bir kadınla ciddi ciddi 30 sene evli kalmak

2 /
white lilac white lilac
sanki 30 yıl boyunca bunlar kadının arkasını topluyor, sanki bunların elinden ev işi geliyor da bunlar çekip çeviriyor evi, sanki bunlar çocuk doğurup emziriyor, yemek yesin diye peşinde geziyor, bebeğin gece başında bunlar bekliyor sanki. havalara gel.

evliliğin size sağladığı tek zorluk pipinizin her istediğiyle yatamayacak olmanız. onun dışında her halükarda çalışacaksınız, her halükarda kendinizi geçindireceksiniz. oysa türkiye'de bir kadın evlendiğinde hem ev işi ve çocuk yükümlülüğüyle hem de iş hayatıyla uğraşıyor. hem de sizin gibi kıllı, pasaklı kokmuşların ağız kokusunu çekiyor. bi hata edip başkasıyla sevişse bile sizden çok daha fazla dışlanıyor toplumdan. sizin evliyken aldatmanız bile normalize edilebiliyor bu toplumda. üstelik sizin hayatınız düzene giriyor, kadın sizin hayatınızı kolaylaştırıyor, hala konuşuyorsunuz.

evlilik kesinlikle kadın için daha zor, kadının hayatını daha fazla zorlaştırıyor . kadınların isyan etmesi gerekirken bunlar gelmiş burun kıvırıyor.
1
basur kralı basur kralı
bakın size başıma gelen bir örnek vereyim de biraz akıllanın yada kafanıza göre takılın.
kahvede arkadaşlarla 101 okey oynuyoruz eşli. gerçi benim eşimde iş yok ama bunun konu ile pek alakası yok. yanımızdaki sandalye de ihtiyar bir adam oturuyordu.
yarı uykuluydu. kahveci buna arada bir gelip kızıyordu. kalk git diye ama ihtiyar inat gitmiyor. adam kafadan 80 üstü. ihtiyara çok acıdım. kendimi düşündüm acaba bende mi böyle olacağım. adamın çocuklarını düşündüm ne hayırsız evlatlar dedim. belkide cadaloz gelin eve almıyordur. büyük ihtimal öyleydi. kahveci adamı aşağıladıkça aşağılıyor. ben iyice üzülüyorum. bakın ne oldu dürrükler !!
adamın 30 yıllık karısı geldi belki de 2 katı 60 yıllık karısı kolundan tuttu öptü o inatçı ihtiyar yumuşadı evine gitti. şimdi 30 yıllık karınız olmayınca başınıza ne geleceğini anladınız mı dürrükler !!
anlamadıysanız ileride o kahveci sizinle dalga geçsin pondiklesin...
çikilops vol 2 canım benim çikilops vol 2 canım benim
ilerde olur da sevgilim olursa, olur da nişanlanırsam, olur da evlenirsem tabi ki yıllarımı vermek isterim, evliliğin ciddi bir kurum olması lazım, gerçi dönem berbat, çünkü insanlar garip, hem erkeklerin, hem kadınların çoğu beş para etmez gerçekten, kazara ilişkiye başlayıp, bir anda evlenip, ondan sonra evlilikten aradığını bulamıyorlar. ondan sonra boşanmak üzere koşturuyorlar. neyse zaten evlenmek için gerçekten mükemmel bir harmoni gerekiyor, zaten bu harmoni yoksa da kasmanızın anlamı yok. o eski sağlam evlilikler annemizin, babamızın dönemlerindeydi, geçin bu işleri, şimdilerde millet gecelik ve kısa süreli ilişki peşinde, gerçi herkes memnun, win-win bir nevi, devam edin böyle. neyinize yıllarca sürecek evlilik.
aforizmatikwoman aforizmatikwoman
eğer her ikisi de hayatta önemli olanın mutlu olmak olduğunun farkındalarsa, birbirlerini oldukları gibi kabul ediyorlarsa, sadıklarsa ve erkek beyefendi, kadın da hanımefendiyse neden olmasın?
sickgod sickgod
olm nasıl kurumuş kalpleriniz, gerçek sevgi anlayışınız manyak mısınız olm antropoloji okumasak insan yalnız bir hayvan diye yutturcaksınız, samiyetsizleşmişsiniz, hayatınıza bin tane insan alıp cıkarıp ismini flört koyarak özel duygularınızı kaybetmişsiniz, egonuzu şişirmişsiniz böyle şeylere şaşırıyosunuz.
polya polya
peki neden bir kadınla ciddi ciddi 30 sene evli kalmak? bunun bir de bir erkekle 30
yıl evli kalınanı var. bence daha zor. düşünsene. (düşünemedi!)
laklak laklak
1 kadinla degil ama 5 kadinla 33 yil evli kaldim. 6. ve son bir defa daha evlenip onunla da 30 yil evli kalmak istiyorum. ilgilenen hanimlar msn gondersinler.
2 /