bi küçük eylül meselesi

1 /
hogwartstan kaçan kız hogwartstan kaçan kız
14 şubat'ta vizyona girecek kerem deren filmi. başrolde farah zeynep abdullah ve engin akyürek var.
fragmanı gayet ilgi çekici, fırsat bulabildiğimde gitmeyi planlıyorum. uzun zamandır duyulan romantik film ihtiyacını karşılayacağa benziyor, kaçmaz.
gökçekimine maruz martı gökçekimine maruz martı
vizyona girdiği gün izlediğim ve birçok kişinin aksine çok çok beğendiğim filmdir.

kendimi bildim bileli çok sık film izlerim ve hemen her hafta sinemaya giderim. belli bi' film zevkim var.

ve tüm bunların toplamında gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki ben bu filmi beğendim arkadaş. türk sinemasında son zamanlarda yapılmış en güzel filmlerden bence.

her yerde acımasızca eleştirilmeyi hak etmiyor. neticede 'türk filmi'

tabiki biraz ağlatacak. yer yer güldürecek. sene 2014 de olsa insan aynı insan. türküz biz. (unutmamak lazım)

milyar dolarlar harcanan holivud sinemalarındaki bütün mallıkları ağzı açık izleyip, iş kendi filmimize gelince tü kaka. olmamış gitmeyin. vs tarzında insanları yanlış yönlendirmek nasıl bi' beyin?

fakirin fakire yaptığı eziyet.. diye bi' laf vardır.
onu türkün türke yaptığı eziyet olarak değiştiriyorum. biraz yapıcı olalım kendi sinemamıza. böyle böyle çıkacak güzel işler.

ayrıca farah zeynep abdullah harika bi' iş çıkarmış. çok parlayacak bu kız çok. türkiyedeki yersiz beren saat akımını ortadan kaldırabilir umutluyum.

ayrıca filmin en güzeli;

(bkz: kanatlarım var ruhumda )
special features special features
harika , naif tatlı mi tatlı turk filmimiz. efendim neymiş imlaya uymayan ismi varmış, ya da filmi anlyamamışlarmış. türk filmi olunca illa kötuluycez ya.. ben de hepsine bayılmıyorum ama bunu sevdim. bir kez izleyip anlayabildim ayrıca. ben miyim anlayabilen bir tek? duygu konusunda şeffaf bir film olduğunu düşünüyorum. izleyici gözüyle bakıp hissettiklerimi söylüyorum tabi profesyonel tarafını bilemem. ama zaten izleyicilerin çoğu da senin benim gibi sadece izleyici kamera açışıyla çok ilgilendiğimizi sanmıyorum. dialog ve duygularla ilgilendim ki 10 numara tüm duyguları hissettirebilmişler. farah zeynep de engin akyurek de harika oynamış. şehirlilikten bir kez daha vazgeçmeme sebep olan film. kımbılır belki de tam benim bıkkınlık zamanıma denk gelmiştir.. çok sevdim ben... bozcaadaya ya da herhangi ufak bir kiyi kasabasına gidip tek ya da eylül olasım var. cidden . biraz daha korunaklı tetikte değil de doğaya bırakmış boş kafayla yaşayabilsek hayatı, yanı bu da bir seçim sonuçta. güzel film, izleyin ve hissedin, kadın erkek hangi cins olursanız olun biraz daha hassas olun, olalım.
bitti demediniz mi lan bitti demediniz mi lan
zengin kız fakir oğlan klasiğinin yine pişirilip öne konulmasıdır. yine gerçeğe dokunmayan havada kalmış bir film. başarısız. duygusallık yok ama fragman duygusal bir film beklentisi uyandırıyor. acitasyon zaten yüksek. tek duygulandığım yer, tek in masaya gelip biz sevgiliyiz demesi ve diğerlerinin ona gülmesiydi. hani acındırarak duygulandırmak olur mu bence olmamalı.
talkingcake talkingcake
bir türk filmine göre beklenmedik bir şekilde hoşuma giden, hikayesini beğendiğim, farah zeynep abdullah'ın performansını daha da beğendiğim yapım. oldukça sevdim, tavsiyemdir.
duydun mu ice tea demledim duydun mu ice tea demledim
engin akyüreği çirkin olmadığı halde öyle gösterme çabalarına anlam veremesem de adamın oyunculuğu acayip iyiydi. ama film fazlasıyla durağandı ancak sonda olaylar çözülmeye başlayınca heyecanlandı o kadar.

bir küçük eylül meselesini şubatta yayınlamak da ayrı bir çelişki?
twiggy ramirez twiggy ramirez
ikinci yarısındaki kafa kurcalama durumları filmi güzel kılmış. ama olayları çözeceğiz derken duygusallıktan uzaklaştık. oyunculuklar oldukça iyiydi. ve evet, engin akyürek "çirkin bir adam, güzel bir kıza aşık olmuş" tasvirinde adı geçebilecek çirkinlikte asla değil. orası abartı olmuş.
nikibiaraşeyederim nikibiaraşeyederim
bol miktarda amerikan sinemasından araklamalar içerse de popüler bir kaç filmden parçalar alınarak yapılmış bir film gibi görünse de yeşilçam sonrası bir türk filmi olduğu göz önüne alınırsa beğenilmesi mümkün ortalamanın üstünde bir yapım.
1 /