ben koskoca üniversite mezunuyum çöp mü toplayacağ

kır bahçesi kır bahçesi
şimdiki bir çok gencin içinde olduğu durumdur.

şimdi 35 40 yaşlarında olup zamanında işe rahat girenler şimdi işsiz kalıyorlar.yani onların durumu daha kötü baştan bilselerdi.o alanlara yönelmezlerdi.


şimdiki gençlere gelecek olursak onlar başta okul biter bitmez işsiz kaldılar.onun için angarya işleri yapmak istemiyorlar.

bir yerde okumuştum.şimdi kritik noktalarda 80 neslindekiler var.

ancak buralar 10 seneye boşalacak 90 nesli kritik noktalara gelecek sonra bir 10 yıl daha geçecek ancak 2000 nesli o kritik noktalara gelecek.
üç hürellerin dördüncüsü üç hürellerin dördüncüsü
ondan sonra iş beğenmiyorlar di mi amk hayat okulunda okumuş, her şeyi senden benden çok iyi bilen pezevengi, sorsan elektrik faturasının son ödeme tarihini okuyamaz ama kalkıp bilmem kaç tane üniversite bitirmiş, ne işte çalışmak istediğini bilen ve ona göre akademik yaşantısını şekillendiren insanlara akıl verir su sat diye, yerleri temizle çöp topla diye, sen iki gün topla da görelim seni, iki ay öyle geçinmeye çalış da görelim seni pezevenk, "başım ağrıyor, kıçım ağrıyor" diye kaçarsın!

"ya bu adamlar bu kadınlar bu kadar sene okuyor emek veriyor, bir şey yapmaya çalışıyor, öğrenmeye uğraşıyorlar, yani bu insanlar çalışmaya hazır da niye bu insanların yapabileceği türden bir iş yok, niye bu kadar insan ayak işi yapmak zorunda kalıyor"... demiyor da, "bana mı okuyor amuna goyin, okumasaydı dışarıda iş mi yoh, işsizlik falan yoh, halımız çoh eyice, millet iş beğenmiyor yeğenim iş".

evet size okumadık amk çocukları, hak etmiyorsunuz.
deliyim delisin deli değiller deliyim delisin deli değiller
birincisi artık üniversite mezunu olmak bir ayrıcalık değil ülkede neredeyse herkes üniversite mezunu.
ikincisi hangi koskoca üniversite? üniversitenin artık niceliği var niteliği yok.
üçüncüsü çöpçü olabilmek o kadar kolay değil. dayı lazım.
uzaklardancemuzangeliyor uzaklardancemuzangeliyor
zabıt katipliği sınavı var, arkadaşım çeko mezunu. 7 aydır işsiz. dedim kanka gel başvuralım. o da bana ben 4 yıl boşuna mı çeko okudum kanka dedi. şimdi de geç başvuru uygulaması yok mu diye bana soruyor. yok aq. yok.