bilemedim ben onu

bana bir nick bulun bana bir nick bulun
bir çocuğun içindeki hırsın belki de en iyi göstergesi olan bir video. hiç bir çocuğun şarkının sözlerini hatırlayamadı diye ağlayacağı aklınıza gelir mi? bu çocuk kıyamam nasıl ağlıyor nasıl ağıtlar yakıyor? o değil de bu yavrucak şimdiden bir şarkı sözü için böyle davranıyorsa devamını büyümüş halini bilemiyorum...
benim sessizligimde senin de susuşun var benim sessizligimde senin de susuşun var
dünyalar tatlısı bir çocuğun feryadı. ben buna kurban olurum ya. yirim yirim. hatta balını yirim la.

(bkz:
)

ekleme: yeniden izledim. ya o "r"leri söyleyemeden tatlı tatlı şarkı söyleyişine, şarkıdan sanki bişey anlıyomuş gibi hareketler yapışına dolaniym senin ege! bilemedim ben onu diye içli içli de ağlar.. oy oy oy yerimm.
medusa medusa
şarkı sözünü unutunca hayata küsen hassas veletin ağıtı. büyüyünce emo olabilir dikkat.

ama yine de tatlıdır velet. yirim.
tuana tuana
bu kadar içli bir çocuk olabileceğinin kanıtıdır. şu sıralar eskimiş olsa da bu video, daima ağzımıza sakız olan bir söylenme biçimi vardır.
sistre cila sistre cila
büyümüş hali için (bkz: ben)

bugünlerde yangın alarm sistemi eğitimi alıyorum, genelde günüm iyi geçmişse sadece akşam 6 da wc de ağlıyorum, yok eğer gün kötüyse öğlen gibi ağlamaya başlıyorum... bir wc bir sınıf zor oluyor tabi..allah kimsenin başına vermesin.. (bkz:amin )
ptt ptt
gülmeye hasret kalmış insan bünyesinin, dünya gözüyle görüp gülmesi gereken çocuk söylemi.

*dikkat! depresyonvari bünyelerde ağlama nöbetleri yaratıp sonra çatlayana kadar güldürebilir. tok karnına alınız.
hos1 hos1
ya bu videoyu her izlediğimde şu aklıma gelir fakat dile getiremezdim,ulan onca çocukluk manisi şarkısı ne varsa ezberletmişler,mini mini bir kuş unutulur mu lan,hep o ilk öğretilir,hep o vardır her çocuğun küçücük diğmasında,diğer söylediği şeylerden birini unutmuş olsaydı şayet,olası karşılanırdı.ama mini mini bir kuş,hayır bu unutulamaz.unutmakta mümkün değildir zaten.yutkunmak gibi doğal bir şey lan bu.