bir insandan sıkılmak

gold tab gibson gold tab gibson
inanılmaz sık başıma gelen durum.

neredeyse 2 ayda bir arkadaş çevremi değiştiriyorum resmen, arada tutunabilen 1-2 kişi kalıyor onlar ile de arada görüşmeye devam ediyoruz.
moroccansipahi moroccansipahi
sevdiğin insandan bile sıkılıyorsun. çok garip. normalde bir gülüşüne dünyaları verebileceğin insandan sıkılıyorsun. insan olarak salağız biraz kesin. ya severken salaklık yapıyoruz ya da bıkarken.
hokayiyamaşitakombamba hokayiyamaşitakombamba
bir insanın sıkılmayacağı tek kişilik kendisidir. eşin, sevgilin, kankan, arkadaşın hepsinin bir süresi var, eninde sonunda sıkılıyosun. bazen kaçıp kurtuluyosun, bazen de boktan bi tiyatroya devam ediyosun
equisetum equisetum
insan herkesten sıkılır. kendinden bile sıkılır. varsa öyle yanında sıkılmadan yıllarınızı geçireceğiniz birisi onu hic bırakmayın. zamanla insanların tahammülü giderek azalırken hayatta bu tahammülünüzü bitirmeden sevin birbirinizi.
1
yazılmamışkitapkapağı yazılmamışkitapkapağı
o anki ruh haline göre tüm insanlardan sıkılma potansiyelini zaten içinde barındırıyorsun. önemli değilse çok şeapma ama sıkıldığın önemli biriyse senin için biraz uzaklaş yapay kavga oluştur bi kaç güne geri birleşir eskisinden daha iyi olursunuz.
mr curiosity mr curiosity
kendimden sıkıldım bu aralar, çok sıkıcıyım, sıkıcılığın içini çıkardım ama gidip kimseyi sıkılıyorum diye sıkmadım. sıkılıp durdum, nerdeyse düğüm oldum arkadaş nasıl bir sıkılmaydı, sıkıla sıkıla bir hal oldum, aklımda şuraya yazacak cümle bile kalmamış, cümleler sıkılmış kaçmışlar ama işte hep kendi içe dönük sıkılganlığım. dışarıya karşı tam tersi. benden sıkılan varsa portakal olsun suyunu içsin.

imla.
kasian kasian
konu bıkmayı ya da yılmayı içermiyorsa tüketmeye alıştığımızdandır. hiçbir şeyi hızlı tüketmemek gerek. keşfetmenin hazzını almadan sonu söylenmiş kitaplar gibi detayları anlamsızlaştırıyoruz. halbuki herşeyin sonu belli, önemli olan arayı nasıl doldurduğumuz. eğer insanlardan kolay sıkılıyorsanız ya insan seçmeyi bilmiyor ya da filmi atlayarak izliyorsunuz. üçüncü bir seçenek de, ayak bileğini aşmayan sığlıkta, hiç gelişmeyen, değişmeyen, şaşırtmayan, keşfetmeyip keşfetmelik bir şey de vermeyen insanlarla çevrelenmiş olabilirsiniz. kim bilir, belki siz de onlardan birisinizdir...
kızıl kurt kızıl kurt
diyaloğu, samimiyeti, sohbeti seven bir insan olarak genelde çok nadir birilerinden sıkılırım.

ha bazen iş güç, özel hayat derken bazı arkadaşlarımla uzunca bir süre görüşemediğim, haberleşemediğim olur, kimse kimseye trip atmaz her zamanki sohbetimize kaldığımız yerden devam ederiz.

fakat benim sıkıldığım bir insan tipi var ki, amaçsız insandır kendisi. git dersin gitmez, gel dersin gelmez, ''şöyle yapalım'' dersin net cevap alamazsın, ''e yapmayalım herkes kendi yoluna'' dersin yine ı ıh, ortak paydada buluşamadığım insanlara uzunca süre katlanamıyorum. belirsizlikler iyidir hoştur, çünkü sürprizlerle doludur ama kronikleştiği zaman da insanı yoruyor, sıkıyor.
mevsimbaharı mevsimbaharı
bazı insanların zamanla başka kişilere karşı oluşturdukları histir.
ben insanlardan sıkılacağımı düşünemiyorum. çünkü insan dediğin dipsiz bir kuyudur eşeledikçe farklı özelliklerini görürsün bu durumda sıkılma ihtimali bana çok zor geliyor. anlayışsız bulduğum illalah ettiğim insanlar oldu ama hiç sıkıldım demedim aksine o kişiyi daha çok eşelemeye anlamaya çalışmışımdır.
ha tabi ben azınlıktayım artık insanlar birbirinden çok çabuk sıkılabiliyor eğer karşıdaki her kimse benden sıkıldığını hissedersem de saygı duyar ve aşamalı olarak uzaklaşmaya başlarım en sonunda zaten doğal olarak bağlar kopar.
başkalarına saygı duysam da insanlardan sıkılmayı pek anlayamıyorum.