binali yıldırım ın bilgisayar mause u ile imtihanı

elcordobez elcordobez
önce çok kısa binali yıldırım'ın akp tarihini ele alalım. tayyip beyle olan tarihi, erdoğan'ın belediye başkanlığıyla başlar. istanbul'un bugüne kadar gördüğü en başarılı belediye başkanlarından birisi olan ali müfit gürtüna zamanında biter. ne sebeple bu görevinin bittiği, bütün namuslu internet medyasında manşet manşet ortalıktaydı bugün.

akp ile tarihi 2002'de ilk abdullah gül hükümetinde bakanlıkla başlar. malumunuz üzere tarihimizin en uzun süre ulaştırma bakanlığı yapmış muhterimidir kendisi. ve dünyada eşşeğe binmekten bile daha güvenli kabul edilen ölümlü tren kazaları tarihidir bu tarih.
ve bakanlık bünyesinde, bütün dünya ihale yasalarına, hiç bir dinin ahlakına uymayacak şekillerde ihalelerin verildiği, 1 liralık işlerin şirketlere 5 liraya yaptırılıp şişirilmiş şirketler tarihidir. ve bu şirketler kamunun kefaletinde dışarıdan borçlarla yapılmıştır. bugün kıçımıza giren krizin en önemli müsebbiplerinden biri de işte bu tarihtir.

asgari ücretle otoyollarda yığınların aç acına çalıştırılarak, köle tacirlerinin bu insanlarımız sırtından milyarlar kazandığı bir tarihin adıdır bu tarih.

yani anlayacağınız salt yumuşak g yazamamak, mause kulanamamak kadar masum değildir olmamalı eşeltirilerimiz ve sorgulamalarımız.
yara ve pislik çok daha derinlerde.