beşiktaş

324 /
clitor eastwood clitor eastwood
kaçıncı büyük olursa olsun, gönlümdeki yegâne camiâdır.
kazansa da, kaybetse de, 8 atsa veya yese de her daim safım bellidir.

ben holigan değil, futbol izleyicisiyim.
varlığımdan haberi dahi olmayan ve sırf sahaya çıkıp top oynuyor diye çoğumuzun hayatta bir arada göremeyeceği paraları kazanan futbolcuları savunup, övemicem yani kimse kusura bakmasın.
sırf takımı 90 dakikalık süreçte diğerine galip geldi diye "ooo, koyduk muuuğğ, soktuk muuu, içinizde gezdirdiiik, ezikleeer ehehe" diyen malları hiçbir zaman anlamamışımdır.

bu tür oyunlar, bizler gündelik yaşam stresi atıp izleyelim, iki saat olsun keyifli vakit geçirelim diye oynanıp, yayınlanıyor. bunu namus meselesi yapmaya gerek yok.

ben maç başlarken koltuğa oturuyorum, 90 dakika esnasında izliyor, bağırıyor, küfrediyor, heyecanlı dakikalar geçirip futbol izliyorum. son düdükle beraber maçı orada bırakıp hayatıma devam ediyorum.
yıllardır itü/instela ve ekşi'de yazarlık yapıyorum, tek bir futbol içerikli yazım yoktur.
değer mi lan, futbol oynamak için para aldığı takımın maçında bile adam gibi varlık sergileyemeyen adamları savunmak için birbirinize sövüp küfretmeye.
bir olup, bu adamlara sövmeniz lazım aslında.

neyse, "en büyük beşiktaş!" deyip köşeme çekileyim,
safım belli olsun.
seanvictorydawn seanvictorydawn
şenol güneş 'in 3 saat evvel milli takimin basina geçirilmesiyle
yeni teknik direktorunun yeniden slaven biliç olacaĝi beklenmektedir.

senol gunes 'in milli takimin basina geçmek için neden yildirim demiroren'in istifa etmesini beklediĝi ise altinda buyuk bir skandal barindirmaktadir:

var kararlarinin trabzon'un aleyhine çalmasini etkileyen bir skandal.

acaba var bundan sonra trabzon'a çelme takamayacak midir? bu, bu mu demektir?
albert albertino albert albertino
ne desem ne söylesem bilmiyorum. gözümüzü seninle açtık ve seninle nefes almaya devam ediyoruz. ama dün bir kere daha anladım neden senden vazgeçemediğimizi. senden başka hiç bir şey kalbimizi bu kadar hızlı attıramaz ve bu kadar adrenalini bize yükleyemez. alıştık biz sana... son dakikaların stresi olmazsa eğer biz zevk almıyoruz inan. sen o golü yesende bu yazı değişmeyecekti. sen bizim tanrımızsın. en üzüntülü anımızda sen gelirsin aklımıza, en neşeli anımızda gene sen
tekil kişilik tekil kişilik
başlığının altına renkliler yazı yazmaktan yorulmadığına göre büyüğün en önde gidenidir.
ey renkliler, renkli çamaşır gibi çitilediğimiz sizi çoğu zaman zaten bildiğiniz bir gerçektir.
o zamanların acısı da geçmemiştir sizde henüz.
ve geçmeyecek galiba bu acı asla.
lorquet lorquet
bir taraftarın başka bir takım taraftarı için bu şekilde konuşması benim için her zaman klasik olacak. haha tinerciyiz dimi. çok iyiydi.
dersaadette yalınayak dersaadette yalınayak
kazandıkları her şampiyonluk şereflidir.
kaybettikleri her şampiyonluk şikelidir.

mesela iki sene üst üste şampiyon olduklarında quaresma bacak kıran balesi oynarken, şenol hakeme ana avrat kayıp 1 maç alırken lig tertemizdir, hiç sorun yoktur. ama şampiyon olamazlarsa hakları yenmiştir.

bu kafayla da bir ileri bir geri, oldukları yerde sayar dururlar.
avangard jazz avangard jazz
sözlükteki gs lilerin şampiyonluklarını "kutladıkları" başlık.

millet size fetöcü derken aslında "fetö"yü kast etmiyor. fetöcüler ile aynı davranış kalıplarına sahipsiniz ve aynı duygudurum bozukluğundan muzdaripsiniz o yüzden diyor amk.

bir de "suriyeli" var ama o zaten gelmiş geçmiş en isabetli sosyolojik tespitlerden oldu. (üstelik bizzat kendi futbolcuları tarafından bu tespit yapıldı)

düşün, galatasaray başlığında bugünlük bir tane giri yok hepsi buraya yazmış. bunlar tuttukları takıma büyük takım, kendilerine de büyük takım taraftarı diyor. avrupa'da 30 maçta 3 galibiyetleri var. seneye uefa birinci turunda elenince "hakem hatalarıyla" elenmiş olacaklar. sonra yine şampiyon yapılacaklar yine gidecekler yine küsküyü yiyip dönecekler yine avrupa fatihi diyecekler. bunların yaşam döngüsü böyle.

edit: unutmadan yazayım, beşiktaşın, fenerin taraftarı 32. haftada kendi takımları bu durumda olsaydı kendi takımının başlığında yazardı la. gs başlığında değil. rütbe diyip duruyorsun ya al sana rütbe.
tekil kişilik tekil kişilik
eğer bu ülkede futbolu izlenebilir hale getirecek bir takım varsa o da her daim beşiktaş olacaktır. başarıya giden yolda her yol mubahtır diyen kim varsa onun karşısına dikilmek artık beşiktaşın ve beşiktaşlıların görevi haline gelmiştir. nerede bir haksızlık, ahlaksızlık, namussuzluk varsa ona hayır demeye mecburdur beşiktaşlılar. tinerci demişler... arabacı derlerdi bir zamanlar. ne olmuş! bizi biz yapan siyahla beyaz gibi en uçlarda da yaşasak en adaletlinin peşinde koşmak olmalıdır. öyle de olacaktır. allah büyüktür. hep beraber göreceğiz bir gün. güzel günler göreceğiz elbet!
1
324 /