bir gün her şeyin daha iyi olacağı hissi

1 /
a fine day to exit a fine day to exit
insanı yaşatan genelde. hepimizin sahip olduğu, kaybetmekten ölesiye korktuğu. her geçen günün sonunda ve başında kendine hatırlatılandır genelde.
bir gün herşey daha iyi olur belki, bilinmez. evet farkındayız her şey bizim elimizde. ancak zaman zaman olmuyor.
"bugün" diyorsun her sabah "herşey daha güzel olacak, daha iyi olacak" hergün kendini aynı yalanla motive ediyorsun. şimdi yalan olmasın, zaman zaman herşey dediklerimiz daha iyi oluyor. inandırıyor seni uzun sürecekmiş, bitmeyecekmiş gibi. insansın sonuçta, inanmayı tercih ediyorsun.
ertesi gün bi bakmışsın, herşey sil baştan..
punkgeisha punkgeisha
herkesin hayatında bi kırılma noktası vardır.

bi dönem her şey çok kötü gider, üstüste gelir. bi an gelir ama, bakarsınız her şey ummadıgınız kadar iyi gitmeye başlar, şeytanın bacagını kırdım, dersiniz.

işte o kötü anları yaşarken, en güzel şey umudu hiç kaybetmemek.

ben hayatımın bi kırılma noktası olduguna inanıyorum, geldi gelecek, eli kulagında bunu da biliyorum. en azından umut etmek güzel bir şey.

bir gün her şeyin daha iyi olacagı hissini ise hiç kaybetmedim. kaybedersem yaşayamayacagımı biliyorum, dilerim kimse bu umuttan vazgeçmez.
perfect perfect
umuttur. hayatınıza ait tüm planları değiştirip, bu doğrultuda birşeyler yapmaya başladığınızda hissettiğinizdir. olmazsa olmazdır. olmazsa yaşanmazdır. gerçekleşmesi için oturup beklemek yerine harekete geçmek gerektir.
ünsüzdüşünür ünsüzdüşünür
hala bu hissiyata kapılan insanları çok naif ve birazcıktan daha fazla olacak şekilde hayalperest buluyorum. ha "hayal kurmak da güzeldir, ne var büyük adam falan olamadıksa" diyorsa "tamam abi sensin" deyip onu yaşadığı hayal dünyasında bırakın.

şahsen ben, herşey da iyi olacak hissiyatından vazgeçtim, bari yarınım, bugünümden kötü olmasın artık modundayım.
isveç norveç danimarka isveç norveç danimarka
insanı çok fena yanıltan histir. hiçbir şeyin giderek güzelleştiği falan yok, var olan durumlara insan alışıyor sadece. o yüzden bir yerden sonra gözüne o kadar kötü görünmemeye başlıyor.
azwepsa azwepsa
hiçbir şey iyi ya da kötü değil, daha iyi veya daha kötü de olmayacak. iyi ya da kötü olan sadece bizim o şeyi algılayışımız. olan biten ya da şeyler değil ama bu algı ve ona tepkilerimiz tamamen bizim kontrolümüzde.
2
sweet child o mine sweet child o mine
bir umuttur yaşamak diye boşuna demiyorlar. ölmek tüm ihtimalleri ortadan kaldırır, yaşamaksa her gün hayatın daha güzel olacağına dair bir ihtimal barındırır içinde. birçok insanın hayatını kurtaran, intihar etmemesini sağlayan şey bu ihtimal. bence -götümden uyduruyorum- evrimsel bir şey.
deepdarkbluesea deepdarkbluesea
umut, rutin yaşayan insanlar için bişilerin iyiye gitmesi; miras piyango vs dir. çaba sarfeden, koşturan, çalışan birisi ise (bilim insanı, sporcu) zaten umut etmekten ziyade çalışmayı tercih edersin.
boşuna dememişle:
umut, fukaranın ekmeğidir -ye ye- bitmez.
1 /