beşiktaş

325 /
kurbanım aman kurbanım aman
istanbul'un avrupa yakasında bulunan bir ilçe.

eğer görülmemiş ise diyeceğim ki, mutlaka taksim'den aşağı indiğiniz vakit, görülmüştür. sahilinde biraz yürünmüş, dolaşılmış, daha sonra bir bankta oturulup sigara yakılmıştır.

abbasağa parkı iyi bir parktır. eğer arkadaşlarınızla sahili gözden çıkarmış, sessiz ve sakin bir sofra istiyorsanız burayı tercih edebilirsiniz. şarapçı ağabeylerimiz salça olabilir, onları da dahil edip sofranızı şenlendirebilir/hüzünlü bir gece geçirebilirsiniz...

taksim'in değişimi sonrası, beşiktaş'ta bu değişimden etkilenen ilçelerden biri oldu. aslında pek değişti denilemez. gece hayatı, orta düzeyde yaşam, yerli insanlar konularında pek bir değişim söz konusu olmadı. gençlik açısından önemli derecede bir etki söz konusu oldu. taksim'in ara sokaklarında yazılan duvar yazıları, politik afişler vs. bile buraya taşındı denilebilir.
tekil kişilik tekil kişilik
büyük takımların derhal ligin dibinde yer bulması hatta başka ligleri boylaması dileğiyle...
taraftarı oluşturan toplumun dertlerini onların cebi üzerinden düşünen, maçları, golleri, görüntüleri, futbolcu insanları hiç düşünmeden har vurup harman savurarak satan, pahalı formaları sevgisini sömürerek taraftarına acımadan satan, hatta o formayla adam satın alan, sporda ruh diye, renk diye bir şey bırakmayan, en önemlisi bunları satarken, yapıp ederken hep aslında o toplumu ve kendini var eden taraftarını satan, kazık atılacaksa hep gariban kendi taraftarına atan, her şeyi ondan bekleyen, onu var edenin varlığına, hatta onun ruhuna göz diken, cebine leke olan, ahlaksızca bulaşan bu ve benzeri tüm takımlara her zaman ligin dibi yakışır...
oh olsun...
edit: şerefiyle hakkıyla söyleyenlerdenim.
sakil sakil
gazişehir gaziantep deplasmanında 3-0 geriye düştükten sonra art arda 2 gol bulup farkı 1'e indirince ingilizce twitter hesaplarından şöyle bir şey yazmışlar:
maç 3-2 bitince de silmişler. değişik bir camia gerçekten.
1
325 /