black friday

4 /
dikkatsi dikkatsi
klasik türk esnaf mantığının sanal alemde vuku bulmuş şeklidir. hani bazı otellerde siz klimanın sıcaklık ayarını yükseltirsiniz de o sıcaklık birkaç dakika sonra düşer, otel placebo etkisinden medet umar, sizin kendi kendinize ısındığınızı zannetmenizi bekler ya,

işte bizdekilerin de black friday günü yaptığı da bu. aslında hep yaptıkları şey. özel günlerde indirim varmış havası yaratmak.

ama yok. olanlar da zaten indirim yapılacak ürünler. hepsiburada'da bir ürünün fiyatına önbellekten baktım, 3 gün önce de zaten aynı indirim varmış.

bu günlerin anlam ve önemini hala çözemedim bizim tüccarlar. psn store'da 60 tl olan oyun dr'da kutulu 160 tl.

neyse, takipte olduğunuz ve gerçekten fiyatı inmiş ürünler varsa değerlendirin. ama gaza gelip de kapitalizmin oyununa yenik de düşmeyin
fark ettim fark ettim
aklıma şu karikatürü getiren hadise:sorsak cuma namazı kaçta diye bilmez; black friday ne zaman başladı, ne zaman bitecek, nerede ne indirim var diye sorsak hepsini bilir.

şaka şaka ben de xmas indirimi bekliyorum. bershka'dan 10 euroya gömlek zara'dan 25 euroya ceket falan almıştım. gerçi euro o zamanlar üç lira idi.
bedirxan bedirxan
yapılan iki sahtekarlık;
1- satılmayan, defolu olan ürünleri zamanında indirime koymak yerine depoluyorlar ve kara cuma denen günde satışa sunuyorlar.
2- etiket üzerinde oynuyorlar, normal fiyatını indirimli fiyat olarak yansıtıp insanlara indirimmiş gibi sunuyorlar.
skipper skipper
ürünlere dün ve bu sabah baktım, fark ettim ki çok şükür hiçbir şeye ihtiyacım yok. zaten ibnelik şurada ki kara cuma olarak bilinen bu günde her ürün indirime girerken iphone x indirime girmemektedir. indirime girmiş olsaydı belki sipariş geçerdim.
maviarmut maviarmut
siyah etiketleri görüp gaza gelinmemesi gereken gündür. ürün fiyatının ne kadar düştüğüne değil cebinizden o ürün için ne kadar çıkacağına dikkat etmeniz gerekir.
acid rain acid rain
malum sitelerden takip ettigim hicbir urunde gercek indirim yok. hatta iki kat fiyat yazip, indirimle yine ayni fiyata satmaya calismaktadirlar. ulan bu ulkenin is yapan firmalari da orospu cocugu cikti. bak bakalim elin amerika'sinda boyle uckagitcilik var mi...
basur kralı basur kralı
türkiye de tutmayacak olan indirimdir. bizim esnafın götü başı ayrı oynar. gerçi halk bunu yemiyor. yese mağazalarda nefes alınacak yer kalmazdı.
hem bu birleşik devletlerde gelenek haline gelmiş şükran günü sonrası bir etkinlik. ülkemizde pek tutmaz.
pastirmalikurufasulye86 pastirmalikurufasulye86
yurtdışında 70 seneyi aşkındır uygulanılan etkinlik, ülkemizde 2 yıldır yapılıyor. iki yılda cılkını çıkartan firmaları tebrik ederim .indirim adı altında önce bindirilip sonra indirilmeyen fiyatlar sayesinde hiçbirşey almadım.

hepsiburada.com geçen yıl adam gibi indirimler yapmıştı. alacağım bilgisayar iki gün önce 3300 iken bir anda 3700 lere çıkıp indirime girmiş gibi gösterildi ya hepsiburada.com senide sildim.

bildiğin kara cuma oldu indirim anlamında. ülkemin esnafları millete salak muamelesi yapıyor ya bana en çok o koydu
aseton aseton
mağazalarda ortalama yüzde 20 indirim falan vardı. ancak mağazalara şöyle bir baktığınızda sanki tüm ürünler bedava dağıtılıyormuş gibi bir kalabalık vardı. tüm kıyafetler yerlerde. kasalarda 2638373 metrelik kuyruklar. "indirim" demek tüm kıyafetleri yere indirin demek değil, halkımızı sağduyuya davet ediyorum ajdlsjdls
n i r v a n a n i r v a n a
hepsiburada ve pegasus'tan gayet iyi fırsatlar yakaladığım efsane cuma.

önce şişirip sonra indirim göstermeleri bir gerçek ancak:

1. bu dünyanın her yerinde var, buradan bile ülkeye giydirmek saçmalık

2. bütün ürünlerde böyle bir şey yoktu. örneğin, amazondaki fiyatından daha ucuza ekran kartı, n11'deki en ucuz fiyattan çok daha ucuza iyi bir kol saati aldım.

pegasus da zira gece yarısı yaklaştıkça üç beş koymaya başlasa da fiyatların üstüne, yurtiçi 50 liraya git-gel uçak bileti yakaladım.

siz anca mıy mıy mıy...

bu arada kapitalizmin oyunu cart curt diye ötmeye de gerek yok. şahsen benim üçüne de ihtiyacım vardı.

her şeye saldıranlar olmuştur elbet o başka.
1
çok uzakta öyle bir yer var çok uzakta öyle bir yer var
iki ay önce anama hediye olarak 1400 leraya aldığım notebooku dün 1800 liraya aynı sitede bilek firidey ile satılırken gördüm.

insan sikmenin de bi usulü olur be kardeşim. ha gerçi haklısınız, çok afedersiniz de öyle g*te böyle y******k. müstehak bu insanlara.
skipper skipper
bazı örümcek beyinlilerin anca öğrenebildiği iki ingilizce kelimeyi götünden anlayıp saçma sapan işlere kalkışılan gündür. bre gerizekalı, a. kodumun kıraathanecisi! kalkıp araştırıp doğrusunu öğreneceğine yaptığı işlere bak.
1
4 /