başkasından destek beklemek

yararlı bakteri yararlı bakteri
insan eninde sonunda yalnız olduğunu unutuyor bazen, unutup kendine kurtarıcı arıyor. zayıflığını kendine yumuşatmak için de adına "destek" diyor. bu destek işi biraz sakat, veren para vermiş gibi kıymetlendiriyor gözünde "kendi desteğini". sanırım kişi severken bile gücü sevmek istiyor. karşısında zayıflık muhtaçlık görünce içi daralıyor, biraz da kibirleniyor. gözünden düşüyor sevdiği. zayıflığa müsamaha göstermiyor çoğu zaman insan. güçlüysen, güzelsen, bakımlıysan, neşeliysen, mutlu edebilecek potansiyelin varsa özetle, sevilmeye de layık görülüyorsun.

tezattır ki yalnızlığı sevince yalnız kalmıyor insan. neye ihtiyacın varsa tersini sunuyor sana mevlam.
damdan akan damdan akan
çoğu kez tü kaka olarak algılanıyor bu ama bence oyle değil. insaniz be. bazen her şey o kadar üst üste ve ağır geliyor ki. insan o destek fikrinin bir işe yaramayacağını bilse de, ya da inansa da can-ı gönülden, ihtiyaç duyuyor be. ben inanmak da istemiyorum o zırhların altında yine de zırh olduğuna.
elfimben elfimben
baskasindan destek beklenilmemesi gerekiyormus meger.tamamen manevi anlamdan bahsediyorum..insanin sadece cenesini kipirdatarak verecegi destek bile cok goruluyo..ama elime dusmeyin.cenemi oynatirsam allah da benim belami versin.
typokiller kesköse typokiller kesköse
kendimize karşı asla yeterince objektif olamayışımızın doğal bir sonucu.

iki gözün bakıp da göremediklerini üçüncü ve dördüncü gözler görebiliyor bazen. hâl böyleyken neden görebileceğimizden azıyla yetinelim ki?
kibarmortis kibarmortis
hiç yalan olduğunu bildiğiniz halde destek alıp mutlu olduğunuz o anın farkında oldunuz mu ? tabi ki yalnız yaşamak imkansız biliyoruz. fakat insanın sana düşman olması, sadece arkasına dönmeye bakar. aynı zamanda ona konuşurken, veri depoladığını unutma. sonra buraya başlık açarsın "dost bildiklerimiz" diye.

gerçi zaten insanları hayal kırıklıkları güçlendirir. aynen sen in sahaya, güven insanlara. sonra paket olunca da "hrrrr" olursun. aşırı dikkat, yüzeysel konuşmalar, hatta konuşmaktan ziyade bizzat eğlenmek sizi rahatlatır.