bilimsel girilerin çok siklenmemesi

serdar26m serdar26m
öncelikle argo ifadeden dolayı affınıza sığınırım ancak ne yazık ki durumun vehametini ancak böyle bir kelime açıklayabilir.
takip ettiğim bir iki yazar var uzun ve sürükleyici anlatım yakalamış dolu dolu yazan ama oylamaya bakıyorum bir iki artı ya var ya yok hatta eksilemişler.
vizyon sıfır mk.
1
inquisitive inquisitive
sozlukteki ve hatta tum internetteki genel kitle dusunuldugunde sebebi anlasilacak durumdur. insanlar okumayi degil tartismayi seciyor. sadece buranin degil, eksi sozlugun de kalitesi birkac senedir azalmis durumda zaten.
kuşkusuz baykuş kuşkusuz baykuş
güzel giriler var aslında ama başlıklarda fazla kalmadığından, hoşlanılan kız ve ilk buluşma geyiği bi türlü bitmediğinden denk gelmiyor. oylama da fazla olmayınca ana sayfada da kalmıyor. bu tür girilere oylamada cömert davranilsa hiç olmazsa ana sayfada biraz daha fazla kalabilir.
epoksietan epoksietan
bilimsel giri okuyacak, uzun ve faydalı bir yazı okuyacak ve tüm bu okuduklarını değerlendirebilecek kitle çok az çünkü. misal sen burda oturup bana hiç anlamadığım bir alanla ilgili bir sayfa yazı yazsan içeriği istediği kadar doğru ve kaliteli olsun alt yapım olmadığı sürece anlamam mümkün olmamakla beraber okumamın da bir gereği yok diye düşünürüm ama kesinlikle sana saygım sonsuz olur. ayrıca kendi meslektaşlarımın yazdığı yazıları okuyup çoguna geri dönüş de yapmaya calisirim. bununla beraber toplumumuzda çoğu kişi işinin ehli insanları dinlemek yerine medyatik olanı daha az kafa yoranı tercih eder. misal kimse saatlerce oturup aziz sancardan kanserin mekanizmalarını dinlemek istemez adam sigara içmeyin kanser yaptığı kesin dese toplumda çok büyük bir etki oluşturmaz ama kadın programlarına çıkan kısır yersen kısır yapar diyen doktoru büyük bir ilgiyle dinlerler. neden mi? ikinci secenek için beyine gerek yok. biraz da eğitimle alakalı bir durum tabi.