bebek severken uygun sözleri bulamamak

1 /
kaplankaplan kaplankaplan
bebek severken, en uygun sözcükleri makineli tüfek gibi sıralayabilen, çok doğal, akıcı bir konuşma eşliğinde eşin dostun bebeğini öpüp seven, ses tonunu ona göre ayarlayabilen insanları kıskanmak, aynısını yapmaya çalışıp becerememek, kendini gülünç duruma düşürmek.

edit:

- agucuk demiş miydim ben?
+ hem de dört kere!
- hadi yaa... pardon.
sakıncalı piyade sakıncalı piyade
zordur, hele de bebek seven bir insan değilseniz. bebek size göre salya akıtan, kocaman bir kafası olan ve bu kafayı dik tutamayan bir yaratık olabilir. sevimsiz olduğunu düşünebilirsiniz, azıcık kurcalansa üzerinize kusmuk ve bilumum sıvılar boşaltma tehlikesi söz konusu olduğunun bilincinde olabilirsiniz. size göre bebekler sevmeyenden uzak olsundur, ancak yakınlarınızın bebeği varsa (ki herkes de kendi çocuğunu güzeller güzeli ve üstün zekalı bir varlık olarak düşündüğünden) onu hayran kalmış bakışlarla mehlül mehlül süzmeniz, ne kadar şeker olduğundan dem vurmanız ve iştahınızı kabartmış ve onu orada sıkıp öldürerek sonra da parçalara ayırarak yememek için kendinizi zor tutuyormuşçasına kendinizden geçmeniz beklenir (sevgiyi ifade yöntemleri ilginç olan bir toplum olduğumuz aşikardır). henüz dünyayı küçüklü büyüklü yuvarlaklar olarak gören bebekle idiot veya üç yaşındaymışsınız gibi konuşmanız gerektiği gibi birkaç saniyeliğine manasızca sesler çıkarsın diye de ağzınızı burnunuzu yamultmanız da beklenecektir. bu nedenle bebeğin üzerine eğilmiş kendi karbondioksitlerini ve mikroplarını çocuğun üzerine boca eden kalabalıktan bir adım geride durup kabız olmuş gibi bir surat ifadesiyle sırıtmaya çalışarak (biliyorum ki o sırada sırıtmak içinizden gelmiyor, görüntünüz aşağı yukarı bu betimlemedeki gibi olacaktır.) "çok güzel bir çocuk, nazar değmesin" deyip arada kaynamaya çalışmak akıllıca olacaktır.
5e8a 5e8a
bebekle yalnızsan severken, çok da umurunda olmaz. "eşşoleşşek" diye sevebilirsin mesela. yalnız o çocuk ondan sonra ortalıkta "eşşoleşşek" diyerek dolaşmaya başlarsa olayın faili aranır, bulunur, babasına rezil olursun. o kadar küfür ediyorum ki bi eşşoleşşeğe takılmayacağımı düşündünüz di mi? gerçek hayatta çok farklıyım olm. dur şu fuları çıkariim sıktı saat olmuş yarım. robdöşambr vakti. pipo ve kitap. kitap red kit yalnız. şiir kitabı okuyanı döverim, hiç sevmem.
merope riddle merope riddle
manasız bütün kelimeleri kullanabileceğinizden pek de olmaması gereken durum. ''agucuk da gugucuk'' '''bebiş'' gibi bilindik kelimeler yanında, her kelimeyi incelterek söylerseniz bebek diline giriş dersinden geçebilirsiniz, bunun yanında ''a bıdı bıdı'' ''annneeeğiiimişdnflknglwg'' gibilerinden ne bebeğin ne de sizin anlamadığınız kelimeler kullanarak bebek dünyasında sempati kazanırsınız.
twiggy ramirez twiggy ramirez
-ayyy canımmm ne şeker bişeyyy buuuuuu ayyyyyy, ama kafası nerde bunun?
*hı ???
-ayy tamam tamam şimdi gördüm. ayyy kafası da çok şirinmişşş ayyy ?!?!?!
*gittt
-ayyyy otobüss şoförü de çok tatlıymış bir yakından bakayım ben ayyyy !!!???!!!
*hayvan
avalon avalon
ortamda bebekten daha fazla ilgi çekmek isteyen kasmış kişinin durumudur. agucuk, gugucuk, gubidik falan demek yeterlidir. bebek her halükarda aynı şeyi anlayacak ve düşünecektir;
- bitse de gitsek...
deepbluething deepbluething
muzdarip olduğum durum. varsa elinizde uygun kullanmalık sözler verin kullanayım biraz. ama baştan söyleyim ben öyle hanimişlerle filan karizmayı çizemem. komik olmadan bebeğe komik gelecek bir şeyler bulun bana. bulamıyorsanız dağılın.
1 /