boko haram

1 /
chixculub chixculub
nijerya'da kurulan radikal islami örgüt. 2009 yılının temmuz ayı sonlarına doğru nijerya güvenlik güçleri tarafından yapılan bir operasyonla örgütün lideri mohammed yusuf dahil olmak üzere yüzlerce militan öldürüldü. boko haram, "islami olmayan/batılı eğitim günah" anlamına geliyor. örgütün, afganistan'daki taliban benzeri bir oluşum olup, nijerya genelinde şeriat yasalarının uygulanmasını amaçladıkları biliniyor.

boko haram - wikipedia, the free encyclopedia boko haram killed more than 5,000 civilians between july 2009 and june 2014, including at least 2,000 in the first half of 2014, in attacks occurri... wikipedia
nigeria's 'taliban' enigma mohammed yusuf, leader of an ıslamic sect which launched deadly raids across northern nigeria, has died in police custody, officially as he was try... bbc
ara - bbc türkçe parlamento'daki güvenlik güçleri, muhalefet partisi vekillerini binaya almadı, vekiller girmeye çalışınca biber gazıyla müdahale etti. asıl amacın,... bbc
2009 boko haram uprising the 2009 boko haram uprising was a conflict between boko haram, a militant ıslamist group and nigerian security forces. violence across several sta... wikipedia
http://www.bbc.co.uk/turkce/multimedya/2009/07/090731_agenda_nigeria.shtml
dumrul dumrul
üniversite öğrencilerine silahla bombayla roketle saldıran bir canlı sürüsüdür. 50 üniversite öğrencisini öldürmüşler.

pekii amaç ne? hani 50 üniversiteliyi öldürünce ellerine ne geçiyor? kendini savunamayacak durumdaki silahsız insanlara böyle saldırınca ne oluyor? dinlerini yaşamıyorlar da 50 üniversiteliyi öldürünce dinlerini mi yaşamaya başlayacaklar ne olacak? kendilerini mi savunmuş oldular? bir adaletsizliğin hesabını mı sormuş oldular? ne oldu?

şu oldu? korku sal... korku sal ki insanlar sana biat etsinler... korku sal ki insanlar senin ne çeşit yaratıklar olduğunu düşünerek dehşete düşsünler. terör nedir? işte budur. (bkz: #9177961)

yani kendini savunma yetisine sahip silahlı bir takım devlet güçlerine müdahalede bulunmak başka bir şeydir. bu olayda görüldüğü gibi silahsız savunmasız insanları hedef alarak katliama girişmek başka bir şeydir. bazılarına göre polise taş atarsan terörist olursun ama böyle bir olaya girişirsen adın mücahit olur...

var böyle düşünen insanlar. aramızda yaşıyorlar...


(bkz: nijerya'da silahlı saldırı: 50 ölü - #dünya nijerya'da üniversite binasında saldıran militanlar 50 öğrenciyi öldürdü. potıskum - nijerya'nın kuzeydoğusunda militanların saldırdığı üniversite ... radikal )
dumrul dumrul
sağlıklı hiçbir insanın midesinin kaldırmayacağı bokları islam adına yiyen örgüttür.

son olarak yatılı bir okuldan kaçırdıkları kızları satacaklarını açıklamışlardı. bu açıklamayı yaparken de şöyle diyor liderleri:

"batılı eğitim veren bir okuldan bir kız kaçırdım ve siz alt üst oldunuz. size söyledim, batılı eğitim son bulmalı. kızlar, gidip evlenin. tekrarlıyorum: batılı eğitimin defteri dürülmeli. kızlarınızı kaçırdım. allah’ın izniyle onları pazarda satacağım. 12 yaşında bir kadını evlendireceğim. 9 yaşında bir kadını evlendireceğim"

ve stratejik bok çukuru isimli eserin sahibi olan pezevengin neo-osmanlıcı hayalleri sayesinde bu pislik sürüsüne sen ben sponsor oluyoruz. senin benim vergimle bu pislik sürüsü silahlandırılıyor.

(bkz:
)

bu ülkede yaşayan hiç kimse bu denli ağır bir vebalin altına girmeyi hak etmiyor. boko haram denen bu aşağılık pedofil sürüsünü şu veya bu vesileyle destekleyen herkes, bu pislik sürüsüyle birlikte yeryüzü'nden kazınmalı.

aşağıdaki iki videoyu izlemeye çalışın.

ilk video parodi gibi... ama yavşak yaratığın gülünç tavırlarının aksine içerik gayet ciddi. tipini siktiğimin haplanmış orospu çocuğu mağdura yatıp bir de "vat is da hümın rayts" diyor. okul basıp onlarca çoluk çocuğu bombalayan, kurşunlayan, kaçırıp satacağını açıklayan bir pislik sürüsünün lideri olarak söylüyor bunu hem de...

(bkz:
)

ikinci video ise herifin öyle parodi yapan bi komikçi falan olmadığını görün diye izlenmeli...

(bkz:
)
dumrul dumrul
üyeleri ile birlikte tüm destekçileri yeryüzünden kazınması gereken pislik sürüsüdür. özellikle bunlara silah sağlayan pisliklerin yok edilmesi gerektiğini savunuyorum. hangi ülkede yüzde kaç oy aldıklarının zerre önemi yok.

(bkz: kaçırılan nijeryalı kızların görüntüsünü yayınlandı nijerya'da boko haram örgütünün kaçırdığı kızların yeni bir görüntüsü yayınlandı. örgütün yayınladığı görüntüde kızlar siyah çarşaflı bir şekilde g... cnnturk )
sarhoş ejderha sarhoş ejderha
ışid (isil) gibi cia güdümünde kurulmuş örgütlerden birisi.

bu tür örgütlerin eylemlerini dikkatli inceleyin, sadece ama sadece müslümanlara zarar verdiklerini fark edeceksiniz. islam düşmanı bir terörist olsam ne gibi eylemler yapardım diye düşündüğünüzde de aynı eylemlerin bu tür örgütlerce çoktan gerçekleştirildiğini görürsünüz. şaşırmayın. zira bir insanı, örgütü, toplumu müslüman/şeriatçı vb yapan şey kameralar önünde bağıra çağıra tekbir getirmek değildir.
dumrul dumrul
ışid gibi aslında hristiyan ve yahudi olan fakat kendisine müslüman süsü veren örgütlerden birisidir. sırf islamı karalamak için intihar saldırıları falan düzenleyip ölüyorlar.

moderen ebu cehillerin şu adanmışlığına bak vay canına...

bu arada thy vasıtasıyla bu adanmış hristiyanlara silah gönderen ikitidar ne ayaktır onu çözemedim. bence onlar da mağğneviyatçı insanlara hırsız damgası vurmak için cia tarafından görevlendirilmiş olan ajanlar...

yoksa kim, niye 700 bin tl'lik bi saat takmak ister ki ulan?
1 /