bekçi

1 /
azwepsa azwepsa
eskiden geceleri ellerinde düdük, sokak sokak gezerlerdi. polisten aşağıda, çöpçüden yukarıda bir adamdı. kahverengi üniformaları vardı. ne zamandır yoklar. kemal sunal'ın da aynı isimli bir filmi vardı.
sahra sahra
tbmm genel kurulunda, bekçilerin emniyet hizmetleri sınıfına alınmasını düzenleyen yasa teklifi, kabul edilerek yasalaştı. yardımcı hizmetler sınıfında yer alan mahalle ve çarşı bekçileri, emniyet hizmetleri sınıfına alındı. böylece bekçiler de polislerin aldığı gibi ek gösterge ve tazminat alacak. ayrıca bekçiler, toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanabilecek. bekçiler, emniyet hizmetleri sınıfına dahil edildikleri için de polis kimliği taşıma hakkı kazanıyor.
seiken seiken
özcan tekdemir'in yönettiği bu filmi 2009 martında ankara film festivalinde izlemiştim konusu ilgimi çektiği için ve tam bir fiyaskoydu.yumurta filmini beğenmiş biri olarak bu kadar sıkıldığım bir dram filmi hatırlamıyorum.oyuncu kardeşimiz pencerenin önünde sigara içiyor ve onla beraber biz de içtik resmen sanat filmi yapacağız diye bu kadar kasılmaz.
momo momo
ali özgentürk'ün yönettiği, başrolde müjdat gezen'in oynadığı değişik bir film.

görev aşkıyla yanıp tutuşan ve görevini her şeyin üstünde tutan bir bekçinin hayatını konu alıyor. türk sinemasını sevenler keyif alabilir bu filmden. izlemek lazım.
orta orta
bu akşam denk geldiğim bildiğin polis gibi bellerinde silahı olan asayişi sağlamakla görevli çocuklardır..çocuklar diyorum çünkü, gördüklerimin arasında hiçbiri 22 yaşını geçmez.bunlar nasıl asayiş sağlayacak anlamak mümkün değil.
rene rene
tekrardan kadro açıldı ve bu eski meslek dalı geri geldi biliyorsunuz. alımı yapılacakmış yaş sınırı 31, en az lise mezuniyeti, başvuracağınız yerde en az 1 sene ikamet etmiş olma şartı aranıyor. agi ile birlikte maaşı da 4200 civarıymış. ancak mesaisi herkese uymayabilir akşam 22:00 sabah 06:00
moroccansipahi moroccansipahi
geçen gecelerden birinde istanbul'un taşra sayılabilecek bir muhitinde bu abilerin çevirmesine denk geldik. böyle üniformaları var, bekçi yazıyor. aynı polis gibi şekilleri var ama gülesimiz geldi yani.

sağolsunlar çok kibar davrandılar. en fazla 5 dakika süren bir muhabbetten sonra saldılar bizi. arkadaşımla ben de eve gidene kadar güldük o neydi ya diye diye.

bakalım cidden asayişi sağlamada katkıları olacak mı? yoksa bizim gördüğümüz haliyle karikatür gibi duruyorlardı.
driving einstein driving einstein
göreve başlayalı bir süre olan ama ilk defa canlı olarak dün akşam bizim mahallede gördüğüm eskinin zabıta ile polis karışımı olan kolluk kuvveti.

ben de denk gelmezdim sanıyordum ama geldim ve gelen geçene gbt yapıyorlardı. onu polisler de yapıyor. bekçinin maaşı iyiyse polis olmaya kasmaya gerek yok
yürüyen adam yürüyen adam
lavuğun hayırdır biz de polisiz çıkışı aslında ezilmiş bünyenin yer etme çabasından başka bir şey değil. burası bostanlı churchill* eleman ne yapmışsa yapmış bilmiyorum da lavuk bekçinin kalkıp halka direnmeyeceksin diye haykırması suç işleyen birinin yaptığı yanlış kadar yanlış.

hayırdır ya? direnmeyeceksin ne demek ulan sen halk için oradasın lavuk! daha dün giymişsin üzerine bekçi üniformasını hayırdır ne gaz bu?


1 /