boşanıp ömür boyu nafaka ödemek

di mi ya di mi ya
bi avukat arkadaşımın, bayan müvekkili, italyan bir herifle evlenip, 1 yıl sonra boşanmış. cocuk yok, ve kadın ayda 3000 euro gibi bir nafaka alıyormuş. 5 yıldır da evlenmemiş. ben olsam, ölene kadar evlenmem. ama benim gibi salaklar, boşanmak icin bazen üstüne para bile teklif eder. yeter ki bitsin, bi siktirsin gitsin diye.
adam da ne çekmişse artık ?
basmış parayı, bana uzak cehenneme direk demis.
2
ironick ironick
adil olmayan uygulama.

bu ve bunu gibi boşlukları kullanarak, erkeği kafalamaya yoluna giden çok kadın var. 1 sene evli kalıp boşanmaya çalışanlar mı dersin, çocuğu yapıp boşanan mı dersin. çok vaka var bu şekilde. işin ilginci feministler bu ve boşanma durumunda mal paylaşımı konuları hakkında gıklarını çıkartmazlar, samimiyetinizi sevsinler sizin. bunun adına da 'yıpranma payı deniyor'. her yasa da olduğu gibi, bunda da bir ton boşluk var tabi.

ben her erkeğe bir tavsiye de bulunmak istiyorum bu ve mal paylaşımı konularında. çocuğun varsa kesinlikle velayetini al, bırakma. yapmayın bunu zaten. aile fertleri hayatta olduğu sürece, üstünüzde mal varlığı bulundurmayın. çöp dahil bilmem anlatabildim mi. benim taşınmazlar anne, kız kardeş üzerinedir genelde. araba vs baba da.

yani senin sağladığın imkanlara senle birlikte iken sahip olabilsin, ayrılırken çökmesin. senden gitmek isterse de geldiği gibi yol ver gitsin. aşkın gözü kördür derler ya hani, siz kör olmayın sağmasınlar sizi sonra çok ağlarsınız.

not: evli değilim, evlenmedim bir şekilde tecrübe ettik diyelim.
zivanamsi zivanamsi
olması gerekendir. ömür boyu nafaka, kolayca boşanmanın önünde duran son frendir. bu da kaldırılırsa boşanma oranları kadının zararına bir biçimde artış gösterir.
aile kurumu çok büyük zarar görür.
2