binali yıldırım

1 /
volga volga
sanki böyle yıllardır göğsüme oturmuş öküzden kurtulduğumu, buram buram nefes alabildiğimi hissediyorum bugün, çok sevgili ulaştırma bakanımız yarın istifasını verecekmiş, gözyaşlarına hakim olamamışmış falan filan. "söyleyeceklerim var" diye karşısına dikilip içimdekileri dökmek istedim aslında, gelgörki yapmadım daha doğrusu yapamadım, halbuki bir seferinde oğlu yanımdan gelip geçmişti, durdurup "babanın vicdanı rahat mı?" diye sormak istedim ama onu bile beceremedim. söyleyecek, anlatacak çok şey var, ama o zaman sustuysam şimdiki konuşmanın çok da luzumlu olmadığını düşünüyorum. belki sevgili irem'in annesi okur diye şunu söyleyebilirim, ateş sadece düştüğü yeri yakmadı.
minny minny
istifa etmek kelimesi lugatında olmayan insan. herhalde bir japon bakan binali yıldırım gibi uygulamalara imza atsaydı utancından harakiri falan yapardı. ama tren faciası gibi pek çok badireyi koltuğundan olmadan atlatmış olan pek saygıdeğer bakanımıza hiçbir ölüm, hiçbir facia işlemiyor.
binali yıldırım, dokuz şubatta tuzla' da hayatını kaybeden işçinin ardından da ne yapalım bir işçi öldüyse hayat devam ediyor şeklinde bir yorum yaparak beni benden almıştır. umarım biz de bir gün insan hayatına önem veren, yaptığı hataların sorumluluğunu üstlenebilen bakanlara sahip oluruz, umarım..
gedd gedd
25 şubat 2009 thy uçak kazası ile ilgili çelişkili bilgiler verilmesini, bir süre ölü yok denilmesini şu sözlerle savunmuş komik bakandır.

“illa can kaybını artırmaya yönelik özel bir gayret mi göstermeliyiz? thy ve türk havacılığının son yıllardaki başarılarını gölgelemeye çalışanlar var.”

sayın bakan, komplo teorilerinin peşinde. uçak düşmüş halen thy'nin başarılarından bahsediyor.
1 /