boşanıp ömür boyu nafaka ödemek

kamocan kamocan
çok çarpık bir hukuk sistemi. cok abartmışlar. kadindan yana pozitif ayrimcilik var. erkeği magdur ediyor. erkeklerin yerinden olsam bu yasalar ile evlilik yapmam. bakın bunu sosyalist düsüncede biri olarak söylüyorum. avrupadaki türkiyeli kadinlar gelip türkiyede boşanma davası acıyor. siz kadin haklari konusunda avrupadan dahami ilerdesiniz. cok az da olsa cinayetlerin bir nedenide bu yasalar. bu yasalar kadına iyilikk değil. hayatını zorlaştırıyor.

adam nafaka parasi ödeyemiyor onun icin cezaevine giriyor. böyle saçmalık mı olur, böyle bir kanun dünyanin hicbir yerinde yok. adamın işi varmış yokmuş sağlığı nasil kimsenin umrunda değil.. nafakayı ödiyeceksin bitti. ödemiyorsan cezaevi. mallari parasi varsa hemen el koyduruyor. dava bitene kadar hic bir sekilde kullanamiyor. tam hukuk cinayeti.
avrupada erkek ödeyemiyorsa devlet öder nafakayi. erkekten onu almaya bakar. ama hayatda hapis yok.
yasalar herkese esit olur. her gün erkek şiddetinden kadinlar ölüyor. önce erkek egemen din kültürünü ortadan kaldırın. hic onu sorgulamazlar.
the thick red wine the thick red wine
boşanmalarda nafaka ödenmesi veya nafaka talebi konularında belirleyiciler vardır. bu noktada kanun kadın veya erkek değişmeksizin talep edilecek nafaka türüne göre o nafaka için gerekli şartların yerine getirilmesini ister. örneğin iştirak nafakası, çocuğun velayetini alan kişinin eski eşten,çocuğun bakımına katkı yapması adına talep edilir. o yüzden boşanmada erkeğin nafaka hakkı var mıdır diye merak eden kişilerin vermiş olduğumuz örnekte, çocuğunun velayetini almış olması durumunda eski eşinden iştirak nafakası talep etme hakkı vardır. burada nafaka alacaklısı olabilmek için kanunda kadın veya erkek olunmasına bakılmadan yalnızca kanunda belirtilmiş nafaka alma şartlarına uyulup uyulmadığına bakılır.

boşanmada erkeğin hakları hususunda bilinmesi gereken bir başka unsur, nafaka ödenmek istenmemesi durumunda davanın doğru bir şekilde yürütülmesi gerekir. boşanma sonrası erkeğin en fazla rahatsızlık duyduğu konulardan birisi nafaka ödemesidir. erkek boşandıktan sonra hayatı boyunca eski eşine nafaka ödemek istemeyebilir. bunun önüne geçilebilmesi için boşanma sürecinde uzman bir boşanma avukatı ile davanın yürütülmesi gerekecektir. tutacağınız boşanma avukatı sizin boşanmayı getiren olaylarda eşinizden daha az kusura sahip olduğunuzu ispatlayarak nafaka ödenmesinin önüne geçebilir. diğer yandan boşanma gerçekleştikten sonra da eski eşinize nafakanın kaldırılması davası açabilmektesiniz. bunun için de nafaka ödenmemesi gereken bir durumun oluşmuş olması gerekir.
di mi ya di mi ya
bi avukat arkadaşımın, bayan müvekkili, italyan bir herifle evlenip, 1 yıl sonra boşanmış. cocuk yok, ve kadın ayda 3000 euro gibi bir nafaka alıyormuş. 5 yıldır da evlenmemiş. ben olsam, ölene kadar evlenmem. ama benim gibi salaklar, boşanmak icin bazen üstüne para bile teklif eder. yeter ki bitsin, bi siktirsin gitsin diye.
adam da ne çekmişse artık ?
basmış parayı, bana uzak cehenneme direk demis.
4
ironick ironick
adil olmayan uygulama.

bu ve bunu gibi boşlukları kullanarak, erkeği kafalamaya yoluna giden çok kadın var. 1 sene evli kalıp boşanmaya çalışanlar mı dersin, çocuğu yapıp boşanan mı dersin. çok vaka var bu şekilde. işin ilginci feministler bu ve boşanma durumunda mal paylaşımı konuları hakkında gıklarını çıkartmazlar, samimiyetinizi sevsinler sizin. bunun adına da 'yıpranma payı deniyor'. her yasa da olduğu gibi, bunda da bir ton boşluk var tabi.

ben her erkeğe bir tavsiye de bulunmak istiyorum bu ve mal paylaşımı konularında. çocuğun varsa kesinlikle velayetini al, bırakma. yapmayın bunu zaten. aile fertleri hayatta olduğu sürece, üstünüzde mal varlığı bulundurmayın. çöp dahil bilmem anlatabildim mi. benim taşınmazlar anne, kız kardeş üzerinedir genelde. araba vs baba da.

yani senin sağladığın imkanlara senle birlikte iken sahip olabilsin, ayrılırken çökmesin. senden gitmek isterse de geldiği gibi yol ver gitsin. aşkın gözü kördür derler ya hani, siz kör olmayın sağmasınlar sizi sonra çok ağlarsınız.

not: evli değilim, evlenmedim bir şekilde tecrübe ettik diyelim.
zivanamsi zivanamsi
olması gerekendir. ömür boyu nafaka, kolayca boşanmanın önünde duran son frendir. bu da kaldırılırsa boşanma oranları kadının zararına bir biçimde artış gösterir.
aile kurumu çok büyük zarar görür.
2
anoktainoktagnokta anoktainoktagnokta
kadın erkek fark etmez, bir tarafı diğer tarafa bağlayan ve bunu normalleştiren durumdur. aile yapısı kökünden yanlış, her birey kendi başına ayakta durabiliyor olmalı olamıyorsa da kimsenin sorumluluğunda değildir en fazla devletin sorumluluğunda olabilir. ben niye istemediğim birine bakayım, niye başkasına muhtaç olayım kardeşim?
kedi sevmeyen insan kedi sevmeyen insan
2018'deyiz ve hala nafakayı savunan insanlar var. çogilginç. bir arkadaş da feminsitler bu nafaka mevzusunda gıklarını pek çıkarmazlar demiş. aynen katılıyorum. bir ikiyüzlülük var burda maalesef.