bir dönem 11 ders almak

1 /
atalante atalante
lisanstayken 2. sınıfın bahar döneminde yapmıştım bunu. aldığım 2 dersin finali yoktu -biri kimya lab, diğeri türkçe-, dolayısıyla final döneminde toplamda 9 dersten finale girmiştim. dönem boyunca haftanın 5 günü sabah akşam bostancı-maslak arasında mekik dokuyup günümün ortalama 3.5 saatini istanbul trafiğinde geçirmeme rağmen derslerin hepsini geçmiş, 2.8 civarı bir dönem ortalaması yapmış ve tabii 40 kiloya düşmüştüm. şimdi dönüp bakınca, ömrü hayatında yaptığın en gereksiz şey ne deseler direkt bunu söylerim. akıllı işi değil, kendinize eziyet etmeyin.
road and trip road and trip
mezun olunca günde 11 saate, ayda belki 1600 - 1700 tl'ye maaş ile sigortanın asgari ücretten yattığı iş aramalarına bir faydası olmayacak etkinliktir.

gelişmemiş ülke insanı kafasıdır bu, en zor bölüm bizimdi, bir dönemde bilmem kaç ders alıyoruz, bizim hocalar çılgın göte parmak atıyorlardı, adam derse ebonit antenle geliyordu falan. ya arkadaş kimler kimler üniversitelerde hocalık yapmış. adam atom bombası yapmış, izafiyet teorisi bulmuş, felsefeyi kurmuş, siyasi doktirinler kurmuş falan. sizinkisi en fazla içine don giymeden geziyordur. ama çılgın.

sen 15 ders alsan da 25 ders alsan da napıcan kansere mi çare bulucan? süper iletken mi yapıcan? nepıcan bi onu de bana amk. tamam üniversite güzel iyi hoş ama böyle değil. yanlış taraftasın.
driving einstein driving einstein
8 ders ile göz kırptığım olaydır. üniversiteye ilk geldiğimde 7 ders almayı başarıp üste taşıyorum. tek günüm boş. 11 dersi alanın boş günü olmadığını zannediyorum. dönem başlamadan sağlam içsin bence.

edit: ilk ve acemi üniversitede de 10 ders vermişlerdi 1 dönemde. kolaylığı zorluğu tartışılır.
sickgod sickgod
aq yerinde niye kendimi 3 iqlu hissettim yine ben? 2 dersim var bu dönem nasıl vercem diye düşünüyorum bölə vəziyyətin içinə soxum...
1 /