /