bbc seçim sonrası videosu

sychtianarch sychtianarch
hırsız kazandı diyen densizler var. oldukça tipik fiziksel özellikler. düşünmeyi bilmeyen kavramsal derinliği olmayan koyun sürüsünün hayal kırıklığı.

bu salakoğlu salaklar dünyadaki türkiye algısının da kaynağı. bizi yönetenlerin zihnen ve şeklen resmi. endogami ürünü, insan ziyanlığı. halka rağmen halkçı olmak romamtizm sınırlarını aşıyor.

seçim mutlak zaferdir, yine de fazla sevinmemek gerekir. türkiye bağırsaklarını tam olarak temizlemedi. bunları üç dört nesil zor eritiriz. belki de hiç eritemeyiz. bunlara baktıkça nihilist oluyorsun...
delikadirulen delikadirulen
herkesin ayrı telden çaldığı videodur. her zaman söylemişimdir teyze cehaleti en kötüsüdür. cahil teyzeler daha agresiftir, dilinin kemiği ve saçmalamakta sınırları yoktur. bu videodaki teyze de onlardan biri. teşkilat çalışmadı diyen adama demediğini bırakmayıp 15 temmuz'la bitirdi. ne alaka amk ya. başka biri rakibimizi tebrik etmek düşer derken diğeri millet valiye küfredene oy verdi diyor. ulan senin iktidarın bu milletin amına koyacaz diyenlerle kol kola geziyor senin paranı o adamlara akıtıyor ya.
karanar karanar
ekrem imamoğlu'nun suriyeliler hakkında net bir çözüm planı olmasa da, sadece ibb'nin çözebileceği bir sorun olmayan suriyeli sorunu akp'ye çok oy kaybettirmiş. umarım suriye sorunu yüzünden imamoğlu'na oy veren vatandaşlar bu sorunun devlet desteği olmadan çözülemeyeceğinin de farkındalardır.

akp son 3 günde apo'nun mektubununun sözcülüğünü yapacağına istanbul'daki suriyelileri göndericem dese daha az farkla yenilirmiş.
psamathe psamathe
öncelikle bbc candır ^^ belgesel severler bilir, kalitesiz tek bir yapımına rastlayamazsınız. neden belgesel dedim zira, şu kısacık video aslında belgesel niteliğinde çekilmiştir. gerek çekim kalitesi açısından gerek ise hiç bir şekilde çarpıtmadan, sosyolojik çıkarımlar yapabileceğiniz bir olayı insanların gözüne sokarcasına, filtresiz bir biçimde video yapmayı başarmışlar.

#17875856 şu girimde çok benzer biçimde dedim ki, yaşadığınız toplumu tanıyın. kendinizi tanıdığınız gibi, dünyaya bakış penceresinizden çok farklı olan kesimleri de tanıyın. tanıyın ki, herhangi bir konuda analiz yaparken, isabet oranınız yüksek olsun. ayrıca savaşta bile düşmanın hem kuvvetli olduğu yanlarını hem de zaaflarını bilmeniz gerekir. sadece kendi tarafınızdan bakarsanız, bazen yapmanız gereken hamleleri kaçırırsınız ve bunun sonuçları da kısa,orta veya uzun vadede farklı şekillerde er veya geç size yansır. kusursuz olamazsınız ama kusurları minimize hale getirmek sizin elinizdedir.

şu videoda gördüğünüz tüm insanların profilinden, bu topraklar üzerinde sayıca çok var. yani toplum yapımızın belki de ağırlıklı kesimi, ideolojik olarak farklılıklar gösterse bile ne yazık ki bu tarz insanların varlığından oluşmakta.

siyaset bir sanattır. keza diplomasi de öyle. şayet doğru tepkileri, doğru zamanlarda koyarsanız, savunduğunuz ideoloji adına toplumu dönüştürmek için bir şansınız olur. aksi durumlarda sadece seçim kazanırsınız. bunun özellikle altını çizme nedenim şu; malumunuz dün sayın ekrem imamoğlu gasp edilen hakkını söke söke bir kez daha aldı. tüm bu süreçte kullandığı kucaklayıcı üslup doğruydu. sakin kalması kendisine avantaj kazandırdı vs. ancak bu videoda görebileceğiniz üzere, dünyanın en sevgi dolu insanı olsanız bile, ideolojik açıdan kemikleşmiş, fanatikleşmiş veya körleşmiş insanları, ne yaparsanız yapın kazanamazsın. dolayısıyla yetki sahibi olduğunuz zaman, yapmanız gereken şeylerden biri de, ideolojik bir duruş koymanız gerektiğinde bunu çekinmeden yapabilme kudretine sahip olmaktır. adil olmak herkese eşit mesafede olmak demek değildir. kişisel yaşamınızda bunu yapabilirsiniz ama şayet siyaset yapıyorsanız bir ideolojiniz olmalı ve bu ideolojinin de değerlerinin savunuculuğunu asla bırakmamanız gerekmektedir. orta yolu bulma adına "yetki sahibi" iken herkesi kucaklayacağım derseniz, yetkiyi kaybeder kaybetmez amiyane tabir ile kucağa ilk siz oturursunuz ve o an sevgi dolu bir insan olmanız size hiç bir şey kazandırmaz.

sayın imamoğlu muhtemelen kullandığı üslubu 5 sene daha devam ettirecektir. buna itirazım yok. daha büyük yetki ve sorumluluklara aday olmak istiyor ise bu yöntem işe yarayabilir de. ama gerçek niyeti toplumu dönüştürmek ise bu uğurda yoluna taş koyacak ve asla değişmeyecek insanları bir şekilde elemine etmek zorundadır. siyaseten gerçeklik bunu gerektirir. keza adalet için de bunu yapmak zorundasınızdır. bu bir rövanş alma değildir. yani hizmeti her yere götüreceksiniz ama ideolojinizi karşısında düşmani tavırlar sergileyenlere de kesinlikle acımayacaksınız. aksi takdirde acınacak duruma düşersiniz.

bana göre bu açıdan sayın imamoğlu'nun referans alması gereken örnek, mustafa kemal atatürk'dür. umarım toplumu kucaklama adına, dilinden düşürmediği demokrasiyi, demokrasi düşmanları için de tolere etmeye kalkmaz. bu endişem şahsının geleceği için değil, ideolojik endişemdir. buraya da not düşmüş olayım.
anlamlaragelesice anlamlaragelesice
arada seçimi niye kaybettik diye sorgulamaya çalışan dayıyı az daha linç edecekler sandım. bir kitle nasıl bu kadar kendini kaybeder cidden anlamak güç. çok fantastik kafaları yaşıyorlar. dayı da az daha sorgulamaya devam ederse gelecek seçimde aralarından ayrılacaktır zaten.
brsmsl brsmsl
ingiliz milletine duyduğum hayranlığın en önemli gerekçelerinden biri bbc'dir.

adamların ne kadar güzel markaları var yaaa...

bbc
burberry
land rover
jaguar
rolls royce
bentley
aston martin
wimbledon

neden mi saydım bunları? hepsi de küstah, kibirli ve çok güzeller.....
bbc de bunlardan biri.

rahmetli ismail cem'in varlığında trt'nin de bbc'den çok da aşağı kalır yanı yoktu.
şimdi gel trt'ye bak...

yıllar önce rahmetli pederle oturur trt'de wimbledon tenis turnuvasını izlerdik.
olimpiyatları en ince detayına kadar verirdi trt.
güreş turnuvalarını, kış olimpiyatlarını, buz pateni şampiyonalarını, dünyanın farklı noktalarından haberleri. akşama doğru diye bir program vardı ki yaşı biraz geçkin olanlar hatırlar.

haber aralarında alan parsons project çalardı. pazar günleri de kaptan jacques cousteau'yu izlerdik banyo yaptıktan sonra... malum, haftada bir gün banyo yapmak yetiyordu o zamanlar.

çünkü ortam kirli değildi be arkadaşlar...

şimdi günde 3 defa yıkansan da temizlenemiyorsun.. ortam kirli ortam......

edit: imla
edit 2: ingiltere kraliçesinin pasaportunun ve ehliyetinin olmadığını, biliyor muydunuz?
3
slewın slewın
teyze resmen cehaletin sözlük anlamı:

-karşısındakinin ne dediği önemli değil.
-ezberlediği 3 cümleyi yüksek sesle söyleyerek üste çıkıyor (15 temmuz, hırsız, hadi chp'nin kapısına vs.)
-kalabalığı arkasına aldığını hissettiği anda daha da coşuyor.

(bkz:pubg bekleme alanı)
tabuyoksunu tabuyoksunu
bbc hd ve bbc belgesel kanalı yüzünden digiturk ü kapattırmıyorum yıllardır. çünkü bildiğim kadarıyla başka platformda bu kanallar yok. evde turkcell tv + olmasına ve tüm kanalları açık olmasına rağmen izlemekten en keyif aldığım kanallar bbc kanalları.