bir arkadaşı bile olmayan insan

yeni bir üye yeni bir üye
sokağa çıkmasını, insaları takmamasını vede kendinde hata aramayı bırakmasını ve en önemlisi kendine güvenmesini öğütleyebileceğim insandır. bazen kavga etmek gerekir hayatta, çünkü hayatta değerinin kıymeti bilinsin ister, tecrübede dosttur hayata oda yaşamın değerini öğretmek ister. yaşamasaydı insan, nasıl yaşatacaktı bazı şeyleri. polyanacılıkmı değil. ama tecrübe olmalı hayat. her tecrübe belki olumsuz bir acı ama aynı zamanda bir yara bandıdırda. yaralarını sar ve çık. ben burdayım de. olay bitsin.
erkenderken erkenderken
arkadaş edinmesini salık vereceğim insandır. tamam cıvık cıvık, samimiyetsiz arkadaşlıklar da güzel değil ama yine de insanın 3-5 tane (en azından idare eder nitelikte) arkadaşı olmalıdır.
öküzler burcu kadınıı öküzler burcu kadınıı
ciddi bir sıkıntıdır ve aynı zamanda kişi için problem teşkil eder. düşünsenize çok mutlu bir haber alıyorsunuz kimseye anlatamıyorsunuz, paylaşamıyorsunuz. başınıza kötü bir şey geliyor anlatıp fikir alamıyorsunuz, farklı bir gözle olaya anlam yükleyemiyorsunuz. birine aşık oluyorsunuz bütün sevincinizi içinizde yaşıyorsunuz. sevgilinizden ayrılıyorsunuz size kendinizi iyi hissettirecek şeyler söyleyen kimse yok. ailenizle kavga ediyorsunuz yanına kaçıp gideceğiniz biri yok. başınıza ilginç bir şey geliyor ya da hatta çok saçma bir rüya görüyorsunuz ne kadar saçma olduğunu anlatacağınız kimse yok. biriyle bir ilişkiye başlayacaksınız sizin göremediğiniz noktaları fark edecek biri yok.

sizce de bir eksiklik değil mi? onaylanma ya da destek arama gibi değerlendiren varsa bu örnekleri yanlış düşünmektedir. çünkü insanlar tek başlarına her zaman ayakta duramazlar, ne gerek var hem. paylaşmak, anlaşmak, konuşmak kötü bir şey mi?