black friday

4 /
fark ettim fark ettim
aklıma şu karikatürü getiren hadise:sorsak cuma namazı kaçta diye bilmez; black friday ne zaman başladı, ne zaman bitecek, nerede ne indirim var diye sorsak hepsini bilir.

şaka şaka ben de xmas indirimi bekliyorum. bershka'dan 10 euroya gömlek zara'dan 25 euroya ceket falan almıştım. gerçi euro o zamanlar üç lira idi.
bedirxan bedirxan
yapılan iki sahtekarlık;
1- satılmayan, defolu olan ürünleri zamanında indirime koymak yerine depoluyorlar ve kara cuma denen günde satışa sunuyorlar.
2- etiket üzerinde oynuyorlar, normal fiyatını indirimli fiyat olarak yansıtıp insanlara indirimmiş gibi sunuyorlar.
skipper skipper
ürünlere dün ve bu sabah baktım, fark ettim ki çok şükür hiçbir şeye ihtiyacım yok. zaten ibnelik şurada ki kara cuma olarak bilinen bu günde her ürün indirime girerken iphone x indirime girmemektedir. indirime girmiş olsaydı belki sipariş geçerdim.
maviarmut maviarmut
siyah etiketleri görüp gaza gelinmemesi gereken gündür. ürün fiyatının ne kadar düştüğüne değil cebinizden o ürün için ne kadar çıkacağına dikkat etmeniz gerekir.
acid rain acid rain
malum sitelerden takip ettigim hicbir urunde gercek indirim yok. hatta iki kat fiyat yazip, indirimle yine ayni fiyata satmaya calismaktadirlar. ulan bu ulkenin is yapan firmalari da orospu cocugu cikti. bak bakalim elin amerika'sinda boyle uckagitcilik var mi...
pastirmalikurufasulye86 pastirmalikurufasulye86
yurtdışında 70 seneyi aşkındır uygulanılan etkinlik, ülkemizde 2 yıldır yapılıyor. iki yılda cılkını çıkartan firmaları tebrik ederim .indirim adı altında önce bindirilip sonra indirilmeyen fiyatlar sayesinde hiçbirşey almadım.

hepsiburada.com geçen yıl adam gibi indirimler yapmıştı. alacağım bilgisayar iki gün önce 3300 iken bir anda 3700 lere çıkıp indirime girmiş gibi gösterildi ya hepsiburada.com senide sildim.

bildiğin kara cuma oldu indirim anlamında. ülkemin esnafları millete salak muamelesi yapıyor ya bana en çok o koydu
aseton aseton
mağazalarda ortalama yüzde 20 indirim falan vardı. ancak mağazalara şöyle bir baktığınızda sanki tüm ürünler bedava dağıtılıyormuş gibi bir kalabalık vardı. tüm kıyafetler yerlerde. kasalarda 2638373 metrelik kuyruklar. "indirim" demek tüm kıyafetleri yere indirin demek değil, halkımızı sağduyuya davet ediyorum ajdlsjdls
çok uzakta öyle bir yer var çok uzakta öyle bir yer var
iki ay önce anama hediye olarak 1400 leraya aldığım notebooku dün 1800 liraya aynı sitede bilek firidey ile satılırken gördüm.

insan sikmenin de bi usulü olur be kardeşim. ha gerçi haklısınız, çok afedersiniz de öyle g*te böyle y******k. müstehak bu insanlara.
skipper skipper
bazı örümcek beyinlilerin anca öğrenebildiği iki ingilizce kelimeyi götünden anlayıp saçma sapan işlere kalkışılan gündür. bre gerizekalı, a. kodumun kıraathanecisi! kalkıp araştırıp doğrusunu öğreneceğine yaptığı işlere bak.
1
artificialmagazine artificialmagazine
şimdi bunun adı ülke sınırları içindeki hiçbir mağazada "kara cuma" olarak geçmeseydi; yani tüm kampanya black friday olarak yürüseydi bizim davar halkımız tarafından zerre tepki çekmezdi. keza böyle genel olmasa da geçmiş yıllarda da parça parça (örneğin internet sistemlerinde) black friday indirimleri olur çatır çatır kullanırdık.

de bir bilgisayar aracılığıyla internet bağlantısı kurabilecek zekaya sahip insanlar böyle d*lyarakça tepkiler vermediklerinden sakince sürüyordu. yine her yerde topluca "black friday" denseydi bizim millet anlamayacağından; merak dürtüsü de olmadığından sakince yürür giderdi.

de "kara cuma" deyince görüldüğü üzre rüyada peygamber gösteren terliklerin potansiyel müşterisi tiplemeler tarafından mağaza çalışanlarına ve mallarına saldırılar oluyor. geçen yine bir büyük birlik partili dallama için yazmıştım; bakın bir, sadece tek bir mağazada "ceketini s*kerim lan senin" denilip o hareketleri yapan tiplemeler sopalansa bu olaylar bu kadar yayılmazdı. tepkisizlik böyle dangalakça bir cesaret oluşturuyor.

neyse en net saptamama gelirsek; ben son atağı yapan kirli sakallıda bir oğlancı ülkü ocakları başkası havası seziyorum. hani elde tespih, öhöm möhöm konuşmalar ama pembe ceketle gizli oğlancı avında gibi bir stil.

mağazadan çıkarkenki bakışlarındaysa çoğu yerde yazıldığı gibi "atom parçalamış edada gururlanma" değil; tam o esnada mağazaya giren insanların bir an ona bakıp aksi yöne dönmeleri sırasında oluşan (bu insanlar napıyor bu *mnakoduğum bakışı atıyor) "kimse belamı s*kmeden burdan uzayayım" ifadesi mevcuttur.

not: bu hareketin yapıldığı mağaza da koton. daha bugün alışveriş yaptım. sahipleri olsam; hani bu hareketi benim mağazamda yapsalar eskaza biri çalışanıma felan çatsa gelmişini geçmişi ya... neyse.

4 /