bir ilişkinin bittiği an

1 /
neutral neutral
taraflardan birinin ya da her iki tarafın da sevgisinin bittiğini farkettiği andır. artık onsuz bir yaşam zor gelmemeye başladıysa, yakınında olmayınca onu düşünmüyorsa, onunla konuşurken sıkıldığını farkediyorsa, ya da artık başka biri onu heyecanlandırıyorsa zaten o ilişki bitmiştir.
arinna arinna
yeni hikayelerin başladığı andır.
ne üzülmek, ne düşünmek, ne özlemek, ne geri dönmek hiç bir fayda sağlamayacaktır.
neden ve nasıl bittiği mutlaka önemlidir ama sonuç budur. bitmiştir.
elodya elodya
çağrılara sebepsiz yere geç cevap verilen, güzel görünmek için eskisi gibi saatlerce ayna karşısında zaman kaybedilmeyen, buluşmalara nedensiz,saçma bahaneler uydurarak gidilmeyen, kendinle kalmanın onunla olmaya bazen tercih edildiği, aynı masada otururken gövde ve bakışların başka yönlere çevrildiği, kısa yanıtlarla zaten tıkanık olan iletişimin iyice engellendiği ve "seviyor musun?" sorusuna dürüst cevap veremeyecek kadar da korkak, belirsiz, adım atmaya ürkek olunan durumdur.ölgün ruhlarla minimum heyecanla tıngır mıngır yol almaya çalışılsa da debelenmenin boşa olduğu aşikardır.
bilmiormki bilmiormki
ya da araya 5.5 saatlik mesafe girdiği andır.
çok da çabalamanıza rağmen mesafeyi yenemeyen çiftler arasına katılıverirsiniz bir anda.
yeniden birşeylere başlamak o kadar zor gelirki, karşıcinse bakmaya bile üşenirsiniz.
geçer ama zor tabi.
red zeppelin red zeppelin
karşılıklı iki somurtkan yüze, birbiri dışında diğer herkes ile mutlu olabilen iki ruha, yalanların bile söylenemediği iki dile, birbirine dokununca kanalizasyona düşmüş şekilde iğrenilen iki vücuda sahipse bir ilişki...bir ilişkinin bittiği an da oralarda bir yerlerdedir.

edit: betimlemeye gel be...ulan öyle de hissetmedim halbuki bu zamana kadar...ahahaha nobel alıcak adamım lan...şaka lan şaka aslında sevgilinin şu giriyi görmesidir bir ilişkinin bittiği an.

edit2: anam anam geliyor vallaha!
edit3: aha bu andır...ühühühü!...amına koyiim senin sözlük!
ne idüğü belirsiz ne idüğü belirsiz
hissettiğiniz andır. her ne kadar içten geçen kötü düşünceler , yürek burkan o tuhaf his (ki buna kurt düşmesi de denebilir) "aman nedir ki komplo teorisi bunlar" diyerek savuşturulmaya çalışılsa dahi, bu fikir sadece gerçekle yüzleşme zamanından çalar, acıyı perçinler.
neverwinter nights neverwinter nights
- abi şurada oturan senin kız değil mi? sorusunun sorulduğu an'a tekabül eder.

bu soru yüreğe yumruk gibi inmeden önce bünye düşünmelidir. o kız niye oradadır? düşünecek durum değildir. gidip kızı ayrı köşeye diğer elemanı ayrı köşeye çekip sorgulama vakti değildir. hiçbir şey söylemeden uzaklaşıp ikinci ışıklardan sağa dönme vaktidir. biraz da bu durum rıza çalımbay'ın muz ortalarına gönderme yaparcasına gerilerden gelerek kafayı vuran oyuncuların bıraktığı şaşkınlığa benzer. düşünmediğiniz başınıza gelmiştir ama kurtulan olmamıştır.
1 /